Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

basic pisze:Zastanawiam się czy to jest tylko kwestia tej "kontroli"... czy np. po wyprodukowaniu testowych egzemplarzy z powiedzmy te ok 20,2mm grubości ramy, okazało się, że rakieta kiepsko działa, kwestia poziomu mocy, stabilności, czucia itd... i stwierdzili, że muszą zmienić jednak te parametry przed wypuszczeniem finalnym na rynek :?
Ekhem... drogi kolego uważasz że rakiety opracowywane są na papierze i idą ot tak do masowej produkcji? :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

El Diablo pisze:Ekhem... drogi kolego uważasz że rakiety opracowywane są na papierze i idą ot tak do masowej produkcji? :]
Ekhem no pewnie, że nie :) . Po prostu wydaje mi się, że świadomie zmienili coś fizycznie w produkcji i dlatego aż taka różnica jest względem twego co wcześniej deklarowali... No wiesz ED, ja jestem zbyt optymistycznie nastawiony i aż nie chce mi się wierzyć, że aż taki "zonk" mógł nastąpić w kontroli jakości produkcji, że aż taka różnica :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

"Łomatko"... skup się na nanosekundę.

Szpadle testowe są produkowane i wyczernione. Są testowane. Zanim dojdzie do malowania i umieszczania parametrów na ramie wszystko jest ustalone.

Wilson zrobił zmianę z BLX Pro Tourem który w pierwszej wersji już pomalowanej odpowiednio miał przeplot 16x20. Jednak to zmienił ale nie ma sytuacji takiej że PT ma przeplot 18x20, a na ramie napisano 16x20.

Capisce?
Rozumiesz?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

ED Ty mówisz tutaj o kosmetyce, malowaniu itd. Ja mówię o tym co wcześniej napisałeś: Że Blade Tour miał mieć 20,2mm ramę ... a wyszło w rzeczywistości, że ma 21-22mm :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

basic pisze:ED Ty mówisz tutaj o kosmetyce, malowaniu itd. Ja mówię o tym co wcześniej napisałeś: Że Blade Tour miał mieć 20,2mm ramę ... a wyszło w rzeczywistości, że ma 21-22mm :)
Ekheem...
El Diablo pisze:Wilson zrobił zmianę z BLX Pro Tourem który w pierwszej wersji już pomalowanej odpowiednio miał przeplot 16x20. Jednak to zmienił ale nie ma sytuacji takiej że PT ma przeplot 18x20, a na ramie napisano 16x20.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

Hmm dziwne, że strony TW zniknął BLX Blade Tour :?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

Za wcześnie umieszczono szpadel. Do AO jeszcze trochę czasu zostało...

Jeszcze co do BLX Blade Toura... wyszedł jak wyszedł ale tak naprawdę nieco grubsza rama ale z mniejszym łbem może znaleźć swoich zwolenników. Mnie nie pasuje ale pewnie znajdą się gracze, którym przypasi ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

Na TW-Europe pojawiła się seria BLX Blade z parametrami...

BLX Blade Tour
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... BLXBT.html
BLX Blade 98
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... LXB98.html

BLX Blade Team
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... BXBTE.html

Ciekawe dlaczego na TW US nie ma tych danych włożonych na stronę :?

Blade 98 ma trochę mocny SW (ED takie lubi :wink: ) i podobnie jak wersja Tour grubszą ramę od swojego poprzednika. Sztywność jest za to mniejsza od wersji Tour, Blade 98 ma RA64 wg danych.

EDIT:
Wygląda na to, że wersja 98 może być bardziej stabilna od serii "K". Troszkę grubsza rama, wysoki SW przy mniejszej masie może być ciekawe.

I chyba raczej do nawalania z końcowej niż bliżej siatki :?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

BLX Blade 98 wygląda całkiem ciekawie... rama może ciut grubawa ale przy łbie 98 może to dodać faktycznie nieco stabilności... mimo iż chciałbym aby sztywność była na poziomie 58-61 to uważam że ta rama może odnieść sukces.. dlaczego? Bo może się okazać bardziej efektywna od podobnych w swojej klasie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wilson 2011

basic pisze:Na TW-Europe pojawiła się seria BLX Blade z parametrami...

BLX Blade Tour
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... BLXBT.html
Blade Tour BLX z parametrów to zupełnie inna rakieta niż [K] Blade Tour. Inna rama, SW, sztywność... Chyba zepsuli... Jak będę miał okazję to wezmę sobie na test z ciekawości.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

Wydaje się, że może być całkiem dobra dla nas amatorów gdzie jednak brak jest pełnego zamachu. Ciekawe jak wygląda dłuższy czas machanie rakietą z takim SW :)

Natomiast wydaje mi się, że może być to pozytywne rozwiązanie, ponieważ sama waga nie jest wielka więc większość osób może już nią machać bez szkody dla siebie, a z racji, że SW jest wysokie, to przy odpowiednio mocniejszym machaniu może uzyskać też już duże prędkości piłek.

Lepszy timing, większy swing i SW nadrabia brak samej masy.

Sztywność na takim średnim poziomie więc i trochy będzie z tego mocy i zostanie jeszcze na czucie ramy.

ED wersja Team ma sztywność <60...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

basic pisze:ED wersja Team ma sztywność <60...
Basic, a czy w którymś miejscu wspomniałem o wersji Team? ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

No nie, ale coś zrobili też pod Twoje gusta... fakt, że tylko sztywność :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

basic pisze:No nie, ale coś zrobili też pod Twoje gusta... fakt, że tylko sztywność :wink:
Ohhh basic, basic... pod mój gust nawet tylko pod kątem sztywności bardziej pasują BastCore'y czy nawet EXO3 Tour, który jednak jest podobno sztywniejszy niż wskazuje ten parametr.

Niemniej poniżej 60RA możemy "rozpocząć rozmowy"! ;)
basic pisze:Wydaje się, że może być całkiem dobra dla nas amatorów gdzie jednak brak jest pełnego zamachu. Ciekawe jak wygląda dłuższy czas machanie rakietą z takim SW :)

Natomiast wydaje mi się, że może być to pozytywne rozwiązanie, ponieważ sama waga nie jest wielka więc większość osób może już nią machać bez szkody dla siebie, a z racji, że SW jest wysokie, to przy odpowiednio mocniejszym machaniu może uzyskać też już duże prędkości piłek.
OK, pamiętaj jednak że masę powinniśmy oceniać w korelacji z balansem. 320g i lekki HL? Wcale taki łatwy kijek to nie będzie ;)

Tak jak napisałem klasa takiego Radicala ale łatwiejszy w obsłudze, szczególnie z końcowej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

ED co do sztywności odniosłem się jedynie do nowych Blade'ów. A wśród nich tylko sztywność wersji Team zaczyna być w Twoich zainteresowaniach :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

Tylko że wszystko inne mi w niej nie pasuje! :::loled:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2011

El Diablo pisze:OK, pamiętaj jednak że masę powinniśmy oceniać w korelacji z balansem. 320g i lekki HL? Wcale taki łatwy kijek to nie będzie ;).
Ale poprzez to, że ma troszkę grubszą ramę i wcale nie wielką sztywność wydaje mi się, że będzie on dostępny dla większego grona osób.
Może mieć też sam z siebie troszkę większą stabilność... a wraz ze wzrostem poziomu gracza, Jego timingu itd, to wysokie SW może zacząć pokazywać swoje możliwości...
El Diablo pisze:Tak jak napisałem klasa takiego Radicala ale łatwiejszy w obsłudze, szczególnie z końcowej.
Też mi się wydaje, że właśnie do końcowej bardziej będzie służył...

EDIT:
El Diablo pisze:Tylko że wszystko inne mi w niej nie pasuje! :::loled:::
Spoko, poprzerabiasz trochę :!mage!: i dasz radę rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2011

basic pisze:Ciekawe dlaczego na TW US nie ma tych danych włożonych na stronę :?
Mówisz masz... ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Wilson 2011

Nie zauważyłem żeby ktoś napisał o tym.
BLX Blade'y już dostępne m.in. w Protenisie i SportClubie.
out of business
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wilson 2011

PIXI pisze:Nie zauważyłem żeby ktoś napisał o tym.
BLX Blade'y już dostępne m.in. w Protenisie i SportClubie.
Są też w Prestige-Sport i Strefie Tenisa.

Wróć do „Wilson”