Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Wszyscy regularnie grający w tenisa wiedzą jak istotne dla naszej gry jest skompletowanie najlepiej identycznych ram. Przez identyczne nie mam tu nawet na myśli swingweight czy sztywność, choć to też ma znaczenie, do tego jest potrzebna droga maszyna RDC.
Babolat RDC to horendalna kwota (>4000USD) ale np. taka maszynka Prince'a to "tylko" 5000PLN, a oferuje pomiar swingweightu.
W praktyce dla nas wystarczy jak sprowadza się to do zbliżonej masy i balansu.
Przeciętny amator nie powinien poczuć różnicy masy do nawet 10g.
"Gorzej" jest na polu balansu, tu już większość odczuje różnicę na poziomie 5mm (a nawet 3mm).
Przy grze i zmienianiu ram w jej trakcie ma to znaczenie. Wiele osób nawet błędnie identyfikuje taki problem, uważa że to "coś" z naciągiem, a nie, że wynika to z różnych parametrów tych samych modeli ram jakie mają.
Osobiście spotykam się nie raz z opiniami ludzi, że trochę boją się kupować w sklepach internetowych gdyż nie wiedzą co dostaną. Przyjdą ramy ze zbytnio rozbieżnymi parametrami i klops ...
Nie ma sensu odsyłać jednej i prosić o inną bo ta też może nie pasować do tej jaką pozostawimy.
Mamy świadomość, że kontrola jakości przy produkcji ram mocno ostatnio kuleje i delikatnie mówiąc producenci pozwalają sobie zostawiać zbyt szeroką "dowolność" w widełkach.
Od dawna już TW oferuje swoim klientom, odpłatnie, usługę polegającą na dopasowaniu ram przed wysyłką. Inne sklepy sprzedają gotowe sparowane komplety rakiet.
Pytanie samo ciśnie się na usta - a gdzie nasi rodzimi sprzedawcy? ...
W końcu jaki to problem? Jeżeli chodzi o wagę to w sumie wystarczy zwykła waga kuchenna, nie musi być do tego kupowana waga jubilerska. Rakietę stawiamy centralnie na sztorc, na kapslu i już …
A Balans? Trzy deski z Castoramy, dwie na stojak a jedna na podstawę-podziałkę.
Do tego jakiś niezbyt gruby pręt (tak do średnicy 5mm). Pręt między dwie deski, deski do podstawy-podziałki i mamy "maszynę" do ustalenia balansu. Tyle naprawdę wystarczy.

Można to też inaczej załatwić:
- do kupienia;
- do zrobienia;
- wygląd podziałki

I wprowadzić usługę dopasowywania ram z jakieś 10zł-15zł. Tu nie chodzi o zarobek ale o wygodę dla klientów. A nakłady pracy? Praktycznie zerowe. Jaki problem zdjąć z półki 3-4-5 ram i zestawić z nich 2 dla klienta? 2-3 minuty?
Można też drożej zestawiać ramy pod konkretny oczekiwany balans i wagę, drożej bo więcej ram do sprawdzenia.
Przy okazji można też przecież wcześniej posprawdzać i opisać sobie więcej ram, mieć już gotowe. Dodatkowa korzyść to wyłapanie tych z jakimiś przesadnymi odchyleniami od parametrów katalogowych, te można wręcz zwrócić producentowi ...
Może w końcu nasi sprzedawcy zaczną zwracać uwagę na takie w sumie proste a często istotne sprawy?

Przygotowane - Vivid :::dvl:::
Konsultacje - El Diablo :angel: :priest:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Vivid pisze:Mamy świadomość, że kontrola jakości przy produkcji ram mocno ostatnio kuleje i delikatnie mówiąc producenci pozwalają sobie zostawiać zbyt szeroką "dowolność" w widełkach.
Kiedyś jeszcze można było znaleźć te widełki, teraz to tajemnica.

Dla Babolata dopuszczalne odchyły wynosiły:
Waga ±7g
Sztywność ±3RA
Balans ±7mm
Swingweight ±10kg·cm²

Vivid pisze:I wprowadzić usługę dopasowywania ram z jakieś 10zł-15zł. Tu nie chodzi o zarobek ale o wygodę dla klientów. A nakłady pracy? Praktycznie zerowe. Jaki problem zdjąć z półki 3-4-5 ram i zestawić z nich 2 dla klienta? 2-3 minuty?
Można też drożej zestawiać ramy pod konkretny oczekiwany balans i wagę, drożej bo więcej ram do sprawdzenia.
Przy okazji można też przecież wcześniej posprawdzać i opisać sobie więcej ram, mieć już gotowe. Dodatkowa korzyść to wyłapanie tych z jakimiś przesadnymi odchyleniami od parametrów katalogowych, te można wręcz zwrócić producentowi ...
Może w końcu nasi sprzedawcy zaczną zwracać uwagę na takie w sumie proste a często istotne sprawy?
Ależ oczywiście!

Bezproblemowa sprawa, dodatkowy magnes na świadomych klientów, a opłaty tak jak mówisz.
Para rakiet bez jakichś wskazań (waga/balans niższy/wyższy): 10PLN/ramę;
Para rakiet ze wskazaniem (waga/balans wyższy/niższy): 25PLN/ramę - w końcu tu już trzeba poszukać.

Nie mam oczywiście na myśli dokładnie "wymyślonego" przez klienta balansu i wagi bo znalezienie ram z takim odchyłem może być po prostu niemożliwe ale prosta "dyspozycja" jak najniższa waga z balansem najbardziej na rączkę.

Przecież są godziny w których ruchu właściwie nie ma, jaki problem aby 1 z pracowników to robił w tym czasie lub po prostu robić to od razu zaraz po odbiorze towaru. Tak jak napisałeś można w tym momencie od razu odesłać do dystrybutora rakiet o dużych odchyłach - luka w kontroli jakości.

Zrobienie w sklepie prostej bazy danych dla tych 2-óch parametrów (waga/balans), a nawet w wersji "exclusive" ze swingweightem to prosta sprawa i usprawniłoby poszukiwania gdy już wykonano pomiary.

To jest nisza na naszym rynku, którą można wykorzystać. Nie tylko zaprocentuje wizerunek sklepu ale i dodatkowy zysk będzie wraz z potencjalnie nowymi klientami, którzy będą woleli dopłacić i mieć pewność co kupują niż grać w rosyjską ruletkę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Z jednej strony niby jest nisza, z drugiej trzeba sobie zadać pytanie ile osób w skali kraju jest na tyle świadomych, żeby odczuwać potrzebę parowania rakiet, tu potrzebna jest edukacja, żeby ten rynek "obudzić".
Kolejny aspekt to kwestia wielkości sklepu i wielkości magazynu. Trudno mówić o parowaniu rakiet jak na magazynie jest góra dwie sztuki z modelu, a większa ilość sprowadzana na zamówienie.
Mam wątpliwości co do zakupu tego typu urządzenia do sklepu, ale dystrybutorzy rakiet powinni oferować taką usługę, jeżeli pojawi się prośba o sparowanie rakiet.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Artykuł jest ciekawy, ale wg mnie pozbawiony większego sensu jeśli sprzedawca ma na stanie np. 3 takie same ramy (model i wielkość rączki). Może na wstępie należałby zbadać rynek i podzwonić po sprzedawcach np. Sport Club czy Protenis i zapytać się ile średnio zamawiają nowych ram o danej rączce. Bez tej informacji artykuł opisuje teorię, która jest poprawna, ale może być oderwana od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Ja na to nie patrzę jako na usługę w kategorii zysku czy zapotrzebowania. Jest to raczej pewna wartość dodana, atrakcja. Może podnieść w jakiś sposób obroty (wspomniałem że spotkałem się z głosami, że ludzie boją się kupować bo nie dostaną sparowanych ram nawet jak poproszą). Może wpłynąć na wizerunek sklepu jako tego bardziej profesjonalnego. Może też wpłynąć na edukację ludzi, zainteresują się tematem, a to przełoży się potem na większe zainteresowanie ofertą a więc i sklepem.
Przy tym należy zauważyć, że koszty wprowadzenia takiej usługi (waga i balans) są praktycznie prawie zerowe więc ryzyka nie ma. Dopiero po takiej edukacji i rozwoju świadomości rynku można pomyśleć o maszynie RDC. Do tego jednak dłuższa droga.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Vivid pisze:Ja na to nie patrzę jako na usługę w kategorii zysku czy zapotrzebowania. Jest to raczej pewna wartość dodana, atrakcja. Może podnieść w jakiś sposób obroty (wspomniałem że spotkałem się z głosami, że ludzie boją się kupować bo nie dostaną sparowanych ram nawet jak poproszą). Może wpłynąć na wizerunek sklepu jako tego bardziej profesjonalnego.
Tu masz rację, sklep który aspiruje do miana profesjonalnego sklepu tenisowego, coś takiego powinien oferować.
Trzeba mieć sprzęt na miejscu, ponieważ ktoś może przynieść rakietę, którą gdzieś kupił i chce dobrać drugą, możliwie najbliższą co do parametrów.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

ppeter pisze:Trzeba mieć sprzęt na miejscu, ponieważ ktoś może przynieść rakietę, którą gdzieś kupił i chce dobrać drugą, możliwie najbliższą co do parametrów.
To też bardzo trafny argument. Mam dwóch kolegów co kupują najpierw jedną ramę, jak pasuje dokupują drugą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

To nawet nieważne czy akurat na tej usłudze się zarobi. Ważne jest to że jest się krok przed innymi i zadowolenie klienta jest kluczem, a to już w inny sposób się przełoży na pieniądze.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Jak już napisano, tu nie chodzi o zarobek bezpośrednio z tych "usług", wystarczy, że przyciągną klientów i zakupią oni sprzęt w tym sklepie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Ponieważ zawsze widzę szklankę w połowie pustą więc mam kilka uwag:
1. Czy ktoś z was w ogóle sprawdził jaki jest rzeczywisty rozrzut tych parametrów? To że masa ma się zawierać w przedziale +/- 7g nie oznacza, nie oznacza, że w rzeczywistości nie może być +/- 4g. W przemyśle maszynowym często jest tak, że jest jakaś tolerancja i producent z łatwością może uzyskiwać rozrzut pomiarów dużo mniejszy od tolerancji. To po prostu trzeba zmierzyć.
2. W jaki sposób ktoś w sklepie ma porównywać rakiety, które posiadają folię na rączce? Załóżmy, że ktoś przyklei inaczej cenę albo coś i już wynik będzie inny. Jaki to ma wpływ, to trzeba zmierzyć.
3. Czasami rakiety mogą posiadać jakieś dodatkowe elementy reklamowe (np. przywieszki), których się nie zdejmie bez ich trwałego zniszczenia. Co wtedy zrobić?

Jak na razie wasze rozumowanie jest na zasadzie: "W pewnym urządzenia pękła śrubka. Wniosek? Te śrubki pękają w każdym tego typu urządzeniu".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Mechanik, ktoś kupuje 2 rakiety i prosi o naciągniecie i sparowanie to folijkę i przewieszki się zrywa, a nową folię zakłada po usłudze.

Dokładnie tak jak piszesz, jak dopuszczalna odchyłka jest 7g to zgodnie z rozkładem Gaussa 90% produkcji zmieści się pewnie w odchyłce 2g.
Ty tego nie zauważysz bo nie będziesz szukał, ja nie zauważę jak by było 20g :wink: , ale ED-ki też kupują rakiety i jest ich nie mało.

Na razie świadomość co się kupuje jak to działa jest taka że to o czym mówimy to ruch wyprzedzający, ale w biznesie jest tak że kto pierwszy ten lepszy, a w pewnym momencie można klientom "uzmysłowić" najbardziej bzdurną potrzebę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Mechanik pisze:1. Czy ktoś z was w ogóle sprawdził jaki jest rzeczywisty rozrzut tych parametrów? To że masa ma się zawierać w przedziale +/- 7g nie oznacza, nie oznacza, że w rzeczywistości nie może być +/- 4g. W przemyśle maszynowym często jest tak, że jest jakaś tolerancja i producent z łatwością może uzyskiwać rozrzut pomiarów dużo mniejszy od tolerancji. To po prostu trzeba zmierzyć.
Rakiety składane są ręcznie - zamieściłem filmiki na forum.

Większy rozrzut powyżej widełek nie powinien przejść kontroli jakości.
W zależności od marki rozrzut jest różny - największy ma Wilson, najmniejszy Yonex oraz Fischer z No Tolerance czyli dzisiejsy Pacific z NT.
Mechanik pisze:2. W jaki sposób ktoś w sklepie ma porównywać rakiety, które posiadają folię na rączce? Załóżmy, że ktoś przyklei inaczej cenę albo coś i już wynik będzie inny. Jaki to ma wpływ, to trzeba zmierzyć.
Wrzuć sobie naklejkę na wagę laboratoryjną i zobacz ile waży.

Ponadto jak już wspominałem, chodzi o porównanie. Każda rakieta ma folię więc każda będzie cięższa i miała inny balans niż bez niej.
Mechanik pisze:3. Czasami rakiety mogą posiadać jakieś dodatkowe elementy reklamowe (np. przywieszki), których się nie zdejmie bez ich trwałego zniszczenia. Co wtedy zrobić?
Patrz wyżej, poza tym często można je zdjąć.
Mechanik pisze:Jak na razie wasze rozumowanie jest na zasadzie: "W pewnym urządzenia pękła śrubka. Wniosek? Te śrubki pękają w każdym tego typu urządzeniu".
Bynajmniej. Jak już wspominaliśmy jest to praktyka stosowana przez zachodnie sklepy.
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

El Diablo pisze:Rakiety składane są ręcznie - zamieściłem filmiki na forum.

Większy rozrzut powyżej widełek nie powinien przejść kontroli jakości.
W zależności od marki rozrzut jest różny - największy ma Wilson, najmniejszy Yonex oraz Fischer z No Tolerance czyli dzisiejsy Pacific z NT.
To wszystko prawda, tylko poza ogólnikami nie podałeś żadnej konkretnej liczby. Dla jednego mało to jest 10000 a dla drugiego dużo to jest 0,001.
El Diablo pisze:Wrzuć sobie naklejkę na wagę laboratoryjną i zobacz ile waży.

Ponadto jak już wspominałem, chodzi o porównanie. Każda rakieta ma folię więc każda będzie cięższa i miała inny balans niż bez niej.
Nie mam ani naklejki ani wagi laboratoryjnej. Jak już się bawić w aptekę to powinieneś takie dane umieścić. Druga część Twojej wypowiedzi ma związek z tym co zaproponował ppiter. Ilu z nas kupiło jakąś rakietę i bez jej "rozpakowywania" zaczęło szukać drugiej podobnej?
El Diablo pisze:Bynajmniej. Jak już wspominaliśmy jest to praktyka stosowana przez zachodnie sklepy.
Jak już wspominałem być może zachodnie sklepy mają po 10 takich samych rakiet (model i rączka) na stanie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Moim zdaniem nie ma znaczenia ile ma rakiet tego samego modelu, może mieć dwie. Widzę to jako usługę dodatkową jak "przystanek na żądanie" a nie uszczęśliwianie wszystkich na siłę.

Gdyby to były parametry istotne dla wszystkich to fabryki którym najłatwiej zaostrzyć kryteria produkcyjne i weryfikować te parametry na etapie produkcji przed pakowaniem dokonywałyby tych kosmetycznych zmian. Ale większość to może poczuć różnicę w identycznych ramach jak zostanie zasugerowana, natomiast nie odróżni 10g zmian w wadze jak o tym nie będzie wiedzieć.

Więc to nie opcja dla wszystkich.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Mechanik pisze:To wszystko prawda, tylko poza ogólnikami nie podałeś żadnej konkretnej liczby. Dla jednego mało to jest 10000 a dla drugiego dużo to jest 0,001.
Podałem widełki jakie dot. Babolatów pierwszej generacji. Na zdjęciu jest Soft Drive.

Chcesz przykłady? Widziałem Blade'a z odchyłem powyżej 10g.
Niedawno przerabiane przeze mnie ramy firmy Prince miały odchyły 6g, na moje szczęście obie były identyczne.
Mój Yonex MP-5i HS miał odchył 1g.

Nie będę zamieszczał logów ze wszystkimi pomiarami jakich dokonałem na różnych rakiet. To kilka przykładów dla zobrazowania.
Mechanik pisze:Jak już wspominałem być może zachodnie sklepy mają po 10 takich samych rakiet (model i rączka) na stanie.
A czy ktoś tu mówi o mikro sklepach mających 2 sztuki? ...

Osobiście widziałbym taką usługę tylko u kogoś z "krajowej czołówki".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

PitS pisze: Dokładnie tak jak piszesz, jak dopuszczalna odchyłka jest 7g to zgodnie z rozkładem Gaussa 90% produkcji zmieści się pewnie w odchyłce 2g.
Ty tego nie zauważysz bo nie będziesz szukał, ja nie zauważę jak by było 20g :wink: , ale ED-ki też kupują rakiety i jest ich nie mało.
Z tego co wiem, to JCz jak zamawiał swoje Pacifiki, to prosił o dobranie ram z identycznymi parametrami i takie dostał. Widziałem też jak na turnieju GPWA dwóch graczy wymieniało się rakietami. Obaj mieli te same modele, ale jeden narzekał na rozrzut parametrów wśród swoich 4 ram, a drugi (notabene nr "1" GPWA) powiedział, że może się zamienić, bo on nie widzi różnicy. I w końcu ten drugi dobrał sobie tak, że balans się nie różnił.

Jak widać, nie tylko ED-ki mają taką potrzebę, ale też ludzie używający rakiet do gry w tenisa, a nie do eksperymentów w laboratorium, byliby chętni na taką usługę.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Gary pisze:Z tego co wiem, to JCz jak zamawiał swoje Pacifiki, to prosił o dobranie ram z identycznymi parametrami i takie dostał.
Zgadza się. Nauczony doświadczeniem (poprzednie moje szpadle różniły się od siebie) dmuchnąłem na zimne i poprosiłem Novasport.pl o dobranie ram. Nie było problemu, zrobili to nawet bez dodatkowych opłat, choć ja byłem gotowy dopłacić za usługę. To ważny element wyposażenia tenisisty amatora startującego w turniejach - ileż to ja wyrównanych meczów przegrałem tylko dlatego, że w decydujących momentach rezerwowa rakieta nie dawała mi takiej pewności gry, jak podstawowa.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

JCz pisze:Zgadza się. Nauczony doświadczeniem (poprzednie moje szpadle różniły się od siebie) dmuchnąłem na zimne i poprosiłem Novasport.pl o dobranie ram. Nie było problemu, zrobili to nawet bez dodatkowych opłat, choć ja byłem gotowy dopłacić za usługę. To ważny element wyposażenia tenisisty amatora startującego w turniejach - ileż to ja wyrównanych meczów przegrałem tylko dlatego, że w decydujących momentach rezerwowa rakieta nie dawała mi takiej pewności gry, jak podstawowa.
Czy mógłbyś opisać punkt po punkcie jak wyglądał proces takiego doboru? Wyobrażam to sobie jakoś tak:
1. Wchodzę do sklepu i proszę o dobranie dwóch takich samych ram.
2. Sprzedawca idzie na zaplecze i przynosi mi kilka takich samych ram.
3. Coś z nich zdejmuje, zakłada, mierzy itd., chodzi o szczegóły jak to wyglądało.
4. Daje mi do ręki dwie dobrane rakiety.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Kwestionowałeś przez 2 strony możliwość operacji która nie wiesz jak wygląda?

Ktoś zmierzył wagę, balans kilku rakiet wybrał dwie najbardziej zbliżone, nie wiem czy mierzył SW bo prawdopodobieństwo rozbieżności przy tych 2 wcześniejszych parametrach zgodnych jest moim zdaniem bliskie zeru. Sprzedał. To proste.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

PitS pisze:Kwestionowałeś przez 2 strony możliwość operacji która nie wiesz jak wygląda?

Ktoś zmierzył wagę, balans kilku rakiet wybrał dwie najbardziej zbliżone, nie wiem czy mierzył SW bo prawdopodobieństwo rozbieżności przy tych 2 wcześniejszych parametrach zgodnych jest moim zdaniem bliskie zeru. Sprzedał. To proste.
Niczego nie kwestionowałem tylko chciałbym poznać więcej szczegółów technicznych. Skoro nie jesteśmy w stanie uzyskać żadnych racjonalnych danych statystycznych to chociaż na przykładzie Jacka chciałbym zobaczyć jak wygląda taka procedura. W szczególności czy sprzedawca zdejomował folię, ile rakiet użył do porównania, z jakich urządzeń pomiarowych korzystał itp.

Wróć do „Pozostałe”