tediboyz
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2009, 10:28

Wytrzymała rama

Mam do was pytanko jakie rakiety z firm Wilson, Babolat i TF oferowanych dla graczy początkujących i średnio zaawansowanych mają najmocniejszą konstrukcję ramy?

Korzystałem już z Wilsona Energy 200 i Babolata Contact Tour 2009 i w obu pękła mi rama dlatego chciałbym teraz kupić coś lepszego, wytrzymalszego.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wytrzymała rama

Jeśli rama pękła sama z siebie (tj. przy uderzeniu piłki bez nadużywania) to idziesz i reklamujesz.

Jeśli nadużywałeś ramy to komentarz jest zbędny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wytrzymała rama

tediboyz pisze:Korzystałem już z Wilsona Energy 200 i Babolata Contact Tour 2009
A to nie są kompozyty? One chyba mniej wytrzymałe są od grafitowców...
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Wytrzymała rama

Zgadzam się z tym co napisał ED, ale... faktem jest, że ramy Wilsona są mniej wytrzymałe niż innych producentów. Czasami lekko "pukniesz" w kort i już rysy pęknięć. Identycznie walniesz Babolatem i z rakietą nic się nie dzieje. Albo mnie wyślizgnął się przy serwisie Völkl (zużyta owijka i spocona ręka), uderzył w kort i też już rysa. A nie było to mocno, bo czułem że się wyślizguje i w ostatniej chwili zahamowałem ruch, mimo wszystko...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wytrzymała rama

To kwestia marki ale również serii i modelu... widziałem jak lakier z [K]6.1-nki odpadał po klepnięciu w torbę...

P.S.: DjBuhh jak trafisz rakietą w kort pod odpowiednim kątem to zawsze będą minimum rysy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wytrzymała rama

Wracając do tematu - ja Ci nie odpowiem bo kompletnie nie mam pojęcia. Nawet nie wiem gdzie Cię skierować. Może jakieś laboratoria to badały ale to nie jest jakaś powszechnie dostępna wiedza. W sumie nie jest potrzebna. Rakiety bez problemu wytrzymują normalne użytkowanie.
Tobie rakiety pękały, OK. To zastanów się czemu bo nie powinny.
Powody:
1. Walisz nimi o kort - Twój problem.
2. Wada materiałowa - reklamuj.
3. Za mocno wciągane - bzdura, to by trzeba było zdrowo przesadzić.
4. Niewłaściwa technika wciągania - na maszynie łatwo załatwić ramę. Podczas wciągania najmocniej "obrywa". Mogli Ci ramę uszkodzić i nic nie powiedzieć, grałeś, są drgania i poszło. Rama może polecieć wewnętrznie. Im przy wciąganiu zatrzeszczy i wiedzą że coś nie tak ale powłoka lakiernicza nie musi popękać i niby jest OK, oddają rakietę i już ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tediboyz
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2009, 10:28

Re: Wytrzymała rama

El Diablo pisze:Jeśli rama pękła sama z siebie (tj. przy uderzeniu piłki bez nadużywania) to idziesz i reklamujesz.

Jeśli nadużywałeś ramy to komentarz jest zbędny.
Rama poszła przy uderzeniu piłki, co najlepsze nawet nie było żadnego dźwięku dopiero po chwili spostrzegłem, że rama jest coś zgięta i zauważyłem pękniecie.
Vivid pisze:Wracając do tematu - ja Ci nie odpowiem bo kompletnie nie mam pojęcia. Nawet nie wiem gdzie Cię skierować. Może jakieś laboratoria to badały ale to nie jest jakaś powszechnie dostępna wiedza. W sumie nie jest potrzebna. Rakiety bez problemu wytrzymują normalne użytkowanie.
Tobie rakiety pękały, OK. To zastanów się czemu bo nie powinny.
Powody:
1. Walisz nimi o kort - Twój problem.
2. Wada materiałowa - reklamuj.
3. Za mocno wciągane - bzdura, to by trzeba było zdrowo przesadzić.
4. Niewłaściwa technika wciągania - na maszynie łatwo załatwić ramę. Podczas wciągania najmocniej "obrywa". Mogli Ci ramę uszkodzić i nic nie powiedzieć, grałeś, są drgania i poszło. Rama może polecieć wewnętrznie. Im przy wciąganiu zatrzeszczy i wiedzą że coś nie tak ale powłoka lakiernicza nie musi popękać i niby jest OK, oddają rakietę i już ...
1. Walić nie walę, gram dla frajdy więc ogromne emocje w meczu odpadają, żebym musiał walić rakietą o glebę.
2. Hmm tylko jak to udowodnić, że to wada materiałowa?
3. Producent deklaruje, że Contact tour wytrzymuje 26 kg a naciąg był zakładany na 25 kg.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wytrzymała rama

tediboyz pisze:2. Hmm tylko jak to udowodnić, że to wada materiałowa?
Brak innych widocznych oznak użytkowania.
tediboyz pisze:3. Producent deklaruje, że Contact tour wytrzymuje 26 kg a naciąg był zakładany na 25 kg.
To jest rekomendowany zakres siły naciągania strun.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wytrzymała rama

tediboyz pisze:Rama poszła przy uderzeniu piłki, co najlepsze nawet nie było żadnego dźwięku dopiero po chwili spostrzegłem, że rama jest coś zgięta i zauważyłem pękniecie.
Ciekawa sprawa. Spotykam się z tym drugi raz. W lipcu byłem na turnieju gdzie chłopak po dość siarczystym uderzeniu w piłkę stracił Radicala (o ile dobrze pamiętam). Rakieta zapadła się z dwóch stron na szczycie łba. Mniej więcej na godzinie 10.30 i 01.30. Może to kwestia zmęczenia materiału lub jakiejś wcześniejszej wady? Do tego może dochodzić nieprawidłowe naciąganie i niecentryczne uderzenie. Zgadzam się też z Vividem, że stringer może łatwo doprowadzić ramę do "rozpaczy", szczególnie jeśli posiada wadliwą maszynę.

Wracając do pytania w poście rozpoczynającym wątek. Nie doszukiwałbym się większych różnic pomiędzy producentami jeżeli chodzi o trwałość konstrukcji. To co się zdarzyło, to raczej przypadek. O ile szanuje się szpadel drugi raz takie niefart nie powinien się zdarzyć. Chociaż w przyrodzie występuje coś takiego jak "prawo serii", więc kto wie? :wink:
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wytrzymała rama

Mnie się Yonek "poskładał", wymienili na nowy. Kumplowi dwie ramy na jednym treningu poszły i to była targedia bo to był koniec lat 80` i weź kup wtedy w Polsce rakiety ...
Reklamowałem Volkla kumpla, wymieniony na nowy.
To normalka. Najpierw bym wysłał z reklamacją. Jak dostaniesz na piśmie odpowiedź to*:
1. Albo uznana i nowa rakieta,
2. Albo odwalą ale napiszą czemu, wtedy jest papier i można serwisanta ścigać bo to pewnie jego wina ...

* - Oczywiście należy pamiętać że w Polsce panuje spychologia stosowana i każdy klient z reklamacją traktowany jest jak naciągacz i oszust. Dlatego ja bym wysłał do centrali Europejskiej producenta. Jest to większy koszt ale jak faktycznie nie przyczyniłeś się do tego uszkodzenia i dodasz jakieś miłe pisemko jak to lubisz i cenisz markę itd. ;) to przepraszają i nowy model gratis, często z najwyższej półki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Wytrzymała rama

ED, pisząc "rysy", miałem na myśli drobne pęknięcia ramy które objawiają się właśnie taką "rysą". W cudzysłowie. Bo normalne zarysowania to wiadomo, często przy niższych piłkach zahaczam o kort i są.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wytrzymała rama

Z tymi 'rysami" to nie tak łatwo. Rozgranicz jeszcze te, które są zwykłym peknięciem powłoki lakierniczej a tymi, które są już uszkodzeniem struktury ramy. Często na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wytrzymała rama

Pęknięcia chyba zazwyczaj też "lecą" przez przelotki.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Wytrzymała rama

A to jest możliwe, że taka "rysa" jest pęknięciem tylko powłoki lakierniczej, a nie struktury ramy? Bo ja myślałem, że jeżeli wystąpiły takie przeciążenia, powodujące pęknięcie lakieru, tu struktura też została naruszona. Co prawda wiem, że rakieta jest w pewnym sensie elastyczna i może pracować, natomiast lakier raczej jest sztywny, ale nie wiedziałem, iż w takim stopniu.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wytrzymała rama

Jest to możliwe. Ja tak miałem w jednej rakiecie. Wyglądało to odrobinę inaczej od pęknięcia, ale jak to za pierwszym razem zobaczyłem to się nieźle przestraszyłem :P
tediboyz
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2009, 10:28

Re: Wytrzymała rama

Rakieta poszła do reklamacji, pozostało mi czekać jeszcze tydzień na ich reakcję :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wytrzymała rama

Dj Buhh pisze:A to jest możliwe, że taka "rysa" jest pęknięciem tylko powłoki lakierniczej, a nie struktury ramy? Bo ja myślałem, że jeżeli wystąpiły takie przeciążenia, powodujące pęknięcie lakieru, tu struktura też została naruszona. Co prawda wiem, że rakieta jest w pewnym sensie elastyczna i może pracować, natomiast lakier raczej jest sztywny, ale nie wiedziałem, iż w takim stopniu.
Z mojego doświadczenia i wyniesionej z murów szkoły wiedzy to prawie niemożliwe. Pęknięcie lakieru w trakcie gry jest pierwszą oznaką głębszych zmian. Co innego jak lakier popęka na nieużytkowanej rakiecie.
Mój radical skonał w trakcie serwowania na TF-ie a pierwszym objawem było pęknięcie lakieru.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Pozostałe”