Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
miszu
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2017, 07:17

Wilson Monfils 100

Witam serdecznie!
Na stronach sprzedawców tej rakiety np: https://strefatenisa.com.pl/rakieta-ten ... 100-2.html jako materiał z którego jest wykonana ta rakieta jest podany grafit. Natomiast rozmawiałem ostatnio z gościem z serwisu, który twierdził, że jest to aluminium co najwyżej powleczone powłoką grafitową.
Komu wierzyć? Ktoś miał do czynienia z tą rakietą? Choćby w ramach testu?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wilson Monfils 100

Raczej nie ma takiej opcji, żeby to było aluminium. Co najwyżej kompozyt grafitowy wątpliwej jakości.
Dlaczego? Powód jest prosty. Wpadka chociażby Babolata z technologią GT (Graphite&Tungsten), gdzie komuś się chciało zrobić badania i wykazać, że w rakiecie nie ma ani grama wolframu. Podejrzewam, że niejednym pozwem w USA się to skończyło ;)

O ile tam to jeszcze była drobnostka, o tyle tutaj... Jest "lekka" różnica w kontuzjogenności ramy z aluminium i ramy z grafitu. Druga sprawa, nie wyobrażam sobie, żeby po odbiciu kilku piłek budżetową ramą z kompozytu grafitowego i kilku piłek ramą z aluminium - nie wyczuć żadnej różnicy.

Edit: Kolejna kwestia... Zastanawiam się, czy powlekanie ramy aluminiowej warstwą grafitu byłoby w jakikolwiek sposób opłacalne, a także, czy to w ogóle technologicznie możliwe. Tutaj raczej El Diablo musiałby się wypowiedzieć - on w temacie sprzętu jest najmocniej obcykany. Z chęcią sam się dowiem.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson Monfils 100

Aluminium bym się tam nie doszukiwał. Nawet cena na to by nie wskazywała. ;)
Prosta budżetowa rama, na początek nie widzę problemu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson Monfils 100

Chłopaki mają rację.

W kwestii samej rakiety o którą pytasz to nie można do poniższego nic dodać...
rafbat pisze:Raczej nie ma takiej opcji, żeby to było aluminium. Co najwyżej kompozyt grafitowy wątpliwej jakości.
...
O ile tam to jeszcze była drobnostka, o tyle tutaj... Jest "lekka" różnica w kontuzjogenności ramy z aluminium i ramy z grafitu. Druga sprawa, nie wyobrażam sobie, żeby po odbiciu kilku piłek budżetową ramą z kompozytu grafitowego i kilku piłek ramą z aluminium - nie wyczuć żadnej różnicy.
Vivid pisze:Prosta budżetowa rama, na początek nie widzę problemu.
Skłaniałbym się do części wyboldowanej choć słowo kompozyt to określenie w przypadku rakiet mające funkcję podobną do angielskiego "proprietary" czyli użyte w celu nie podania wszystkich komponentów.

Rafbat przytacza świetny przykład jeśli chodzi o używane materiały w rakietach.
rafbat pisze:Dlaczego? Powód jest prosty. Wpadka chociażby Babolata z technologią GT (Graphite&Tungsten), gdzie komuś się chciało zrobić badania i wykazać, że w rakiecie nie ma ani grama wolframu. Podejrzewam, że niejednym pozwem w USA się to skończyło ;)
Problemem Babolata było też wskazanie miejsc na ramie gdzie miał być wolfram. Head w przypadku grafenu nie ma tego problemu bo ten ma być w nieokreślonych ilościach w spoiwie łączącym warstwy grafitu (wnoszę po treści patentu gdyż ciekawscy próbujący uzyskać informację od przedstawicieli Heada usłyszeli od pracowników centrali, że Ci ostatni nie wiedzą gdzie w rakietach grafen miałby się znajdować) - co przekłada się na niemożność wyizolowania konkretnego miejsca jego zastosowania, a w konsekwencji rozłożenie sprawi, że "stężenie" będzie za niskie aby wyizolować/wykryć.
rafbat pisze:Edit: Kolejna kwestia... Zastanawiam się, czy powlekanie ramy aluminiowej warstwą grafitu byłoby w jakikolwiek sposób opłacalne, a także, czy to w ogóle technologicznie możliwe. Tutaj raczej El Diablo musiałby się wypowiedzieć - on w temacie sprzętu jest najmocniej obcykany. Z chęcią sam się dowiem.
Przyznaję otwarcie, że jestem snobem i nie zagłębiam się w rozwiązania konstrukcyjno-produkcyjne rakiet budżetowych... jednakże wydaje mi się, że dzięki użyciu stopu aluminium mogą wrzucić grafitowy odrzut przez co opłacalność będzie utrzymana. Nie wiem jednak jaki jest rozkład tych materiałów i na jakiej zasadzie rama jest formowana. Wujek Google znajduje opisy w których przewija się hasło o grafitowych rdzeniach... Ciekawe zagadnienie ale na ten moment ciężko mi się ustosunkować do tego co, gdzie, jak. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
miszu
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2017, 07:17

Re: Wilson Monfils 100

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - czyli rozumiem, że na początek można ją kupić. Jak "zażre" to przestawić się na lepszą.

Wróć do „Wilson”