Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
robert1982
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:17

Yonex RDS 002

Witam

Zaciekawiła mnie rakieta Yonex RDS 002 - czy ktoś gra bądź grał takową rakietą. Proszę o podzielenie się opinią o niej. Jakie jest czucie, jaka jest moc ?
Niestety nie mam możliwości przetestowania rakiety w Szczecinie, a w ciemno nie chcę kupować. Dobrze by było o niej coś wiedzieć więcej niż na oficjalnej stronie yonexa i znać opinie jej użytkowników.

robert
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDS 002

Trzymajcie mnie bo bana strzelę... ta rakieta była omawiana wielokrotnie chociażby w Recenzjach!!!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Yonex RDS 002

Diabeł, wdech, wydech, wdech, wydech ... śmietnik.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDS 002

Hie hie hie... dzięki Y. Już lepiej... ta rama była omawiana wielokrotnie, była również polecana określonej grupie graczy. Dwóch naszych forumowych kolegów ma tą ramę w swojej kolekcji, nasz futrzasty Yonkofil testował i rozważał zmianę... także ciężko przegapić 002-jkę na forum.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex RDS 002

Skierowanie do okulisty trzeba "Świeżakowi" wystawić .... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
robert1982
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:17

Re: Yonex RDS 002

Nie wiem czym tak naprawdę się stresujecie. W dziale rakiety tenisowe nie ma żadnego opisu tego sprzętu. Poza tym to jest forum, a nie rozmowa przy herbacie u królowej Elżbiety. Skoro temat już był to wystarczy dać link, a nie się stresować.
Poza tym jak był, to zapewne w niewłasciwym dziale. Wyszukiwarka nic mi nie znalazła..

Ktoś kiedyś powiedział, że tenisiści są "wzniośli" - to forum jest chyba tego najlepszym przykładem. Ja zawsze temu przeczyłem - chyba się myliłem.

Czuję się normalnie jak w sklepie w którym nie można niczego dotknąć, bo zaraz ktoś krzyknie ... "o jejku, nie ruszaj kochanie". Szanujmy się trochę ok ?

Przepraszam za słowa krytyki, ale to musiało być powiedziane. Uważam, że nie jestem jedyny który tak myśli.

pozdrawiam serdecznie adminów

robert
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex RDS 002

Drogi Robercie,

Poszukaj w dziale "Recenzje". Sam postarałem się o opis wspomnianego przez Ciebie Yonexa.

I jeszcze jedno, popraw błędy. Zdanie z dużej litery, literówki itd. To jest właśnie szacunek, o którym wspominasz.

Pozdrawiam!
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
robert1982
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:17

Re: Yonex RDS 002

Obiektyw pisze:Drogi Robercie,

Poszukaj w dziale "Recenzje". Sam postarałem się o opis wspomnianego przez Ciebie Yonexa.

I jeszcze jedno, popraw błędy. Zdanie z dużej litery, literówki itd. To jest właśnie szacunek, o którym wspominasz.

Pozdrawiam!
Właśnie to jest to o czym rónież mówię. Czepianie się literówek. Nie wiem czy to zboczenie po studiach polonistyki, czy uraz do języka polskiego ze szkoły średniej ?

Chciałbym zaznaczyć, że to jest forum, a nie wypracowanie, czy matura, gdzie masz napisać wszystko na 5.

Ja nie znalazłem recenzji Y 002 więc założyłem nowy wątek w dziale w którym on się powinien znajdować - rakiety tenisowe. Jeżeli komuś nie pasowało to ok - nie trzeba odpowiadać i się publicznie stresować. Wystarczył jeden post z linkiem bądź ze stwierdzeniem, że już było, a nie litania jak to się zdenerwowałem itp.

Nie każdy ma czas na to by przeglądać całe forum w poszukianiu tematu. Sorry.
Oczywiście w koszty mojej wypowiezi wliczam bana :lol: Przeżyję, bo chcę grać, a nie robić za forumowego english gentelman <)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex RDS 002

robert1982 pisze:Właśnie to jest to o czym rónież mówię. Czepianie się literówek. Nie wiem czy to zboczenie po studiach polonistyki, czy uraz do języka polskiego ze szkoły średniej ?
W moim przypadku, to wychowanie :). Mam nam myśli dbanie o język, którym zwracam się do drugiej osoby.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
robert1982
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:17

Re: Yonex RDS 002

Z całym szacunkiem, ale myślę, że mamy tu odmienne zdania. Dla mnie liczy się treść przekazu, a nie jej wygląd.
Myślę, że nie ma sensu dalej na ten temat dyskutować, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia :lol:

Offtopic kończę tym samym.
Jutro odnajdę gdzieś w czeluściach Twoją recenzję Y 002 - w obiektywie mam nadzieję 8)

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Yonex RDS 002

Recenzja Yonex RDS 002

Obawiam się, że jedyną zestresowaną osobą jest kolega Robert.
Jest na forum opcja "Szukaj" i na prawdę nie trzeba wymyślnego systemu wygrzebywania igły ze stogu siana, żeby zobaczyć tą opcję w Pasku powyżej.

Forma przekazu ma tu takie znaczenie, że jeśli komuś odpuści się raz to będzie brnął w tandetę językową do momenu, kiedy przekaz stanie się niezrozumiały, a Tenis Net ma klasę. Język polski tutaj to jak biały strój na Wimbledonie.

Wielu już próbowało zamącić w tych zwyczajach, ale mistrzostwo modów w uspokajaniu frakcji rewolucjonistycznej zawsze okazuje się zwycięskie. Każdy sansai posiadł w tym przynajmniej szósty dan.

Tradycyjnie opisuje się zwyczaje następująco: "nie podoba się - nikt tu nikogo na siłę nie trzyma".
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex RDS 002

robert1982 pisze: Ktoś kiedyś powiedział, że tenisiści są "wzniośli" - to forum jest chyba tego najlepszym przykładem. Ja zawsze temu przeczyłem - chyba się myliłem.
Wzniośli? Tak, może nawet lepszym określeniem jest - zadufani w sobie. Ale to jest potrzebne na korcie. Bez wiary w siebie, nawet lepiej, wiary w swoją wyższość nad rywalem, zaciętych spotkań nie wygrasz.
Tenis to takie "fizyczne" szachy. Gra głowa a nie mięśnie jak się wielu wydaje, co nie znaczy że nie są one istotne, wirtualnie nie przebijesz, do piłki trzeba dojść. Nie o tym jednak.
Tenis to sport ludzi myślących wielopłaszczyznowo, umiejących m.in. czytać między wierszami. Tak było i tutaj. To akuraty Ty się zupełnie niepotrzebnie zjeżyłeś. Poczytaj trochę forum. To nie był atak na Ciebie tylko zwykła dobroduszna kpina jakiej tu pełno. Jak ktoś palnie tu głupotę to zaraz reszta mu "dokłada". Nie ma w tym złośliwości, ludzie się tu znają, wielu personalnie i zachowują się tak samo jak wśród kumpli na korcie. Docinki, zgryźliwości, jazda personalna czy nawet po rodzinach to norma na kortach, szczególnie wśród ludzi starszych i ustabilizowanych życiowo.
Dlaczego, dlatego że ludzie się znają, kolegują czy przyjaźnią, mają do siebie dystans i wiedzą że wszystko ma konwencję żartu. Pewnie że są granice tolerancji i można je przekroczyć. Wtedy się lekko napominamy i temat zamknięty.
Gdyby coś było nie tak to po prostu post by Ci poleciał czy został wyedytowany, nie wiem skąd więc takie domysły z Twojej strony że coś zrobiłeś nie tak i inni mają jakieś "ale".

To mnie właśnie cieszy, że ludzie (stali bywalcy a dla naszych antyfanów tzw. koło wzajemnej adoracji) czują się tu jak w realnym świecie i zachwują swobodnie jak miedzy kumplami. To jest sukces tego forum.
Jeżeli Twój tenis wygląda tak że - dzień dobry, dwa sety, do widzenia - to współczuję.
Tenis to dla nas amatorów rekreacja a co za tym idzie czas i miejsce na swobodę i luz.
Mnie nie raz po grze boli brzuch .... ze śmiechu.
Po prostu Robercie dziś Ty zostałeś "atrakcją dnia" :)
Jutro pewnie ktoś inny się wystawi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDS 002

robert1982 pisze:Z całym szacunkiem, ale myślę, że mamy tu odmienne zdania. Dla mnie liczy się treść przekazu, a nie jej wygląd.
Też tak uważam i dlatego podobało mi się w Moskwie gdzie ekspedientka pakowała w szary papier kawior z Bieługi. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Yonex RDS 002

robert1982 pisze:Ktoś kiedyś powiedział, że tenisiści są "wzniośli" - to forum jest chyba tego najlepszym przykładem. Ja zawsze temu przeczyłem - chyba się myliłem.
Z całym szacunkiem, ale koledze Robertowi1982 chyba się pojęcia pomyliły. Podaję za słownikiem PWN:

"wzniosły" - odznaczający się szlachetnością uczuć, dążeń, postawy moralnej; wyrażający takie dążenia, taką postawę moralną; podniosły, uroczysty, górnolotny

Czy nie miało być czasem "wyniosły" - wynoszący się nad innych, zarozumiały, pyszny, dumny; będący objawem pychy, dumy

Oto jak ważny jest język...
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Yonex RDS 002

Widzisz Jurek,

Pomylił się, a napisał prawdę :twisted:
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDS 002

jurek pisze:
robert1982 pisze:Ktoś kiedyś powiedział, że tenisiści są "wzniośli" - to forum jest chyba tego najlepszym przykładem. Ja zawsze temu przeczyłem - chyba się myliłem.
Z całym szacunkiem, ale koledze Robertowi1982 chyba się pojęcia pomyliły. Podaję za słownikiem PWN:

"wzniosły" - odznaczający się szlachetnością uczuć, dążeń, postawy moralnej; wyrażający takie dążenia, taką postawę moralną; podniosły, uroczysty, górnolotny

Czy nie miało być czasem "wyniosły" - wynoszący się nad innych, zarozumiały, pyszny, dumny; będący objawem pychy, dumy

Oto jak ważny jest język...

... i piękny lewy sierpowy pretendenta do tytułu. Obrazek I! I! I! Taaaaaak!!! Nokaut! Proszę Państwa mamy nowego mistrza ciętej riposty! Cóż za emocje! Publiczność szaleje! Obrazek Obrazek Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Yonex RDS 002

I dzień staje się piękniejszy :mrgreen:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex RDS 002

Piękne!
Nawet nie myślałem że jeszcze dziś tak będę się śmiał :mrgreen:
A zapowiadało się ciężko - 2h snu w nocy robi swoje :roll:
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Yonex RDS 002

ESP pisze:2h snu w nocy robi swoje :roll:
Szczęśliwiec! Nie wstyd Ci się tak wylegiwać??? :twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Yonex RDS 002

El Diablo pisze: Knock-out!
Błąd Diablo, błąd!

Nie przetłumaczyłeś wyrażenia z języka obcego, co jest niezgodne z regulaminem! :mrgreen:

Poza tym czy nie powinno być knockout?? 8)

Już poprawił :) /Vivid

Wróć do „Yonex”