Awatar użytkownika
MBacia
Ekspert Tenis NET
Ekspert Tenis NET
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2015, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

adam23 pisze:MBacia, nie wiem czy pamiętasz ale miałem kilkanaście miesięcy temu poważne problemy w plecami.
Napisałem wtedy meil z opisem rezonansu, a Ty odpisałeś mi na forum, że prowadzisz jakiegoś chłopaka, który grał w siatkówkę, ma przepuklinę i teraz wyciągasz go z podobnych problemów.

Ja nie wierzyłem, że dam radę wrócić do sportu.
Lekarze mówili mi że tylko operacja. Jednak krok po kroku przy pomocy odpowiedniej rehabilitacji i nauce prawidłowych wzorców ruchowych udało mi się wrócić do normalnego życia.

Byłem krok od niepotrzebnej operacji, jednak dzięki Twojemu wpisowi, a także wpisach kolegi PitSa do których często wracałem, gdyż miał objawy jak moje, udało mi się bez operacji wrócić do sportu. Dlatego wielkie dzięki. Z chęcią napisałbym coś więcej o moim dochodzeniu do zdrowia ale rano trening i trzeba się wyspać. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!
Pięknie! :)
To teraz jak już raz z tego wyszedłeś i sobie poradziłeś to prawdopodobnie cholerstwo nie wróci do Ciebie tak łatwo i prędko - chyba, że się zaniedbasz. ;)
Fajnie, że to napisałeś bo jest to wskazówka dla potencjalnych niedowiarków, że mądre działanie może wiele zmienić.

Powodzenia i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Najważniejsze to pamiętać o tym co się przeszło i dbać o garnitur mięśni trzymających kręgosłup w prawidłowej pozycji. Jeszcze od czasu do czasu jak się zapomnisz coś Ci się przydarzy, ale ja z tym żyję ponad 11 lat od niewykorzystanego skierowania na operację.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskopatia

Niestety często ludzie zapominają, że ruch ... leczy. Często jest tak, że jak coś się dzieje to najlepiej maksymalnie odciążać, nie eksploatować prawie wcale, leżeć i ... kwiczeć. :P A to nie tak.
Natura nie zaprogramowała nas na kanapowców, jesteśmy drapieżnikami przystosowanymi do przemierzania dużych odległości. I dlatego nasza konstrukcja zwyczajnie ruchu wymaga bo bez niego ulega degradacji. Tak, sam brak ruchu też szkodzi.
Ewolucja nie postępuje tak szybko jak cywilizacja, jeszcze długo nie zrozumie, że jedzenie jest w markecie i nie ucieka, i że jedziemy po nie samochodem. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Jest tu jakiś lekarz/fizjo? ;)
Jestem gościem z przepukliną z niezłym stażem. Dobijam do jakichś 20 lat stażu z dolegliwościami, pierwsze kilka jak tu już pisałem straszne, do momentu diagnozy i zaleceń. Potem jeszcze sporo własnych udogodnień i udoskonaleń w rehabilitacji, do tego stopnia że czasem się zapominałem. Od pół roku przy zwiększonej intensywności pracy częstotliwość ataku wzrosła na tyle że nie zdążyłem o poprzednim zapomnieć jak trafiał się następny, przeważnie wysiłkowy związany z pracą.

W licznych przerwach dobrego samopoczucia oczywiście tenisek i pływanie. Półtora tygodnia temu drastyczna zmiana. Do tej pory moja przepuklina L3-L-4-L5 była lewostronna. Nie pamiętam ataków bólowych po prawej stronie. Nawet w czasach dobrego samopoczucia w niedogodnych pozycjach, prawa strona coś tam dawała znać o sobie "uwaga tu jestem" Tymczasem półtora tygodnia temu nastapił atak na prawą flankę, za pierwszym razem taki sobie, spacyfikowałem po tygodniu, dwa dni przerwy, tenisek i kolejny atak już tak silny również po prawej że mało nie zemdlałem, za to całkowicie przeszły jakiekolwiek dolegliwości po lewej stronie.

Mocne leki przeciwzapalne i tak mocne jak miałem przeciwbólowe i wieczorem było nieźle a po nocy już całkiem dobrze. Zero bólu po jednej jak i po drugiej stronie (na przeciwzapalnych wprawdzie), pełna radocha do momentu aż się zorientowałem, że nie mam czucia na skórze po prawej stronie na brzuchu i na pośladku, a jak się zorientowałem że to porażenie mięśni to już mi uśmiech znikł.

Z tyłu paraliż się cofnął, z przodu nie.

I teraz pytania:
- Czy ktoś tak miał?
- Jak długo trwało dojście do pełnej sprawności?
- Jaki i czy był następny atak?
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, 22:20 przez PitS, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MBacia
Ekspert Tenis NET
Ekspert Tenis NET
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2015, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Tak jest. Witam.
Co do Twoich objawów. Zdecydowanie zalecam wizytę u neurochirurga. Do tego fizjoterapeuta. Obstaw się na dwa fronty na wypadek jakby leczenie zachowawcze nie przyniosło skutku to musisz mieć w odwodach neurochirurga. Szczegóły terapii ustal z tymi specjalistami bezpośrednio. Wygląda niestety na dość poważny kłopot.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Tego się obawiałem, o ile fizjoterapeutów mam znajomych, to doświadczenia z neurologami na moim zadupiu mam złe, trzy wizyty, trzy propozycje zastrzyków i trzy skierowania na UWAGA! RTG, które co oczywiste niczego nie pokazywały. Na rezonans skierowały mnie trzy podobizny z Kazimierzem Wielkim zostawione w kasie placówki. No nic, ten tydzień to jeszcze fizjo i jego pomoc, a gdyby się nie cofało to cóż, nóż. :)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MBacia
Ekspert Tenis NET
Ekspert Tenis NET
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2015, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

PitS pisze:Tego się obawiałem, o ile fizjoterapeutów mam znajomych, to doświadczenia z neurologami...
Potrzebujesz neuroCHIRURGA nie neuroLOGA. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskopatia

Upłynęło pół miesiąca, w tym czasie ustały całkowicie jakiekolwiek dolegliwości bólowe, skóra odzyskała odczuwanie zimna i ciepła, czasami wydaje mi się, że delikatnie odzyskuję czucie (dotyku) w miejscu paraliżu, również z przodu, zwykle takie wrażenie mam po nocy.
Odświeżam kontakty ze znajomymi, którzy ponad 10 lat temu chcieli mnie operować, na NFZ nie mam co liczyć, że choć wesprą w diagnostyce obrazowej. Koledzy Wilhelma. No przecież mnie nie boli.

No nic, powoli do przodu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dyskopatia

Jak tak czytam, to... kłopoty z moim łokciem to pikuś. Do przodu!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskopatia

Nie połączę się w bólu :(, nic mnie nie boli. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskopatia

PitS, współczuję.

Ale mówiąc szczerze, to jest dla mnie dość szokujące to, że tak długo tak poważną dolegliwość leczysz objawowo i przeciwbólowo, bez usunięcia przyczyny problemu. Wiek i brak rehabilitacji dokładają się i problem nie zniknie, tylko będzie go coraz trudniej wyeliminować...

Jeżeli jednak nie chcesz problemu eliminować przez lekarza-specjalistę, przez jakiś zabieg, etc. (jestem w stanie zrozumieć opór przed brutalnymi zabiegami / operacjami, które różnie mogą się skończyć), to znów, kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie oddałeś się w ręce poważnego rehabilitanta i nie zacząłeś fizjoterapii (wszystkie możliwe łagodne, a skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie, obudowę, a jest ich milion - na brzuch, plecy, etc.)...

Mam wrażenie, acz mogę się mylić, bom amator kompletny, że trochę kunktatorstwem sam sobie zaszkodziłeś...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Dyskopatia

Ja tu wyczuwam odwieczny problem z peselem - jak się obudzisz i nic nie boli znaczy umarłeś.
Młodyś, to nie zrozumiesz. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskopatia

Nie rozumiem tzw. problemu z peselem. :P Człowiek ma tyle na ile się czuje. ;)
Ja się nadal czuję, i zachowuję :P, jak nastolatek. :)
I tylko czasem mówiące mi per wujek 18-20 letnie córki moich kumpli równolatków "zaburzają" lekko moją teorię. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dyskopatia

To fakt, Vidziu często się zachowuje jak gimnazjalista, tylko teraz po reformie oświaty będzie musiał się na coś zdecydować. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskopatia

Bo co? Bo mi ktoś pałę postawi? ;) :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dyskopatia

Vivid pisze:Bo co? Bo mi ktoś pałę postawi? ;) :P rotfl
Moja wyobraźnia wzięła górę i poczułem w tej chwili obrzydzenie. :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Dyskopatia

Nie muszę dodawać, że to było zamierzone? ;-)
Vidziu - jak dobrze wiesz metrykę mam w głębokim poważaniu. Co nie zmienia faktu, że się lekko z upływem wody w Odrze zużywamy o czym ciałko nasze szanowne raczy przypominać.
Stąd szacunek do przytoczonej wyżej mądrości ludowej. Jak dziś pamiętam zdziwienie na mym licu, jak rodzice narzekali na beznadziejne łóżko (świeżo kupione) bo wstają połamani. Czego oni chcą? Przecież spać wygodnie to się da i na podłodze a ci marudzą, że materac taki czy siaki.
Teraz już wiem o co im chodziło... .:-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskopatia

Mam wielu kumpli z bardziej zacnym peselem niż mój. I oni wszyscy mi mówią, że przyjdzie mój czas. ;)
Ale ja im zwyczajnie nie wierzę. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskopatia

Vivid pisze:Bo co? Bo mi ktoś pałę postawi? ;) :P rotfl
Tobie już nic nie postawi rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskopatia

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:Bo co? Bo mi ktoś pałę postawi? ;) :P rotfl
Tobie już nic nie postawi rotfl.
Ile razy Ci trzeba powtarzać żebyś nie mierzył innych swoją miarą? Oddałeś żonie jaja do depozytu to nie miej do nas pretensji ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”