Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

Wersja Tour i tylko 310g, tenisowy świat schodzi na "psy" ;-) Ciekawe jaka sztywność bo chyba tylko ona może znacząco odróżnić tą ramę od Vcore'a 98D.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

bugaloo pisze:Wersja Tour i tylko 310g, tenisowy świat schodzi na "psy" ;-) Ciekawe jaka sztywność bo chyba tylko ona może znacząco odróżnić tą ramę od Vcore'a 98D.
A rama to co? Przeplot i łeb takoż.

Tour to nie tylko waga. Na "Tourowość" składa się całokształt ramy. A te ramy będą najcieńszymi z oferty 19-20mm. Pewnie rama w widełkach 19mm i w łbie 20mm.

Swoją drogą spojrzałem na starego RDS 001 i łezka w oku mi się zakręciła...

Obrazek

Kiedy to było! Ehhh... :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

Przeplot pewnie ten sam, milimetr/dwa różnicy... eeetam ;-) Natłukli ram na jedno kopyto, wszystko "koło siebie"... a ja się pytam gdzie wersja extended?!?!? Przy takim łbie '97cali to aż się prosi ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

bugaloo pisze:Przeplot pewnie ten sam, milimetr/dwa różnicy... eeetam ;-) Natłukli ram na jedno kopyto, wszystko "koło siebie"... a ja się pytam gdzie wersja extended?!?!? Przy takim łbie '97cali to aż się prosi ;-)
Vcore 98D ma przeplot 16x20, Toury mają 16x19.

Tour 97 w wersji 27,5 cala lub więcej? Nieeeeee... Ja nie chcę znowu rakiet zmieniać! ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

El Diablo pisze:
bugaloo pisze:Przeplot pewnie ten sam, milimetr/dwa różnicy... eeetam ;-) Natłukli ram na jedno kopyto, wszystko "koło siebie"... a ja się pytam gdzie wersja extended?!?!? Przy takim łbie '97cali to aż się prosi ;-)
Vcore 98D ma przeplot 16x20, Toury mają 16x19.

Tour 97 w wersji 27,5 cala lub więcej? Nieeeeee... Ja nie chcę znowu rakiet zmieniać! ;-P
Tak czułem, że ta konkretna "przedłużka" to jak skrojona pod Ciebie. Testować będę musiał choćby dlatego, że wygląda mi to na następcę RD Ti 80 Lite a tego cholerstwa u Nas w PL nie dało się skombinować (a korcił strasznie) ;-)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2012

bugaloo pisze:Testować będę musiał choćby dlatego, że wygląda mi to na następcę RD Ti 80 Lite a tego cholerstwa u Nas w PL nie dało się skombinować (a korcił strasznie) ;-)
U polskiego dystrybutora na pewno była ta packa, w sensie RD Ti 80... tylko przyznaję, że nie pamiętam teraz która wersja wagowa :wink:.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Była tylko cięższa wersja. Chyba na większość Europy była tylko ta cięższa wersja.

Yonex ma dziwną politykę pod tym względem RDS 002 Tour też nie był u Nas dostępny.
RQS 11 też był w opcji cięższej ale tylko w Japonii z inną grafiką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Yonex 2012

Fajnie te nowe ramy, Tour 97 wygląda całkiem spoko.
Ale i tak nie planuję zmiany rakiety :-).

PS. Tak przeglądałem stronę Yonexa, spojrzałem w naciągi, a tam taki babol . No żeby taki błąd na takiej stronie ?! Niedopuszczalne :P.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

basic pisze:U polskiego dystrybutora na pewno była ta packa, w sensie RD Ti 80... tylko przyznaję, że nie pamiętam teraz która wersja wagowa :wink:.
El Diablo pisze:Była tylko cięższa wersja. Chyba na większość Europy była tylko ta cięższa wersja.
ED i Basic, zgadza się. W Europie wersja Lite w ogóle nie występowała. Powiem więcej, dystrybutorzy/przedstawiciele w znakomitej większości w ogóle nie zdawali sobie sprawy z faktu jej istnienia ;-) W tym roku (jak zdrowie pozwoli) sprawdzę tylko Yonka i Donnaya Pro One 97 i na kilka lat daję sobie spokój ;-) ... Beckery i tak dalej wyglądają jak z fabryki. rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

bugaloo pisze:W tym roku (jak zdrowie pozwoli) sprawdzę tylko Yonka i Donnaya Pro One 97 i na kilka lat daję sobie spokój ;-) ... Beckery i tak dalej wyglądają jak z fabryki. rotfl
Jak się zdecydujesz to sprawdź czy czegoś nie dorzucili od siebie. rotfl

Taka aluzja do skarg kupujących w USA. Dużo osób znajdowało ołów pod zderzakami. Spekulowało się m.in. że może uprawiają "recykling używek". No i strasznie narzekają ludzie na trzymanie parametrów... Słowem: STRZEŻ SIĘ! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

Z parametrami to niestety masz rację. "Goldów" nie udało mi się porównać/pomierzyć bo buchnęli, ale już trzymając w ręku i machając na sucho widać było, że są co najwyżej... podobne ;-).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2012

ED, dwie 001-ki w idealnym praktycznie stanie ciągle chyba zakisza Piotrek69.
Kiedyś nimi pograłem, bardzo przyjemna rama.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Obrazek

Jeśli fotka oddaje rzeczywisty odcień czerwieni to dzięki minimalizacji białych wstawek cała szata graficzna zyskała na agresywności i elegancji w porównaniu do pozostałych Vcore'ów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2012

El Diablo pisze: Jeśli fotka oddaje rzeczywisty odcień czerwieni to dzięki minimalizacji białych wstawek cała szata graficzna zyskała na agresywności i elegancji w porównaniu do pozostałych Vcore'ów.
ED, piękna jest... ;(
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2012

Też mi się podoba ;-P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2012

Jakaś taka komunistyczna, CD z Międzynarodówką dodają? :::jezor:::

W ogóle jakoś mi się tu yonkofile rozpanoszyli po forum, trzeba się Wami zająć, robaczki ... :twisted:
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

Albo Yonex "fotkę" robił na szybkiego albo przeplot wyszedł taki, jak w już dostępnych modelach VCore... no albo ja nie umiem liczyć ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Tak, na focie jest 16x20. Mam tego świadomość. Od jakiegoś czasu panuje praktyka dodawania w programach graficznych strun. To było krytykowane przy okazji wniosków na TT o wprowadzenie parametru opisującego szerokość rozstawu strun.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

Tak tylko zauważyłem ;-) Gdyby wyszło jak na zdjęciu to sens istnienia tej rakiety jeszcze bardziej by zmalał w moich oczach ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Czy Ja wiem? Sens, w moim mniemaniu, jest taki, że Yonex chciał wypuścić coś o węższej ramie ale dalej "realnie" grywalnego - 97 Tour. Chciałbym zauważyć iż wielu osobom nie przypadło do gustu to że ramy Yonexa "przytyły" w generacji po RDiS.

Przypomnę...
RDiS 100 Mid - rama 20mm vs Vcore 95D - rama 20,5-21,5mm
RDiS 100 MP - rama 21mm vs Vcore 98D - rama 22,5-22mm

W przypadku RDiS'ów głównym zarzutem była wysoka sztywność.

Zauważ iż niemalże standardem jest rama o łbie 98 cali^2 z ramą 21mm, przykłady to Babolat Pure Storm, Dunlop Biomimetic 300, Head Prestige MP (i do niedawna Radical MP, ten uległ trendowi minimalnego pogrubiania ramy), Völkl PB 9 i wkrótce jego następca Organix 9, Wilson BLX Blade MP (chociaż tutaj z przymrużeniem oka bo wg producenta miało być 20,6mm a wyszło 21-22mm...) i tak naprawdę ostatnim szpadlem wpisującym się w ten "standard" był RDiS 100 MP.

Mogę Ci powiedzieć jedno, Yonex nie trzyma się kurczowo rozwiązań, które nie działają. Zobacz jak bardzo pracują nad profilem widełek. Cały czas coś tam poprawiają. Co ciekawe zawodnicy Yonexa używają macierzy Vcore'ów oraz RDiS'ów... Nalbandian, Woźniacka, Wawrinka, Tomic...

Ostatnie zdanie w kwestii przeplotu. Wiesz, 16x19 jest nic nie warte jeśli będzie polegało na odjęciu jednego crossa bez znacznego przestawienia przelotek. Coś podobnego odwalił Dunlop, wypuścił 200-tkę z przeplotem 16x18 ale większość środkowych strun była w tym samym miejscu, różnica była więc mniejsza niż można by tego oczekiwać.

Vcore 98D jest już modelem "udanym"... wnioskuję na podstawie opinii, które trafiły na mój ekran. Mniej czytałem o 95D ale też całkiem pozytywne opinie. Oczywiście mam na myśli opinie osób dla których nieco grubsza rama i "przyjazność dla użytkownika" jest akceptowalna, bo jeśli ktoś zaczyna od zdania - Dla mnie wszystko powyżej 20mm jest za "grube"! - to werdykt jest z góry przesądzony.

Uważam, że oba Vcore'y dzięki temu minimalnemu wspomaganiu są naprawdę fajną opcją w gamie Yonexa, uważam również iż uzupełnienie oferty o opcję nieco węższą czyli 97 Tour oraz typowo megazawodniczą czyli 89 Tour to dobre posunięcie. Osobiście wolałbym wersję 97 Tour Lite czyli w opcji wagowego 290-295g abym mógł się pobawić w modyfikacje... no ale nie można mieć wszystkiego. ;)

Ale nie o tym, zobaczymy jak trafi na TW, wtedy będziemy mogli podyskutować. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”