Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

El Diablo pisze:Czy Ja wiem? Sens, w moim mniemaniu, jest taki, że Yonex chciał wypuścić coś o węższej ramie ale dalej "realnie" grywalnego - 97 Tour. Chciałbym zauważyć iż wielu osobom nie przypadło do gustu to że ramy Yonexa "przytyły" w generacji po RDiS.
...
Ale nie o tym, zobaczymy jak trafi na TW, wtedy będziemy mogli podyskutować. ;)
Taki post to ja rozumiem :::gd:::. Czekam i testuję jak mówiłem wcześniej. Yonex to jedna z moich ulubionych firm, chciałbym żeby coś w końcu podpasowało (kiedyś prawie każda ich rama mi leżała) ;-).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Wysłany: 08 kwie 2012, 12:24 _________________________
Moją bolączkę znasz. Jak na krasnala ogrodowego przystało Ja potrzebuję ram co najmniej 27,5 calowych. ;-P


Wysłany: 17 kwie 2012, 21:06 _________________________

No! W końcu na głównej stronie Yonexa pojawiły się Vcore Toury:
http://www.Yonex.co.jp/products/tennisr ... vct89.html
http://www.Yonex.co.jp/products/tennisr ... vct97.html

I tu niespodzianka! Vcore Tour 97 będzie dostępny w dwóch wersjach wagowych, 310g oraz 330g.

Ciekawi mnie ta technologia "Micro Core". Tzn. nie tyle ciekawi w sensie, że będzie miała znaczenie, a bardziej ciekawi bo chciałbym wiedzieć co marketingowcy wymyślili. Do tej pory w URDT mieliśmy Solid Feel Core...

Widełki też na tych zdjęciach wyglądają na dłuższe... ale nie wiem czy to nie złudzenie. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Yonex 2012

El Diablo pisze:(...) I tu niespodzianka! Vcore Tour 97 będzie dostępny w dwóch wersjach wagowych, 310g oraz 330g.
(...)
Ty, a jakżeś to wykombinował, z tej stronki, że będzie w dwóch wagach. Po japońsku też dajesz radę, no EDziu. :wink: :wink: :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex 2012

RatRace pisze:
El Diablo pisze:(...) I tu niespodzianka! Vcore Tour 97 będzie dostępny w dwóch wersjach wagowych, 310g oraz 330g.
(...)
Ty, a jakżeś to wykombinował, z tej stronki, że będzie w dwóch wagach. Po japońsku też dajesz radę, no EDziu. :wink: :wink: :wink:
On rozumie każdy język, w którym mówi się o rakietach tenisowych.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

RatRace pisze:
El Diablo pisze:(...) I tu niespodzianka! Vcore Tour 97 będzie dostępny w dwóch wersjach wagowych, 310g oraz 330g.
(...)
Ty, a jakżeś to wykombinował, z tej stronki, że będzie w dwóch wagach. Po japońsku też dajesz radę, no EDziu. :wink: :wink: :wink:
Pewnie daje radę. Jednakże RR zwróć uwagę, że dobre oko wychwyci na tej stronie podane dwie wersje wagowe. :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Zawstydzacie mnie Panowie. Naprawdę. :wink:

A tak bardziej w temacie. Ciekawe kiedy Yonex puści opis "Micro Core". Byłbym szczęśliwym człowiekiem gdyby za szumny hasłem "pierwsza rama z materiałem wysokiej-gęstości Micro Core"* stało przynajmniej pełne wypełnienie piankowe ramy.
karjar pisze:Pewnie daje radę. Jednakże RR zwróć uwagę, że dobre oko wychwyci na tej stronie podane dwie wersje wagowe. :D
No i z tego co mi wiadomo w Polsce będzie tylko 310-tka.



* - Przynajmniej tak się chwalą w "Uwagach dodatkowych" w opisie ramy na stronce.
追加情報: 世界初、高密度コア材マイクロコア搭載
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Yonex 2012

Chętnie przetestuję tę 310-tkę, jak tylko pokaże się. Poza tym ładny ten Yonex :).
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Mają być pod koniec maja.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Yonex 2012

Jakie ceny przewidujesz u nas i na rynku amerykańskim w USD?
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

SCD dla Polski dla modeli Tour to 819PLN, dla porównania Vcore 95D, 98D oraz 100S to 749PLN.
Natomiast najtaniej można dostać modele Vcore w Sportclubie i są w okolicach 630PLN czyli różnica około 100PLN.

A USA? Obstawiam 199USD.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Yonex 2012

Na sztywność jak zawsze trzeba poczekać, być może mi to umknęło, ale jaki mają balans?
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

OscaroGee pisze:Na sztywność jak zawsze trzeba poczekać, być może mi to umknęło, ale jaki mają balans?
Wersja '97 podobno ma balans 310mm (7HL). Co do '89 to chyba nikt jeszcze nie wie ;-).
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Yonex 2012

Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2012

Trzeba będzie główkę dociążyć rotfl.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Yonex 2012

Co Wy widzicie w tej różowej paletce? :!provoke!:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

OscaroGee pisze:Ładna, balans 310 :) - http://www.racketshop.ch/catalog/images ... spannt.jpg
Tą fotę dałem stronę temu... (:]


No ale w końcu mamy pełne info: Klik!

A więc Micro Core to pianka o wysokiej gęstości... szkoda, że tylko na godzinie 10&2. W sumie jeśli zapewnia też dodatkową masę to jest to podobne rozwiązanie (umieszczenie i cel) do Prince TTT (Tungsten Triple Threat - tylko że tu użyto miedzi i wolframu).

97 Toura promować będzie Wawrinka.

Teraz tylko czekać na sw i sztywność z Tennis Warehouse. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Yonex 2012

Trochę z tą pianką szkoda... pasowałoby w końcu coś jak Vantage ;-) 10&2 czyli o stabilność, a nie o komfort chodziło, przynajmniej ołów w tym m-cu odpada ;-).
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Yonex 2012

OscaroGee pisze:Ładna, balans 310 :) - http://www.racketshop.ch/catalog/images ... spannt.jpg
Śliczna! Zakochałem się :giv_hrt:. Teraz tylko, aby testy wypadły, jak trzeba :D.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Yonex 2012



Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

Co ciekawe na powyższych filmikach chłopaki używają tłumików AC 160. Najlepszy tłumik Yonexa w historii w mojej opinii. Posiadam jedną sztukę, nota bene w trakcie meczu z Oscarem wypadł mi i musiałem go znaleźć. rotfl

Oscar patrzył się na mnie jakby był to jakiś przesąd czy talizman. ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”