adam23
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:13

Dyskopatia

Czy jest ktoś na forum kto miał problemy z przepukliną kręgosłupa? Właśnie takie schorzenie zostało u mnie wykryte po zrobieniu rezonansu. Przepuklina ma 9 mm, w tej chwili jestem w trakcie rehabilitacji i pomału wracam do zdrowia po przebytej rwie kulszowej. Konsultowałem moją dolegliwość z dwoma neurochirurgami i obaj wysyłają mnie na operację. Jednak z tego co wiem po takiej operacji nie będę już mógł grać w tenisa. Kolega który ma podobne schorzenie radzi wzmocnić mięśnie pleców i grać w ortezie. Ma ktoś może jakieś doświadczenie z taką kontuzją?
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Dyskopatia

Moja żona miała przepuklinę kręgosłupa.

Skoncentruj się na rehabilitacji. To może potrwać kilka ładnych miesięcy ale da wymierne efekty.
Absolutnie nie decyduj się jeszcze na operację. Konsultowałem to z kilkoma lekarzami i wszyscy twierdzą, że to ostateczność. (ryzyko powikłań)
Wszystko zależy jakie są objawy bólowe. Gdzie dochodzi ból i jak promieniuje itp.

Obecnie moja żona po 4 miesiącach od rozpoczęcia stałej współpracy z rehabilitantem i na prawdę codziennych ćwiczeniach osiągnęła ogromny postęp. 2 razy w tygodniu miała zajęcia z rehabilitantem, a 5 razy w tygodniu ćwiczyła samodzielnie w domu.
Potrzeba kilka gadżetów typu piłka dmuchana, berety ortopedyczne, mata i można zdziałać cuda.

Ból praktycznie nie występuje od ładnych kilku tygodni. Przeszła na ćwiczenia co drugi dzień.
Na początku lutego idzie na kontrolny rezonans żeby zobaczyć jak przepuklina się cofnęła.

Pod koniec grudnia zrobiła nawet test na korcie - gra na małe kara i 2/3 kortu ok 30 min. Zero bólu w trakcie i po.
Graliśmy także 6 stycznia 1h nawet na całym korcie. Zero bólu.
Na co dzień także zero bólu.
Oczywiście trzymając się ściśle wytycznych rehabilitanta - regularne ćwiczenia, podnoszenie przedmiotów w prawidłowej pozycji itp.

Wcześniej każda gra na korcie kończyła się bólem.

Obecnie żona i tak nie zakłada powrotu do gry super intensywnej żeby problem nie wrócił. (sparingi maks 1h)

Krok 1 to tylko rehabilitacja i tylko wtedy gdy okaże się, że nie ma efektów po półrocznej pracy można wrócić do zastanowienia co dalej.
Nasz rehabilitant mówił nam, że wyciągnął kolesia z 13 mm przepukliną więc głowa do góry.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

adam23 pisze:Czy jest ktoś na forum kto miał problemy z przepukliną kręgosłupa? Właśnie takie schorzenie zostało u mnie wykryte po zrobieniu rezonansu. Przepuklina ma 9 mm, w tej chwili jestem w trakcie rehabilitacji i pomału wracam do zdrowia po przebytej rwie kulszowej. Konsultowałem moją dolegliwość z dwoma neurochirurgami i obaj wysyłają mnie na operację. Jednak z tego co wiem po takiej operacji nie będę już mógł grać w tenisa. Kolega który ma podobne schorzenie radzi wzmocnić mięśnie pleców i grać w ortezie. Ma ktoś może jakieś doświadczenie z taką kontuzją?
Ja mam potrójną L3-L4-L5 od 9-11mm i też mnie wysyłali na operację ......... 10 lat temu. rotfl Początek rady kolegi bardzo dobry, nigdy natomiast nie grałem w ortezie, a największym problemem tenisowym przez owe schorzenie był dla mnie serwis. Dziś już jest znośny.

Oczywiście chirurg (znajomy) powiedział że na następne spotkanie z nim zawiezie mnie karetka bo miałem już niedowład kończyny, ale może jeszcze dowiezie? :rolleyes:
Dziś biorę czasami w ciągu dnia w ręce od 4-8T. Im więcej biorę tym lepiej się czuję ale nie polecam jak ktoś tego nie potrafi.

Schorzenie powstało nie z nadmiaru ruchu i ćwiczeń a z ich niedoboru i nieprawidłowej pozycji w fotelu komputerowym/samochodowym. Operacja więc jest tymczasową likwidacją skutków a nie przyczyn, które pozostają i zmienią sobie obiekt na następny krąg/jądro
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Dyskopatia

Ja jestem 10 lat po takiej operacji i bardzo sobie chwalę, że się zdecydowałam.
Po roku męki kiedy moje życie sprowadzało się do walki z bólem, rehabilitacja nie przyniosiła pożądanych efektów, a korzystałam z pomocy i wsparcia najlepszych lekarzy i rehabilitantów w Krakowie.
Choć oczywiście jest to bardzo indywidualne i sama znam osobę której dwa lata po operacji zrobiła się przepuklina dwa kręgi wyżej.
Pierwszy rok po operacji głównie się rehabilitowałam i pływałam bardzo dużo, teraz czynnie uprawiam sport - bardzo dużo jeżdżę i biegam na nartach, ćwiczę 3 razy w tygodniu i nie odczuwam skutków ubocznych.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Więc ja się męczyłem kilka lat, nie wiedząc co mi jest bo nie mieszkałem w Krakowie tylko w Opocznie i u mnie szukali w XIX w przy pomocy aparatu Roentgena. Bezskutecznie. Funkcjonowałem przez połowę każdego roku z takim bólem że sikać chodziłem na czworakach.

Aż wreszcie nie czułem już lewej nogi więc nie wiedziałem czy naciskam sprzęgło czy nie. Żona mnie zawiozła na prywatny rezonans do Kielc bo nikt nie chciał mnie na niego skierować. Dostałem opis i pojechałem z nim do Łodzi (dobra żona znów zawiozła, żeby przypilnować że nie wolno mi będzie grać w tenisa) do mojego kolegi z liceum który tam był pierwszą ręką od kolan i łokci w znanej klinice, ale umówił mnie ze swoim kolegą od kręgosłupów i ten był zdziwiony że nie miałem jeszcze opadania stopy przy tak dużej przepuklinie i rozległej.

Ale ta diagnoza w zasadzie załatwiła wszystko. Gdy zrozumiałem mechanikę defektu poprawiłem fotele w samochodach i w biurze, zacząłem dbać o wzmocnienie mięśni, skonstruowałem sobie swoje "Madejowe Łoże" które pomagało odciążać kręgosłup, inne dopasowałem do swoich potrzeb. Jak się zapomnę miewam sporadyczne delikatne ataki, ale generalnie problem nie istnieje. Im więcej dźwigam tym rzadziej się pojawia.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Dyskopatia

No właśnie u każdego jest trochę inaczej. Ja w ogóle nie mogłam siedzieć, że o prowadzeniu auta nie wspomnę. Mnie najbardziej do operacji skłoniło to poruszanie się na czworakach po domu i spanie na plecach z nogami pod kątem prostym wspartymi na krześle.Byłam już tym wykończona. Jedyne co mi pozostało do dziś to brak czucia w jednej nodze z tyłu od pośladka do pięty.
Warto spróbować rehabilitacji , ale jeśli nie przynosi efektów ja bym się operowała bo to jest schorzenie które niezwykle pogarsza komfort życia już o sporcie nie mówię.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
adam23
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:13

Re: Dyskopatia

Na Forum używamy poprawnej polszczyzny. Oznacza to, że używamy Polskich Znaków Diakrytycznych, zdania oraz nazwy własne zaczynamy z wielkiej litery, kończymy kropkami, a pomiędzy słowami używamy przerw i znaków interpunkcyjnych. Twoja wypowiedź nie spełniała kryteriów regulaminowych i została usuunięta. Na razie uprzejmie proszę aby kolejne posty spełniały minimalne wymagania stawiane przez punkt 2. Regulaminu Forum.

Tytuł: Regulamin Forum
JCz pisze:2. Szanujemy nasz język
Na forum obowiązuje język polski. Jeżeli musisz posłużyć się językiem obcym dołącz czytelne i widoczne tłumaczenie (nie dotyczy indywidualnych podpisów). Pisz poprawnie. Możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników. Brak znaków interpunkcyjnych, wielkich liter, polskich znaków diakrytycznych (styl SMS-owy nie ma nic wspólnego z poprawną polszczyzną) oraz wyraźnego podziału na akapity znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, 09:21 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin pkt 2...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Tenisówka pisze:Mnie najbardziej do operacji skłoniło to poruszanie się na czworakach po domu i spanie na plecach z nogami pod kątem prostym wspartymi na krześle. Byłam już tym wykończona. Jedyne co mi pozostało do dziś to brak czucia w jednej nodze z tyłu od pośladka do pięty.
Warto spróbować rehabilitacji , ale jeśli nie przynosi efektów ja bym się operowała bo to jest schorzenie które niezwykle pogarsza komfort życia już o sporcie nie mówię.
Dokładnie tak, rehabilitacja wpierw, operacja jeśli nie da skutków.

No to ładnie się koleżanka załatwiła, ja czuję to mrowienie sporadycznie przy jakiejś złej pozycji. Ale oczywiście kilku rzeczy dalej nie mogę. nie mogę stać w jednej pozycji, niemrawo maszerować (czytaj: asystować w zakupach), no i jak sama napisałaś spać w określonych pozycjach. Na plecach i na brzuchu prawie nie śpię. Optymalnie na boku z podciągniętymi lekko nogami.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
adam23
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:13

Re: Dyskopatia

PitS, mógłbyś napisać coś o tej pozycji w aucie? Zauważyłem że jazda właśnie najgorszej wpływa na moje plecy. Starałem się zawsze fotel ustawiać w pozycji bliskiej 90 stopni, a to chyba błąd.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dyskopatia

U każdego człowieka jest inaczej, tak jak mówi Tenisówka. Znajomy miał przepuklinę L5/S1, stan się cały czas pogarszał, stracił czucie w najmniejszym palcu w prawej stopie a lekarze mówili, że to będzie się tylko pogłębiać i operacja będzie jedynym słusznym rozwiązaniem. Po niej równie dobrze może być gorzej jak i lepiej. Nie było pewności na nic. Nie mógł grać w tenisa, po operacji może i to bardzo dobrze na tyle, że z wszystkimi u nas wygrywa jak i w okolicach (od zawsze był najlepszy) z taką różnicą, że to jest może jakieś 50% tego co pokazywał na korcie zanim dopadła go kontuzja. Nie może tak się wybijać z nogi jak kiedyś, nie ma tej szybkości w nogach przede wszystkim. Przed operacją nie jednemu byłem zawodowcowi za skórę zalazł na korcie i z nie jednym wygrywał. Teraz już o to ciężko jest ale powalczyć daje rade.

Ja nie mogę grać w tenisa, uprawiać sportu od sierpnia tego roku. Myślałem, że zwykła kontuzja. Tydzień przerwy i po sprawie będzie. Rzeczywistość jednak nie była dla mnie taka miła. Nie mogłem grać, kilka skrętów w biodrach i od razu ból nad pośladkiem z prawej strony (bez promieniowania), który tylko pogłębiał by się jakbym kontynuował granie. Rezonans nie pokazał tragedii, mam jedynie wypuklinę L4/L5 i jest w miarę nieźle tylko co z tego skoro ostatnio chciałem spróbować jazdy na rowerze domowym (12 min jazdy) i od razu w następnych dniach czułem już lekki ból w tym samym miejscu. Nic poważnego u mnie niby nie ma a uniemożliwia mi to jakikolwiek ruch. Teraz byłem niedawno u innego lekarza to dał mi podejrzenie zespołu Baastrupa, rtg już zrobiłem i czekam na wyniki, wtedy wszystko będzie jasne. Możliwe, że mam właśnie tą chorobę i to nie wina mojej wypukliny ale to się okaże jeszcze.

W każdym razie u każdego człowieka będzie inaczej. Mój trener ma przepuklinę i czuje tam jakiś dyskomfort w graniu ale nie na tyle, żeby to było coś poważnego. Może grać spokojnie i bez żadnych problemów. Na operacje mówił, że pójdzie dopiero jak na wózek go zniesie :P. Zależy od człowieka.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Dyskopatia

adam23 pisze:PitS, mógłbyś napisać coś o tej pozycji w aucie? Zauważyłem że jazda właśnie najgorszej wpływa na moje plecy. Starałem się zawsze fotel ustawiać w pozycji bliskiej 90 stopni, a to chyba błąd.
W miarę prosto ustawione oparcie to jedno, ale też ważne jest ustawienie fotela bliżej kierownicy niż dalej. Bliższe ustawienie (powiedzmy o jeden, dwa ząbki w porównaniu z ulubionym położeniem) pozwala na lepsze przyleganie dolnej części pleców do oparcia i co za tym idzie zniwelowanie bólu. Przetestowane na dłuższych trasach.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

adam23 pisze:PitS, mógłbyś napisać coś o tej pozycji w aucie? Zauważyłem że jazda właśnie najgorszej wpływa na moje plecy. Starałem się zawsze fotel ustawiać w pozycji bliskiej 90 stopni, a to chyba błąd.
Nikt kto nie ma tego schorzenia, a siądzie na moim fotelu nie jest mu wygodnie. Ja swój kręgosłup skatowałem garbiąc się przed komputerem w pracy i wpadając w puszysty i miękki fotel Poloneza, w którym odcinek lędźwiowy nie był regulowany wcale, wręcz się zapadał.

Teraz mam maksymalnie wypchnięty odcinek lędźwiowy we wszystkich autach którymi jeżdżę i dodatkowe podkładki na tej wysokości (ok. 1-1,5cm grubości), a tam gdzie nie ma regulacji nawet 3-4cm. Fotele mam sztywne i twarde, podobne przeróbki przed kompem i na łóżku.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MBacia
Ekspert Tenis NET
Ekspert Tenis NET
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2015, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Od października leczę pacjenta z 11 mm przepukliną krążka międzykręgowego (dyskopatią). Człowiek jest siatkarzem. Został skierowany do mnie na rehabilitację przez neurochirurga. Powodem tej decyzji lekarza był młody wiek chorego 23 lata i część objawów klinicznych nie pokrywała się z obrazem radiologicznym. Objawy typowe dla dyskopatii - mrowienie, drętwienie, ból, zaburzenia czucia i deficyt siły mięśniowej w nodze, konkretnie nie stawał na palce. Teraz objawy praktycznie wycofały się całkowicie. Właśnie jesteśmy na etapie powrotu do sportu, zaczyna od basenu ale zrobimy tak że będzie grał w siatę.

Piszę o tym bo to jest przypadek podobny do Twojego i myślę, że wiele osób może mieć podobne objawy, problemy i dylematy.

Kluczem do sukcesu w terapii dyskopatii jest odpowiedni dobór metody leczenia i konsekwencja. Leczenie trwa całą dobę i w głównej mierze opiera się na korekcji wzorców ruchowych i wprowadzeniu czynności kompensacyjnych, które odwrócą patomechanizm dyskopatii. Schorzenie jest do wyleczenia o ile zachowały się włókna pierścienia włóknistego. Celem terapii jest stworzenie warunków do korekcji jądra miażdżystego i wytworzenia blizny na pierścieniu która ustabilizuje jądro. Ogólnie leczenie jest dość długie i męczące z uwagi na reżim ruchowy.

Myślę, że koledzy z forum dobrze radzą aby poszukać rehabilitanta. W razie czego służę pomocą w weryfikacji kompetencji specjalistów z Twojego rejonu.
adam23
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:13

Re: Dyskopatia

MBacia miałbym prośbę, wyślę Ci na maila opis mojego rezonansu i jakbyś mógł napisz co o tym myślisz bo u mnie chyba te pierścienie już popękały :( W tej chwili chodzę na wizyty do tego Pana. Mam zadane ćwiczenia które wykonuję i w tej chwili poza małym brakiem czucia na górze stopy oraz niemożliwością zrobienia pełnego skłonu żadnych innych objawów nie mam. Rano sztywność w plecach ale bólu nie odczuwam, ewentualnie czasami lekkie ciągnięcia w łydce.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Jakiego pełnego skłonu? Widzę pewną bezsensowność tej próby w Twoim stanie, ale może się mylę, a poza tym cudem u mnie było schylenie głowy w przód żeby wsiąść do samochodu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
adam23
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:13

Re: Dyskopatia

A po jakim czasie wróciłeś do sportu?

A ten skłon do przodu kazał mi neurochirurg robić i jak zobaczył że nie mogę wcale to od razu mówi - operacja.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

adam23 pisze:A po jakim czasie wróciłeś do sportu?
Miesiącu rotfl , ale to było niefrasobliwe i zaliczyłem mały replay z powtórną wizytą. Lekarz mi powiedział że jak jeszcze raz sobie pójdę poserwować z koszyka bo się lepiej poczułem, to żebym więcej do niego nie przyjeżdżał. :D

Co do skłonu ..... mnie wobec tego musiałby zoperować w wieku 14 lat bo skłonu do palców nie zrobiłem od dzieciństwa. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskopatia

PitS pisze:
adam23 pisze:A po jakim czasie wróciłes do sportu?
Miesiącu rotfl , ale to było niefrasobliwe i zaliczyłem mały replay z powtórną wizytą. Lekarz mi powiedział że jak jeszcze raz sobie pójdę poserwować z koszyka bo się lepiej poczułem, to żebym więcej do niego nie przyjeżdżał. :D

Co do skłonu ..... mnie wobec tego musiałby zoperować w wieku 14 lat bo skłonu do palców nie zrobiłem od dzieciństwa. rotfl
Ja też nie pamiętam, żebym kiedykolwiek był w stanie zrobić skłon do ziemi na prostych nogach :P. Do butów ew. tak jak jestem mocno rozgrzany.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
adam23
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:13

Re: Dyskopatia

Chodzi o to że ja nie mogę nawet zrobić 1/10 skłonu. Od razu czuję ból w pośladku. Teraz i tak jest ok bo mogę sam skarpetki założyć :) Przepraszam że tak zanudzam tematem ale nie gram już od 2 miesięcy i ciężko mi się z tym pogodzić. Dodam że mam 35 lat i myślałem, że jeszcze ze 20 będę mógł pograć :) tymczasem lekarze mówią, że jak zacznę znów to może się to bardzo źle skończyć. I kogo tu słuchać?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

adam23 pisze:Chodzi o to że ja nie mogę nawet zrobić 1/10 skłonu. Od razu czuję ból w pośladku. Teraz i tak jest ok bo mogę sam skarpetki założyć :) Przepraszam że tak zanudzam tematem ale nie gram już od 2 miesięcy i ciężko mi się z tym pogodzić. Dodam że mam 35 lat i myślałem, że jeszcze ze 20 będę mógł pograć :) tymczasem lekarze mówią, że jak zacznę znów to może się to bardzo źle skończyć. I kogo tu słuchać?
Skończyłem studia i trafiłem tu gdzie jestem w wieku 25 lat. Po jakichś 5 pierwszych latach miałem chroniczną zaostrzoną stanem zapalnym dyskopatię (niezdiagnozowaną) ciągnąca się przez 2/3 każdego roku. I tak przez jakieś kolejne 5-6 lat. W stanach uspokojenia grałem z lekkimi niedowładami, mrowieniami i z ciągłym lekkim bólem.

Dziś dyskomfort odczuwam czasem jak mam kilka projektów przy kompie przez całe dnie, bez przerwy jak ostatnio. Nawet nie ma czasu powrzucać tej twórczości na firmowego fejsa.
Gram normalnie, co dziwne serwuję przyzwoicie i bez bólu, a mam 50-tkę
Dasz radę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”