Awatar użytkownika
MAG
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2012, 13:31

Drżenie dłoni

Witam,
Zauważyłam u siebie pewien niepokojący objaw: po grze bardzo często drży mi lewa dłoń (którą gram). Ostatnio zmieniłam rakietę, ale problem ten występował już przy wcześniejszej. Drżenia są mocne - mam potem problemy z pisaniem itp. Po pewnym czasie drżenie ustępuje, ale wraca po kolejnej grze. Dodam, że nie towarzyszy temu ból nadgarstka czy ramienia. Czy przyczyną może być złe trzymanie rakiety?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Drżenie dłoni

Przyczyną jest wysiłek mięśni ręki, mam tak samo, krótka chwila oddechu i mogę siąść do myszy komputerowej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MAG
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2012, 13:31

Re: Drżenie dłoni

Tyle że to drżenie trwa dość długo, nie przechodzi w ciągu jednego dnia (zazwyczaj w ciągu dwóch, trzech). Wiem, ze mam słabe ręce, ale boję się, że problem jest bardziej skomplikowany.
Czy da się z tym jakoś walczyć?
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Drżenie dłoni

Zdecydowanie wizyta u lekarza. Być może powód jest błahy, a być może to sygnał początku czegoś poważnego.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Drżenie dłoni

Ręka nie przyzwyczajona do tego rodzaju wysiłku, zbyt forsowny wysiłek, wypłukanie / niedobór magnezu.
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Drżenie dłoni

Miałem takie problemy gdy zarzuciłem ćwiczenia i grałem tylko w tenisa.
Jak miałem ekstrahować DNA w laboratorium to wiedziałem, że nie mogę grać w tenisa dzień wcześniej bo to precyzyjna praca.

Od dawna nie mam tego problemu. Wg mnie magnez+potas wraz z ćwiczeniami na wzmocnienie rąk załatwi sprawę. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drżenie dłoni

A co sądzisz o piciu dużej ilości wód mineralnych z zawartością kationów magnezu (jakieś Muszynianki itp.)?
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Drżenie dłoni

A może pojechać z Chela Mag B6 od Olimpu. Dawka 555mg/dziennie przez 2 tygodnie powinna załatwić problemy.
Ja codziennie dwie kawy wciągam i po jakimś czasie też miałem skurcze (powieki, palce) ale łykam Chelę i jest OK. Przy okazji morfologii zbadałem magnez, wyszło w normie.


BTW wyszło mi jak reklama ;).
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
Awatar użytkownika
MAG
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2012, 13:31

Re: Drżenie dłoni

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.:)

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”