Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific BXT

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific BXT

Ponieważ z dużym wyprzedzeniem przewidziałem tragedię dzisiejszego wczesnego poranka dlatego profilaktycznie zorganizowałem na tę okoliczność poprawiacz nastroju...
SPOILER:
Dziękuję za pomoc dystrybutorowi Pacific Polska. :] :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific BXT

Ooo wpadaj do Wawy na testy, ja już urlop wystawiam z roboty!!! :::yay::: :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific BXT

W-wa przyjeżdża do mnie w sobotę... ze sprzętem. Ojjj będzie rzeźnia, no! ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pacific BXT

El Diablo pisze:W-wa przyjeżdża do mnie w sobotę... ze sprzętem. Ojjj będzie rzeźnia, no! ;-P :wink:
To Ty jednak tych rakiet używasz? :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific BXT

wyczesany pisze:
El Diablo pisze:W-wa przyjeżdża do mnie w sobotę... ze sprzętem. Ojjj będzie rzeźnia, no! ;-P :wink:
To Ty jednak tych rakiet używasz? :D
Głównie patrzy i dotyka! rotfl :wink:
Awatar użytkownika
jetfighter1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:03

Re: Pacific BXT

Ja w weekend testowałem nowego Pacifica X-Force Pro No. 1 - i przyznam, że znam praktycznie wszystkie modele tej marki to nowy Pro no. 1 robi wrażenie solidnej rakiety z większym "pazurem" niż używany przeze mnie dotychczas X-Force BXT2 295g.

Obrazek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific BXT

No.1 miałem. Myślę, że posiadanie w ofercie wersji 295g, 305g i 320g to dobre wyjście, choć inne matryce to zasadniczo dalej mówimy o 1-nce. 305-tka może cieszyć się niezłym powodzeniem, 305g i balans 315mm uważam za sensowną kombinację. Z Baghdatisowej matrycy wychodzi też wersja 270g, co ciekawe nie jest ona wyważona na łeb (325mm). Myślę że dla młodszych i seniorów może być jak znalazł. Diabeł będzie tkwił w szczegółach - swingweight.

Zarówno No.1 i X Tour 97 są porządnie wykonane.
Tak jak nie jestem fanem fabrycznie wciągniętych syntetyków tak uważam, że w przypadku Pacifica wciągnięcie PLX 1,28mm nie jest takim złym pomysłem. Dla przykładu PSG w Prince'ach wypada gorzej, ZłośliwyGnom na to narzekał w swoich Textreme'ach.

Odbiłem już parę piłek i wstępnie zgadzam się z recenzją Tennis Warehouse. Komfort i wytłumienie wydają się faktycznie być na poziomie rzadko spotykanym i nijak ma to się do tych 67RA zmierzonych na RDC. Oczywiście potrzeba przynajmniej kilku kortogodzin i przynajmniej 1 testu z jakimś poliestrem aby powyższe potwierdzić bo umówmy się, test z, jak mniemam miękkim, syntetykiem nijak się ma do gry poliestrem, nawet jeśli mówimy o ultra miękkim Isospeed Creamie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jetfighter1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:03

Re: Pacific BXT

No i pograłem nowym Pacificiem (Pro Nr. 1) kilkadziesiąt godzin. Jeśli ktoś zainteresowany to poniżej parę słów o moich odczuciach, zwłaszcza w stosunku do modelu force 295 gr. BLX2:
Rakieta naciągnięta Isospeedem Pulse 1.30 na 24 kg.
Wrażenia: wiadomo, że to subiektywne odczucie ale moim zdaniem rakieta pomalowana bardzo ładnie, wykonanie też nie budzi zastrzeżeń. Na pierwszy rzut oka tego nie widać ale główka rakiety jest minimalnie szersza i bardziej owalna od modelu BLX2 295gr. co wskazuje że jest to całkiem nowa matryca, z której została wykonana i wpływa znacząco na charakterystykę jej używania.
Gra z głębi kortu: balans w kierunku rączki jest pierwszą zauważalną różnicą w stosunku do modelu którego dotychczas używałem. Rakietą się bardzo przyjemnie rotuje piłkę (zasługa poszerzonej główki), czuć moc podczas uderzeń ale też przez pierwsze godziny „czułem” rakietę na moim barku.
Bardzo stabilna przy jednoręcznym backhandzie którym operuje na co dzień. Oburęczny też bardzo fajnie wkręca piłki w kort, chociaż ekspertem od dwuręcznego nie jestem
Wolej: tutaj rakieta jest niezawodna – potrafi wybaczyć niezbyt czyste trafienie i odwdzięcza się dużą mocą (co na początku może skutkować niewielkimi autami). Bardzo stabilna zarówno z backhandu jaki i forehandu.
Serwis: od samego początku nie miałem problemu, żeby wczuć się w uderzenie. Tutaj dużej różnicy nie odczułem w stosunku do modelu poprzedniego. Bardzo przyjemnie wkręca się piłkę przy podaniu rotowanym, ale też nie ma problemu żeby zaserwować płasko.
Największa różnica pomiędzy obiema rakietami to jednak gra z głębi kortu – o ile 295-tką uderzałem w miarę płasko to w modelu pro n.1 ze względu na jej większą moc i tendencję do łatwiejszego wkręcania w kort piłki, nowa rakieta wymuszała granie bardziej rotacyjne, przynajmniej do czasu jej pełnego okiełznania. Tutaj taka ciekawostka – jako, że w tym samym dniu odbijałem AeroProDrivem (z naciągiem Technifibre NRG2 miękki multi) to rakiety wydały mi się bardzo zbliżone charakterystyką gry.
Waga rakiety z owijką zew. firmowym wibrastopem i naciągiem wyniosła 329 gr. to jest dokładnie 9 gram więcej od 295, no i przyznam, że to czuć. Kilkugodzinne granie jednego dnia odciska piętno na ramieniu. Jeśli chodzi o sztywność ramy to pomimo, że TW podaje iż jest ona twardsza od 295-tki o 5 jednostek to w praktyce nie czułem tego, a w opinii mojego dobrego kolegi i czołowego gracza wśród amatorów to 295 wydawała się sztywniejsza.
Podsumowując: nowy model Pacifica Force Pro No. 1 jest bardzo ciekawą alternatywą dla gracza obeznanego już z tenisowym rzemiosłem i lubiącego „machać” konkretną rakietą. Na pewno nowy Pro No. 1 dysponuje solidniejszym zapasem mocy niż 295-tka. zachowując ten sam poziom wysokiej kontroli. Jeśli ktoś tak jak ja, lubuje się w rakietach z przeplotem 16x20 i główką 98 powinien koniecznie spróbować nowego Pacifica, jestem pewien, że się nie zawiedzie.

Wróć do „Pozostałe”