Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

RQiS1 - nowy tester Misia

Mam... Zebrałem się w sobie, wykorzystałem do bólu okoliczności i mam... RQiS1. To moja zabawka na najbliższą sobotę i poniedziałek. Na razie zbadałem organoleptycznie i... zażądałem wymiany owijki. Naciąg jest niestety bliżej-nie-określony, na oko chyba z 25kg. Wywaliłem też wibrastopek.

Główka 95sqin (16x18), masa 320g (bez naciągu), rozpisywać się o parametrach nie będę, bo to już pięknie wcześniej opisał gdzie indziej Diablo. Skupię się dziś na "wrażeniu artystycznym".

Po bardziej dogłębnym badaniu na sucho wrażenia są następujące. Ogólnie rama wydaje się znacznie bardziej "tłusta" niż w RDS001. Mniejsza główka z nominalnie szerszą ramą, zmieniony i lekko wyoblony profil i do tego malowanie sprawiają, że rakieta na oko (zgodnie z resztą z rzeczywistością) wydaje się cięższa.

Z elementów konstrukcyjnych, jak już wspomniałem zmienił się profil ramy. Nadal trzymają się przekroju "diamentu" jednak coraz bardziej jest to spłaszczane i wyoblone zbliżając się do elipsy. Serce rakiety wysmuklało, zaś mostek lekko schudł. Rączka agresywniej wbija się w serce ostrym, wyraźnym klinem. Optycznie rakieta - mimo opisanej powyżej ciężkości - nabrała więc jakby aerodynamiki i zwinności.

Tyle wrażeń estetycznych. Jak to żyje na korcie, opowiem po weekendzie...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Czy żółta pszczółka może czuć się zagrożona?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Myślę, że pszczółka ma się świetnie i na razie nic nie będzie w stanie zagrozić jej pozycji. Ze wstępnego machania na sucho - chyba SW dla mnie za duże... Nie żeby złe... ale w RDS jakby lepiej. Niemniej jednak, jak pisał Diablo - do poniedziałku słowa więcej nie powiem... 8)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Dziś oddaję RQiS'a... To był bardzo miły weekend, z bardzo miłą rakietą.
Wczoraj jeszcze - niejako "na zamknięcie" - zagrałem nią seta na punkty. Niestety przez "regulaminowe" 45 min nie udało się osiągnąć rozstrzygnięcia (5:5). Rewelacyjna stabilność i pewność gry oraz precyzja. Niestety w grze punktowanej nie do końca miałem odwagę wykorzystać wszystkie jej przymioty. Bardziej asekurancko grałem też serwis. To sprawiło, że nie byłem w stanie wykorzystać wszystkich atutów tej rakiety i kończyć piłek, które RQiS skończyć bardzo chciał. Niemniej jednak przeciwnik uznał, że jeszcze nigdy go tak nie przegoniłem. 8)

Podsumowując - rakieta do opanowania od poziomu 3.5 NTRP. Na poziomie 4.0+ powinna dawać już bardzo dużo radości z gry. Recenzja wisi w Recenzjach.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Dostałem na PM'a pytanie:
jeden z Forumowiczów pisze:Siema, mam takie pytanko, bo jak wiecie od dłuższego czasu zamierzam kupić sobie yonka rds001mp, ale teraz po tej recenzji zastanawiam się czy nie zmienić decyzji na RQiS1, oczywiści w grę w chodzą nowe ramy, więc co byś mi radził , na jaką rakietę się zdecydować ? stąd takie pytanie ponieważ mam budżet ograniczony, a patrząc na ceny nowych rakiet mogę sobie pozwolić tylko na jedną i teraz właśnie się zastanawiam na którą :), mój NTRP znasz (3.5 - przyp. YtB), choć sam go sobie przyznałem, wiec nie wiem czy nie jest zniżony lub zawyżony.
Ponieważ nie odpowiadamy na takie pytania na PM'ach - na forum służyć to może wszystkim, więc ma większą wartość - odpowiadam tutaj.

Co do wyboru rakiety - naprawdę, naprawdę trudno jest mi cokolwiek Ci doradzać. Sam nie wiem, którą bym kupił gdybym kupował dziś.

RDS jest bardziej wytonowany, przewidywalny i zachowawczy. Bardzo mi odpowiada. Do rozwijania gry chyba jest lepszy, bo moc i przyspieszenie trzeba generować z techniki. Natomiast RQiS to potwór do wbijania przeciwników w ziemię. Daje niesamowitą radość z gry, choć tylko wtedy pokazuje pełnię swoich możliwości, gdy grasz z dużą pewnością siebie (w meczach róznie to może bywać). Piękne przyspieszanie, nieprawdopodobna dynamika płaskich piłek. Trzeba go pilnować. Jeśli więc ktoś chce osiągnąć maksimum efektu przy założonym poziomie, to raczej RQiS, choć dla osoby NTRP 3.5 będzie to na dłuższą metę rakieta raczej "bardzo ambitna". Jeśli natomiast chce się raczej szlifować umiejętności niż mordować ludzi - ja bym polecał jednak RDS. Sam zostaję przy "pszczółce".

P.S. Treść cytatu musiałem mocno przemoderować na okoliczność szacunku dla obowiązującego języka urzędowego. Ostrzegam, że następnym razem mogę być w mniej przyjaznym nastroju i wtedy bez wnikania w treść odeślę takiego PM'a na śmietnik historii.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Yonex”