Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

[Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Telefon.
- Rakieta do naciągnięcia.
- OK, zapraszam.

... 40 minut później.

Oglądam i jestem w szoku. O_O

- Zaufaj mi, jestem inżynierem.
- Okeeeeeej...
Obrazek
Obrazek
Co robić!?
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Mistrzostwo świata!!!!
Technologia z NASA wkracza do tenisa. rotfl
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Ja bym pociągnął poziomy na 30 zaczynając od serca.
A poważnie - nie rusz g...a, może śmierdzieć.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

O_O

...
...
...
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Starszy Pan, dostał "amerykański naciąg" od znajomego, który "siedzi w tym całym ATP", a konkretniej Prince Beast i ja mam to wciągnąć w tego cudaka.

Rakieta była strzelona o słupek, pękła, a teraz Pan Inżynier postanowił ją odratować, bo "szkoda takiej dobrej amerykańskiej rakiety". Pokazuje mi na rakiecie napis "USA", już nie chciałem wyprowadzać z błędu, że tam jest tylko "Designed in USA", czyli produkcja jednak chińska...

W dodatku jak się przyjrzeć, a nawet nie trzeba zbytnio szczególnie patrzeć, to rakieta jest krzywa... Niesymetryczna.
Boję się to wciągać, miałem dzisiaj dzwonić, jak mi poszło. Chyba zadzwonię, że nie poszło i się tego nie podejmuję. Sorry, ja takim magikiem jak Pan nie jestem. O_O

Ewentualnie zadzwonić, ale powiedzieć - na Pana odpowiedzialność - jak pęknie, skrzywi się, popsuje, spawy nie wytrzymają - to nie do mnie. :-|
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

W przeciwieństwie do tego Pana jestem najlepszym lekarzem wśród inżynierów i powiadam Ci - nie naciągniesz tego.
Patrząc jak to jest skręcone dwiema blaszkami i czując jakie siły działają na ramę, to albo to wszystko się zawali w trakcie naciągania (żeby Ci jeszcze krzywdy nie zrobiło uderzając w twarz/oko) albo przy pierwszych uderzeniach pójdzie w pi#@u.

Uważam że komentarz ED jest najtrafniejszy. Czasem myślę że on ma już przygotowane teki linki i odnośniki na wszelakie okazje :D.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

pst pisze: Uważam że komentarz ED jest najtrafniejszy. Czasem myślę że on ma już przygotowane teki linki i odnośniki na wszelakie okazje :D.
Eee tam, nie doceniasz go. On je sam tworzy :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: [Foto] Wilson Mach 3 -

Ja bym tego się nie podejmował. Przecież to mocowanie a'la Adam Słodowy strzeli, najpóźniej przy wciaganiu poziomów. A jeśli strzeli to i nieźle się można skaleczyć. Panu "inżynierowi" powiedziałbym, że serwisowanie takiej rakiety nie jest zgodne z przepisami BHP.

BTW, ciekawym komentarza PitS'a.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
toomanytimes
TROLL
Posty: 270
Rejestracja: 13 mar 2013, 00:29

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Śrubki Boschem przyciąć, żeby tak nie wystawały i jest porządna rakieta na długie lata. :::cbrg:::
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: AW: [Foto] Wilson Mach 3 -

Smyk pisze:Ja bym tego się nie podejmował. Przecież to mocowanie a'la Adam Słodowy strzeli, najpóźniej przy wciaganiu poziomów. A jeśli strzeli to i nieźle się można skaleczyć. Panu "inżynierowi" powiedziałbym, że serwisowanie takiej rakiety nie jest zgodne z przepisami BHP.

BTW, ciekawym komentarza PitS'a.
Ale o co Wam chodzi? Fachowa robota, tam gdzie potrzeba podkładki sprężyste, tam gdzie potrzeba samokontrujące. Za jednym zamachem dociążenie i redukcja drgań poprzez tarcie. Nie widać na zdjęciu jak gość sobie poradził z osiowością dociążenia.

Czy można przyciąć śrubki?
Nie sądzę! Podobnie jak prawidłowa jest konstrukcja zacisków (protezki), tak pewnie równie fachowo dobrana jest masa.

Ja bym tego nie poprawiał naciągiem, mnie się do maszyny po prostu nie mieści. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Traw3k pisze:Telefon.
- Rakieta do naciągnięcia.
- OK, zapraszam.

... 40 minut później.

Oglądam i jestem w szoku. O_O

- Zaufaj mi, jestem inżynierem.
- Okeeeeeej...
rotfl rotfl rotfl O człowieku. Poprawiłeś mi dzień :). Inżynier. Pewnie po kursie korespondencyjnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Naciągnij i zrób na samym środku kokardkę z naciągu :)

I jeszcze zapakuj w papier ozdobny.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Nie jest napisane na ile chciał naciągnąć - może jak się zejdzie trochę z napięciem, to da radę :D

Tak, czy inaczej mocowanie budzi respekt - Polak naprawdę potrafi.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Na 24 kG i dalej nie wiem, czy to wciągać i ryzykować, czy oddać i powiedzieć, że się nie podejmuję. :?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Traw3k decyzja należy do Ciebie. Ja bym się nie podejmował.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Pytanie tylko, w jakim celu to robić? Chyba tylko po to, by zaspokoić swoją ciekawość, w którym momencie rozleci się to cudo.

Co prawda człowieka nie znam, ale niewykluczone, że samozwańczy pan inżynier się zdenerwuje, że roztrzaskałeś mu amerykański, porządny sprzęt (jak widać na załączonym obrazku rotfl ) i pójdzie w świat opinia, żeś niekompetentny i wciągać nie umiesz.

Pomyśl czy faktycznie warto się w tym babrać dla jednorazowego zarobku.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Mouila pisze:...i pójdzie w świat opinia, żeś niekompetentny i wciągać nie umiesz.
Albo się uda i nie wiadomo jak następny przyniesiony do naciągnięcia 'wynalazek' będzie wyglądał, chociaż ciężko mi sobie wyobrazić coś co przebije to "cóś".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Wariant trzeci: strzeli w oko. :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Mouila pisze: samozwańczy pan inżynier się zdenerwuje, że roztrzaskałeś mu amerykański, porządny sprzęt (jak widać na załączonym obrazku rotfl ) i pójdzie w świat opinia, żeś niekompetentny i wciągać nie umiesz.

Pomyśl czy faktycznie warto się w tym babrać dla jednorazowego zarobku.
To racja. Dodałbym do tego rzecz chyba ważniejszą... A co, jak sobie tamten gościu zrobi krzywdę taką "rakietą"? Przykładowo podczas uderzenia pęknie, strzeli (może w oko, albo od razu strzał w głowę ;) ), zrobi kuku. Znając dzisiejszych ludzi będą do Ciebie kierowane pretensje - czemu naciągałeś, skoro wiedziałeś, że jest to potencjalne niebezpieczeństwo? Ty będziesz winien, nie Pan Inżynier.

Traw3k, daj sobie spokój. Oddaj rakietę i życz powodzenia oraz szczęścia w życiu tamtemu, bo śmiem twierdzić, że się przyda.

No i nie daj Boże, żeby Tobie coś się stało podczas naciągania!
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: [Foto] Wilson Mach 3 - "Zaufaj mi, jestem inżynierem"

Dzwoniłem jeszcze raz. Mówię: konsultowałem z środowiskiem tenisowym, ze znawcami od naciągania - nie podejmuję się.

W odpowiedzi usłyszałem, że rozmawiałem z głupcami ( :twisted: ), nie mam w ogóle się przejmować, bo Pan Inżynier wie co robi, on dodał tam grafenu i kleju używanego w lotnictwie, który wytrzymuje 80 ton nacisku (?). Stwierdził, że mam naciągać, jak się coś stanie to przecież "niczego nie straciliśmy". :wink:

Dodałem również o tym, że ma nierówno rozłożoną masę na rakiecie. On na to, że nie szkodzi - do treningów na ścianie ta rakieta nada się świetnie.

Na samym końcu usłyszałem: "Ty naciągaj, kasuj pieniądze i temat zakończony.". Wobec tego życzcie powodzenia... Być może już więcej się nie zobaczymy... :!hlplz!:

Wróć do „Wilson”