Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

He, he ... miał i sprzedał. Sam się zastanawiałem, czy od Logiego ich nie odkupić. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Yonex 2014

logigamer pisze: Zastanów się, pomóż koledze... już 98d kupić się nie da! ;-P :wink:
Na pewno się nie da?

http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... -3381.html
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Yonex 2014

Yonex? A co to za ramy dla leszczy... ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Odp: Yonex 2014

Martinek pisze:Yonex? A co to za ramy dla leszczy... ;)
Chcesz się tym postem przyznać, że grasz Yonexem? rotfl

Nie jest mi po drodze z rakietami Yonexa, ale nie nazwałbym ich rakietami dla leszczy, bo żadnych rakiet bym tak nie nazwał. Są świetni gracze, którzy pograją Babolatem PD, są tacy, którym podpasuje któryś z Yonexów, inni wezmą Radicala albo Prestige'a, a jeszcze inni któregoś z Wilsonów. To kwestia indywidualna. Znam gościa, który w swojej kategorii wiekowej jest jednym z najlepszych graczy w Warszawie, a gra rakietą z ramą grubości brzucha Vivida i główką miliard cali kwadratowych. Znam też graczy, którzy grają rakietami o przeciwnych właściwościach, a również osiągają świetne wyniki. Tak więc twierdzenie, że jakieś rakiety są "dla leszczy" uważam za bzdurne pieprzenie. Te rakiety stają się "rakietami dla leszczy" w rękach leszczy, a nie same z siebie. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Yonex 2014

Te, admin, a emotkę widzi? Do garów zmywać Ajaxem, podobno jest teraz modny... ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Yonex 2014

No to dostałeś odpowiedź do swojej emotki, zakończoną emotką " rotfl ", a dodałem tak w gratisie jeszcze swoje ogólne przemyślenia na temat rakiet i poziomu gry.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Yonex 2014

No nie wiem, wstawka o tym, że "rakiety dla leszczy" to bzdurne pieprzenie sprawiała wrażenie jakbyś wziął to na poważnie. ;)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Obiektyw pisze:He, he ... miał i sprzedał. Sam się zastanawiałem, czy od Logiego ich nie odkupić. :)
I teraz żałuję... :rolleyes:
TaKaN pisze:
logigamer pisze: Zastanów się, pomóż koledze... już 98d kupić się nie da! ;-P :wink:
Na pewno się nie da?

http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... -3381.html
Taaak, a ja mam rękę jak Arnold! Jednak zanim 'polecisz' zapytaj czy rączka 4 pasuje 'każdemu'. Mi nie.
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Yonex 2014

logigamer pisze: Taaak, a ja mam rękę jak Arnold! Jednak zanim 'polecisz' zapytaj czy rączka 4 pasuje 'każdemu'. Mi nie.
Sorki, dopiero później zauważyłem, że nie są dostępne w każdym rozmiarze.
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Yonex 2014

logigamer pisze: Taaak, a ja mam rękę jak Arnold! Jednak zanim 'polecisz' zapytaj czy rączka 4 pasuje 'każdemu'. Mi nie.


Myślałem że te numerki przy rączkach są ważne dla dłoni! Zresztą na forum są tacy "Tuningowcy" którzy przerobią (dostosują) każdą rakietę! Wystarczy zadać temat! :wink:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Tak patrzę na te Ai i trochę mnie zastanawia sens takiego rozczłonkowania...

Rozumiem, że Vcore Tour 97 jest w dwóch wersjach ale w przypadku Ezone Ai nie wiem po co wprowadzają główkę 100, a wagowo rama wchodzi naprzemiennie z 98-tką.

Ai 98 (310g) -> Ai 100 (300g) ->Ai 98 (285g) -> Ai 100 (275g)

Oczywiście jestem ostatnią osobą, która narzekałaby na szeroką ofertę ale jakoś tak mnie to zastanowiło...

A z ważniejszych wątpliwości... kiedy w końcu będą nowe Vcore'y?! :!crybaby!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

Nowy Ai Ezone 98 (310) już u mnie :) . Zewnętrznie bardzo mi się podoba (mniej kwadratowy ;) ). Zaopatrzony jest w nowy model worka na rakietę Yonexa w barwach Ai (siateczka zewnętrzna na limonkowym materiale) . Dopiero mi go przyniesiono więc na dzień dzisiejszy żadnych wrażeń testowych nie ma.....
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Tzn. już nie dają ram w workach welurowych?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

El Diablo pisze:Tzn. już nie dają ram w workach welurowych?
Materiał zupełnie inny niż dotychczas, śliski w dotyku, kolor limonka. Z zewnątrz dodatkowo siateczka czarna na całej powierzchni.
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Zrób fotę. ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

Miałem okazję pierwszy raz zagrać około godzinkę Yonexem Ezone Ai 98 (310).
Rakieta z wciągniętym naciągiem Head Sonic Pro (1,25 mm - 24kG). Ten sam naciąg miałem poprzednio w Ezone Xi 98. Opinie o tym, że rakietą swobodniej się operuje niż poprzednikiem oraz że ubyło tej rakiecie mocy wydają się słuszne. W sumie to miałem sporo frajdy z gry nową rakietą. Pozytywnym zaskoczeniem na pewno była gra przy siatce tą rakietą - wolej i smecz. Z serwisem nieco gorzej - na co dzień gram VT 89 i nie zdążyłem jakoś się dostroić, postaram się niebawem w tym aspekcie uzupełnić swoje spostrzeżenia. Slajs bekhendowy też na plus........
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

A więc pierwsze odczucia pozytywne. Geometria główki dostrzegalnie inna, prawda?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

El Diablo pisze:A więc pierwsze odczucia pozytywne. Geometria główki dostrzegalnie inna, prawda?
Zdecydowanie inna :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Fotki Ai 98 autorstwa Django.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Dziękować! :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Yonex 2014

Wydaje mi się czy bardziej okrągła się ta główka zrobiła?
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D

Wróć do „Yonex”