Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

napalm pisze:
El Diablo pisze: Prawdę mówiąc uważam, że współcześnie zapotrzebowanie na 90-tki jest na tyle małe, a fakt, że rynek 90-tek zgarnia Wilson z Federerem, że nie widzę sensu walki o ten segment.
:nunchaku: :::e_grd::: ::2guns:: :!Fight!: :::hockey
Nap, taka jest rzeczywistość. Czy nam się podoba czy nie to reklama nakręca sprzedaż.
Porywający się z grona "nieświadomych" będzie patrzeć na "głowę na kartoniku".
A świadomi (20% z tych co kupują takie ramy?) i tak wezmą to czym lepiej im się będzie grało.
W każdym razie potencjalnych kupców jest już i tak na wstępie mało.

Tak naprawdę 93-jka o ramie 18,5-19,5mm o masie powiedzmy 320-325g oraz balansie 305mm spełniałaby oczekiwania większości.

To na 98-ce oraz 100-tce by się zarabiało najwięcej.

Można się oburzać ale nawet robiąc analizę tego forum, ba... robiąc analizę Talk Tennis jak sądzisz gdzie jest $$$? Nawet Amerykanie, którzy pierwszy raz wychodząc na kort uważający, że już mają NTRP 3.0 nie mają aż takiej fantazji by od razu chwytać zawodniczą 90-tkę.

P.S.: Poza tym Yonex to potęga badmintonowa. Nikt nigdy nie ukrywał, że tenis to dodatek.
Biorąc dodatkowo pod uwagę iż sponsorują głównie kobiety to komu mają wcisnąć promocję 90-tki?

P.S.2: Na forum 90-tkami obecnie grają:
ESP - n6.1 Tour
Szuma - Biomimetic 100
Traw3k - AG 4D 100

Z czego 100-tki Dunlopa to świetny przykład lżejszej alternatywy. Travissimo poszukiwał czegoś podobnego do 100-tki ale z łbem 93. A że tylko ProKennex oraz Boris Becker miał w swojej ofercie modele spełniające wymagania to zdecydował się na poświęcenie i wybrał coś innego - tj. poszedł w mniejszy łeb.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Yonex 2012

logigamer pisze: Sztywność odpowiednio:
RA67
RA69
RA71
Ło matko!
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

El Diablo pisze:Z czego 100-tki Dunlopa to świetny przykład lżejszej alternatywy. Travissimo poszukiwał czegoś podobnego do 100-tki ale z łbem 93. A że tylko ProKennex oraz Boris Becker miał w swojej ofercie modele spełniające wymagania to zdecydował się na poświęcenie i wybrał coś innego - tj. poszedł w mniejszy łeb.
Tak po prawdzie to się nie poświęcałem, bo grałem 90-tką (Six.One Tour) i było OK, przy swoich tempach gry nie potrzebowałem większego łba i nigdy nie chciałem większego.
Szukałem jednak kilku gram mniej. Znalazłem. Jestem jak najbardziej zadowolony. :wink:

W ogóle to mi się zawsze wydawało, że produkowanie rakiet o główce 90", jeśli nie są one promowane przez największych (patrz Federer) to jest strata pieniędzy. Jeśli Yonex zarobi cokolwiek na wypuszczeniu 90-tki, czy czegoś podobnego na rynek to naprawdę im szczerze pogratuluję.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2012

Ja dałem im zarobić - kupiłem dwie 89-tki :D .
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2012

Django pisze:Ja dałem im zarobić - kupiłem dwie 89-tki :D .
Dziś grałem 1h... Rewelacyjna(!!!) rama! Ja, amator zupełny i początkujący a radość z gry genialnie przyjemna. Mając normalnie rakietę wyprutą z mocy, ta miała ciut za dużo na początku, ale po 20 minutach było git!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2012

89-tka również zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Ale to nie o to chodzi. Tak jak napisałem, odbiorców jest mało. A odbiorców jak to określiłem wcześniej "świadomych" jest już w ogóle mało. Bez nazwiska taki model nie będzie dochodowy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”