Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex - klasyki (wydzielony)

Yonex SRDT - skrót od Super RD Tour...Rama bestia... ciężkie bydle ważące między 340-355g z naciągiem. Jest to wersja z łbem 95 cali kw. ... właśnie czymś takim tylko z łbem 90 cali kw. pomyka Hewitt. Rama 20-22mm (Łeb-Serducho). Ogólnie jest to rama, która ma dość sporą moc własną jak na tą kategorię (podobnie jak M-Fil 200 w porównaniu do innych 200-tek). Swingweight wahał się między 325-330... ogólnie wysoko ale nie ekstremalnie. Ogólnie ciężki kijek... polecam od 4,5 NTRP. Jak nie masz techniki to będziesz wywalał masakrycznie ze względu na sporą moc własną o czym pisałem.

Yonex URDT 80 - skrót od Ultimum RD Ti 80... obecnie dostępna tylko w Japonii, zastąpiła ją RDS 002 Tour. W porównaniu do "mechanicznej pomarańczy" ma mniejszy sweetspot i nadaje się raczej do gry kombinacyjnej podczas gdy 002 do baselinerowego łupania. Też byłem zainteresowany tą ramą. Mimo wysokiej wagi ma przyjemny niski swingweight dzięki czemu można osiągać niezłe prędkości główki.

Szata graficzna była wielokrotnie zmieniana. Ogólnie model o fajnej cienkiej ramie 19,5-20mm. Na pewno łatwiejsza od Super RD Toura. Przypomina mi swoimi parametrami niektóre Slazengery tj. jest masa ale z mocnym balansem na rączkę (8-10HL) i niskim swingweightem czyli wagi nie czuje się tak bardzo przy zamachu. Serve&volley i taki all-courter, który lubi cięższe kijki bez dużego heftu będzie zadowolony. Czekający na sąd ostateczny na końcowej linii mogą sobie tą ramę darować.

Yonex MP-2i - MP odnosi się do Muscle Power czyli grommetów na wzór Babolatowych Wooferów. Ot typowy tweener. Rama 24-25mm, niski swingweight dochodzący do 315 MAX. Łeb 102 cale kw. co mówi już samo za siebie. Tweenerek który jednak wymusza zamach ze względu na balans na rączkę (3-5 HL). Taka dość uniwersalna packa dla starszych dobrze grających amatorów, którym zaczyna brakować tego jednego czy dwóch kroków do piłki.

Yonex VCon-17 - skrót VCon pochodzi od Vibration Control Shaft... jedna z nielicznych współczesnych ram ze stopem z elementami ceramicznymi. Tak jak MP-2i był fajnym tweenerem dla płci brzydkiej tak VCon jest skierowany bardziej dla Pań. Lżejsza i z balansem na łeb. Bardzo zmienna rama w najgrubszym miejscu dochodząca do 25mm ale w najwęższym <UWAGA> osiągająca zaledwie 17,5mm! Cały czas piszę o łbie 100 cali kw. Te rakiety naprawdę dobrze tłumiły drgania. A dezajn bardzo przypomina RDS 001-ki tj. luminescencyjna zielonkawa-żółc... coś jak stare Wilsony nPro...

MPT 5F - szczerze nie wiem co oznacza to F! Znam Yonex MP Tour-5... MP jak wyżej od grommetów Muscle Power.
To jest już rama wybitnie ciekawa... lekka (~320g), o niskim swingweight'cie ale jednocześnie o dużym balansie na rączkę (10HL) i wąskiej ramie (20mm). Miękka rama <60. Ogólnie precyzja i stabilność bez zbędnej wagi. Jeśli ktoś kocha precyzję ram zawodniczych ale przeszkadza mu waga powinien poważnie rozważyć tą ramę. Tyle ile włożysz w uderzenie tyle dokładnie zostanie przekazane piłce... nie więcej, nie mniej. Ot doskonalsza wersja tych lekkich kijków zawodniczych pokroju Wilson [K]Six-One Team'a czy M-Fila 300.

Yonex MPT 1XF - MP Tour-1 XF... MP od grommetów Muslce Power, XF oznacza przedłużony kijek (27,5 cala).
Kijek dość specyficzny... lżejszy od swojego niższego brata (MP Tour-1 Midplus) ale cięższy przy zamachu (swingweight wyższy o jakieś 5-8 punktów). Balans nie tak silnie na rączkę co przy dłuższym kijku przekłada się na ukierunkowanie ku baselinerom... gracze s&v raczej w tej ramie się nie odnajdą. Rakieta nie odniosła takiego sukcesu jak MP Tour-1 Mid ale to ze względu na to że jej krąg odbiorców był dużo węższy oraz tym że tenże krąg był oczarowany nowym graczem na rynku rakiet czyli Babolatem i jego Pure Drive'm.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Znaczne obniżki Yonexów i nie tylko.

Profesor Diablo wyłożył :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Znaczne obniżki Yonexów i nie tylko.

Wyłożył i to jak!!! :) . Dzięki serdeczne ED :) .
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Znaczne obniżki Yonexów i nie tylko.

Chciałbym oficjalnie podziękować, nie... BARDZO PODZIĘKOWAĆ (!) koledze forumowiczowi ukrywającemu się pod nickiem "Ariel" za umożliwienie mi zakupu JEDNEJ JEDYNEJ NOWEJ Super RD Tour 90-tki całkowicie bezinteresownie. Dziękuję za czas i wysiłek włożony w ten proceder. THX!


Jako Hellboy z długim jęzorem jestem chyba winny 3 słowa wyjaśnienia... zapewne wielu czytających to hasło:
ED pisze:...JEDNEJ JEDYNEJ NOWEJ Super RD Tour 90-tki...
... myśli sobie: No dobra rakieta jak rakieta nie ma się czym podniecać. Otóż proszę Państwa jest czym! Wierzcie mi! Yonex Super RD Tour 90-tka to prawdziwa rakieta Lleytona Hewitta, żadne RDX 500-tki, nie MP Tour-1 ani też RDS 001-nki... tymi rakietami Hewitt nigdy nie grał na Tourze! Do tej pory będąc z Yonexem grał tylko SRDT 90-tką i RQiS Tourem-1 z tym że tym ostatnim jak dobrze wiemy bardzo krótko. Najlepsze jest to że SRDT 90-tka Hewitta jest bliska modelowi sklepowemu. Dodam jeszcze że wielu fanów domaga się powrotu triangularnego przekroju ramy który został wyparty przez przekrój heksagonalny. Jest to model z okolic 1998 roku, w roku 2000 już tylko wykopywacze skamielin mogli

Ojjj proszę Państwa będą testy... będą ostre testy tego szpadla Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Yonex - klasyki (wydzielony)

Teraz czekamy na opisy w dziale recenzje... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Yonex”