Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex Ai 98

Yonex Ezone Ai 98

Data wydania: 2013 rok
Prekursor: Ezone Xi 98
Sukcesor: brak

Obrazek


Parametry
Powierzchnia główki: 98 cali² (632 cm²)
Długość: 27 cali (686mm)*
Rama: 23-24mm-19,5mm (zmienna)**
Przeplot: 16x19
Waga (bez naciągu): ±310g*
Balans (bez naciągu): ±310mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈322 kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈63RA**
________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.

Sukcesor modelu Ezone Xi 98 i co ciekawe przyjęty znacznie lepiej...
Recenzje: Tennis Warehouse; Tennis.com; Stringers' World

Można z nich wyłowić wiele ciekawych przemyśleń jak np. rakiety będąca hybrydą APD z Blade'm.
No to Django ma teraz miejsce na wstępne przemyślenia. :twisted: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Niestety APD nigdy tak na prawdę nie grałem :) , powiedzmy, że z racji posiadania tej ramy przez dwóch może trzech znajomych to miałem okazję ją "potrzymać". Kilka lat temu przez pół roku używałem K Blade 98.

Przyjmując pewne uproszczenie oczywiście, wydaje mi się że Ai 98 (310) to rakieta ulokowana pomiędzy VT 97 (310) a Xi 98 (310). Z tych trzech rakiet zdecydowanie jest dla mnie numerem jeden. Biorę pod uwagę kształt tej ramy :) , jej manewrowość , poziom mocy (ciut mniejszy niż Xi 98), komfort . Mój jednoręczny backhand z początku wymagał "dostrojenia" (być może z powodu niższej wagi rakiety aniżeli moje podstawowe ramy) jednak i tak był zdecydowanie lepszy niż przy VT 97.

Co ciekawe, ojciec (wiek powyżej 65 lat), osoba grająca pewnie z 40 lat w tenisa na dość dobrym amatorskim poziomie (płaskie mocne uderzenie) śmigał tym Yonexem Ai zadziwiająco dobrze.
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Ai 98

Kusicie Towarzyszu, kusicie! :wink: :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Czy ktoś miał do czynienia z lżejszą wersją tej ramy (285 g) ??? Ciężko spotkać jakąś recenzję a jeden z moich znajomych się nią interesuje :) na stare lata .
Yonex :)
Awatar użytkownika
jetfighter1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:03

Re: Yonex Ai 98

Grałem zarówno wersją lżejszą, jak i cięższą - obie bardzo przyjemne - 310 trochę lepiej leży w ręce (ale to subiektywne wrażenie). Moim zdaniem trzeba do nich dobrać nieco "twardszy" i nie do końca ukierunkowany na komfort naciąg. Rakieta sama w sobie jest bardzo "miękka", daje extra czucie ale też niestety pojawia się "efekt katapulty" (możliwe, że winny zmiękczony drut isospeeda który do niej wciągnąłem).
Taka ciekawostka - obie wersje rakiet mają takie same oznaczenia wagowe - pierwszy raz się z tym spotkałem, żeby na jednej ramie były napisane dwie wagi - jedna dla wersji G druga dla LG.
Jedyne po czym je można odróżnić to oznaczenie kodowe u dołu widełek (G/LG).
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Dokładnie, też zwróciłem uwagę na podwójną specyfikację na ramie :) . G też tak mają.
Yonex :)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Yonex Ai 98

jetfighter1 pisze:Taka ciekawostka - obie wersje rakiet mają takie same oznaczenia wagowe - pierwszy raz się z tym spotkałem, żeby na jednej ramie były napisane dwie wagi - jedna dla wersji G druga dla LG.
Jedyne po czym je można odróżnić to oznaczenie kodowe u dołu widełek (G/LG).
Bardzo ciekawa i przydatna informacja, dziękuję.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

W weekend będzie testowana wersja Ai 98 285 g :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Ai 98

Przez wyżej wspomnianego znajomego czy przez Ciebie? :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Będę miał okazję pomacać, pewnie pare piłek odbić :) . Zakupiłem seniorowi rakietę lżejszą...
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Ai 98

310-tka mu ciążyła jednak?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Po pewnym czasie seniorowi ciążyła Ezone Xi 98 :) . Potem wszedł w innego Yonexa (295g) i za bardzo się nie przymierzał do bardziej przyjaznej od Ezone Xi 98 (również w jego opinii) Ai 98 (310) :) .

Pierwszy raz w życiu grałem dłużej niż 10 minut rakietą o wadze wyjściowej poniżej 290 g :) .
Na wadze kuchennej testowany egzemlparz Yonexa Ai 98 ważył 281 g. Wciągnięto naciąg Yonex Poly Tour (1,25 mm).

Wrażenia całkiem przyjemne :) . Jestem nawet trochę zaskoczony poziomem przyjemności z gry tą rakietą. Wprawdzie to nie mój przedział wagowy ale nie mam powodów do narzekania :) . Rakieta wydaje się być solidna , nie robi wrażenia "maczugi", pozytywnie zaskoczyła mnie przy wolejach i wszelkich backhandach jednoręcznych (płaski oraz slice).

Zdecydowanie bardziej pozytywne wrażenia z gry aniżeli obcowanie z Babolatem PD (2012) :) , którym niedawno trochę pograłem (naciąg multi) choć oczywiście to inna kategoria wagowa.
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Ai 98

Od kilku dni posiadam i gram Ai98 310g i hmmm rewelacja. Główna rakieta to Tour G 310g. AI98 jest łatwiejszą ramą jednak. :) Lepiej się kręci, łatwiej podnosi piłki, lepszy 2hbh. Mocniej uderzam jednak z Tour G, muszę więcej dać z siebie by nie popsuć piłki co chyba w miarę normalne jest. ;-P Ogólnie Ai98 świetna rama, jako zapasowa na słabsze dni. A że to Yonek to przesiadam się po jednym uderzeniu. :::gd:::
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Jaki naciąg masz wciagnięty? Ja mam Tecnifibre Red Code ale dla mnie zbyt softowy zestaw :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Ai 98

MSV SOft Plus25 1.25 25/24kg. Też miękko jest ale myślę, że ta rama tak tłumi przyjemnie. :) Black Code 1.18 mam na Tour G i tu ciut za twardo dla mnie. ;)
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Ai 98

Na moim drugim 330 G też Black Code jak dla mnie twardo siedzi .... a zażyczyłem sobie 23,5 na 23 przy 1.25 mm . Ai 98 używam głównie do gry z "ręki" lub w 5 secie :) , czyli zasadniczo od czasu do czasu.
Yonex :)
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex Ai 98

Porównywał ktoś Ai98 z Ai100?

Wróć do „Yonex”