Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Yonex 2016

Rzeczywiście, liczby z PlaySight wyglądają szokująco w kategorii "spin" dla SV98. Niestety, słychać też narzekania na zbyt dużą sztywność tego modelu.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Nie mogło być inaczej jeśli cały czas usztywniają trzpień i widły, a modyfikacja dolnej części główki mająca zmniejszyć odkształcenie też nie pomaga. Co więcej większość miała problem z czuciem rakiety w ogóle, nie wspominając o celności z wyjątkiem jedynego testera, który na co dzień gra Yonexem (DR98). On określił czucie jako zbliżone do serii RDiS.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Yonex 2016

Obiektyw pisze:Miałem w łapkach dzisiaj w Strefie nowe Yonki. ;) Wyglądają bardzo ładnie.
Obiektywnie, Yonex zawsze wygląda dobrze. Szczególnie egzemplarze produkowane w Japonii. Dla mnie są to najlepiej zrobione rakiety. Najwyższy poziom. Porównywalny trzymają Völkl, ProKennex...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

No cóż, rakiety dla kobiet takie muszą być, panie są wymagające jeżeli idzie o estetykę. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Yonex 2016

Vivid pisze:No cóż, rakiety dla kobiet takie muszą być, panie są wymagające jeżeli idzie o estetykę. :P
Chcesz w dziub? :dvl(:
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

Lechu67 pisze:
Vivid pisze:No cóż, rakiety dla kobiet takie muszą być, panie są wymagające jeżeli idzie o estetykę. :P
Chcesz w dziub? :dvl(:
Kupisz sobie bardziej męskie spodenki, czy w ogóle ... spodenki :P, i jakoś to zbilansujesz. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Yonex 2016

Vivid pisze:
Lechu67 pisze:
Vivid pisze:No cóż, rakiety dla kobiet takie muszą być, panie są wymagające jeżeli idzie o estetykę. :P
Chcesz w dziub? :dvl(:
Kupisz sobie bardziej męskie spodenki, czy w ogóle ... spodenki :P, i jakoś to zbilansujesz. rotfl
Się śmiejesz, a nowe gacie z serii RG (Wawrinkowe ;) ) dawno przekroczyły 100 EURO w zakupie! O_O na EBAY
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

I cena będzie rosnąć, są kultowe. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Yonex 2016

Vivid pisze:I cena będzie rosnąć, są kultowe. ;)
Ale to jest chyba ogólny trend. Jak Yonex ubierze Wawrinkę szczególnie "swoiście", to ten wygrywa WS. Teraz (UO) był np. "Barszczyk z uszkami". rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

To jest ogólny trend dla wszystkich marek. Jak model jest "bieżący" to jest beka i podśmiechujki :P, obciach na kort wyjść.
A potem, jak wejdzie nowa i kolejne po niej kolekcje, za jakiś czas, to wszyscy ostro poszukują "wieśniackiego" ubranka i wtedy wyjść w tym na kort to wypas. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Yonex 2016

Ale kilka pomysłów np: błyszczące metalizowane lampasy w linii RF nie opatrzy się nigdy!

Mnie u Yonexa nie przekonują buty. Mogą mieć "wygodę i trzymanie" ale generalnie większość wygląda na straszne "termosy"!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

Kolega miał Yonki, były zawodnik, prawidłowe poruszanie się i wślizgi, i narzekał tylko na jedno - że mu się przy grze na doślizgach mączka do butów wsypuje ...
W modelach innych marek nie było takiego problemu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Każda konstrukcja to coś za coś. Wszystko sprowadza się do tego kto czego szuka... a i tak narzekania zawsze będą.
Jak buty są dobrze wentylowane i lekkie to skargi są na ich wytrzymałość, kiedy z kolei są wytrzymałe to są narzekania na wentylację... pytanie czy zrobić but niezły w większości kategoriach czy stawiać na ekstremum w jedną bądź drugą stronę.

Nike wydaje się iść w ekstremum jeśli chodzi o lekkość i wentylację (poniżej zdjęcie modelu Air Zoom Ultrafly).
Obrazek

Pytanie ile to, to wytrzyma... 3 wyjścia na kort?

Osoby pamiętające pierwsze Barricade'y pamiętają jak wytrzymałe były i jak zabudowane. Ich ewolucja poszła w kierunku większej wentylacji kosztem tej legendarnej wytrzymałości.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Yonex 2016

Z tego, co widzę, buty to jednak też bardzo indywidualna sprawa...
Ja jestem przeogromnym fanem Nike Lunar Ballistec i z tego, co kiedyś czytałem, ludzie pisali, że fajne, wygodne buty, ale wytrzymałość słaba. Albo trafiłem na jakiś wybitnie mocny egzemplarz, albo ludzie, którzy użytkowali buty przez miesiąc wydają zbyt pochopne opinie. Dla mnie to są jedne z najbardziej wytrzymałych i wygodnych butów tenisowych, jakie miałem. Po dwóch latach intensywnego użytkowania (równolegle z Nike Vapor 9.5), jedyne, co uległo zniszczeniu to wkładka i zapiętka. Wkładkę trzeba było wymienić, bo zrobiły się dziury pod dużym palcem i piętą, ale koszt nieznaczny, a co do zapiętki - po prostu się przetarła i nieestetycznie wygląda, ale dyskomfortu żadnego absolutnie nie ma. Z zewnątrz but, poza tym, że jest porysowany, nie ma żadnych znaczących defektów - nigdzie się nie rozkleja, itp. Jedyny mały minus to jedna z tych gumek, które trzymają sznurowadła, po prostu pękła, aczkolwiek nie ma to w praktyce żadnego znaczenia. Podeszwa również spisuje się genialnie, bo oczywiście jest trochę starta, ale w porównaniu nawet do Vaporów, to tyle, co nic, a grywałem w tych butach zarówno na mączce, jak i hali (parkiet), sztucznej trawie, czy orlikowym tartano-podobnym czymś. Po prostu coś fenomenalnego i nigdy nie kupię już żadnych budżetowych butów, bo na dłuższą metę to nie ma żadnego sensu - lepiej mieć przez nawet rok komfortowy, lekki but, który w dodatku świetnie trzyma stopę i kosztuje 400zł, niż kupić byle jakie buty za 200zł, które nie wiadomo, czy nam te pół roku posłużą.

Dodam tylko, że średnio w tygodniu spędzam co najmniej 20h na korcie, więc trochę jednak te buty eksploatuję. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

ED,
Barki? Barki były jak czołgi, nie do zajechania. Ale ja pamiętam jeszcze Adidas Equipment Torsion bla bla bla ;)
Takie miałem:
https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
Buty wygodne i nie do zajechania! Jedyne co to szlag trafiał te plastikowe paski z boku, ale to nie był problem, to tylko ozdoba. Ja je od razu ... odciąłem :P (choć to był element systemu Torsion)

Rafbat,
jesteś wyjątkiem :P
Wielu mam znajomych grających w Nike Vapor i od 6-7 generacji to jest masakra jakościowa i trwałościowa :/
Najkrócej u jednego z kumpli starczały na 3 miesiące. Nawet ja wykończyłem je w 6 albo 8 miesięcy :P
Dlatego po wielu latach bycia wiernym klientem jeżeli chodzi o buty podziękowałem Nike i gram w Asicsach ...
Ostatnio zmieniony 3 paź 2016, 18:46 przez Vivid, łącznie zmieniany 2 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Vivid pisze:ED,
Barki? Barki były jak czołgi, nie do zajechania.
Tak, kiedyś - i tak też napisałem. Tylko że teraz to już nie to samo.
Vivid pisze:Rafbat,
jesteś wyjątkiem :P
Wielu mam znajomych grających w Nike Vapor i od 6-7 generacji to jest masakra jakościowa i trwałościowa :/
Rafbat napisał o Ballistecach, a nie Vaporach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

Ballistec-ki też miałem, tu cały but wytrzymał... poza je###mi tasiemkami do sznurówek! :/ :/ :/
I w sumie dobre jeszcze buty poszły do kosza... :(
Nie będę się wygłupiał i je nawiercał żeby przepleść sznurowadła.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Yonex 2016

U mnie w Ballistecach też ta gumka strzeliła, ale nie narzekam.

W kwestii wytrzymałości Vaporów to z zewnątrz nie mam nic do zarzucenia, ale strasznie mocno wytarły mi się te buty od środka - zapiętki, wkładki, itd. Jednakże, but również bardzo długo wytrzymał, więc albo po prostu mam dobry sposób poruszania, albo buty są akurat dobre dla kształtu mojej stopy. Następny mój zakup w kwestii obuwia to będą Nike Lunar Ballistec 1.5 - podobno lepsza wentylacja. Dla mnie buciki nie do przebicia pod względem stosunku wytrzymałości do lekkości. Cena nie gra roli, bo i tak dłuuuugo posłużą. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Ktoś wie czy Kyrgios w Japan Open grał już nowym DR Blue w meczu z Harrisonem?
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2016

zNei pisze:Ktoś wie czy Kyrgios w Japan Open grał już nowym DR Blue w meczu z Harrisonem?
Tak.
Yonex :)

Wróć do „Yonex”