Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Völkl Organix V1 Pro

Völkl Organix V1 Pro to nowość od tego niemieckiego producenta ale nowość na tyle ciekawa, przynajmniej dla mnie, że postanowiłem założyć osobny temat dla tego modelu...

Parametry:
Łeb: ≈641cm² (≈99,5 cala²)
Długość: 685mm (27 cali)
Rama: 20-23mm
Waga bez naciągu: 310g
Balans bez naciągu: 325mm
Przeplot: 16x19
SPOILER:
Ciekawy dodatek do linii Volkla choć mam szczerze mówiąc spore zastrzeżenia do użytej nazwy V1. Co ten model ma wspólnego z V1-nkami? To jest bardziej Organix 8.5 bo parametrowo leży mniej więcej między OX8-mką, a OX9-tką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Völkl Organix V1 Pro

Miało być tak:
El Diablo pisze:Parametry:
Łeb: ≈641cm² (≈99,5 cala²)
Długość: 685mm (27 cali)
Rama: 20-23mm
Waga bez naciągu: 310g
Balans bez naciągu: 325mm
Przeplot: 16x19
A wyszło tak
TW pisze:Parametry:
Łeb: ≈645,16cm² (≈100 cali²)
Długość: 685,8mm (27 cali)
Rama: 23-20-23mm
Waga z naciągiem: 314,7g
Balans z naciągiem: 33,66cm
Przeplot: 16x19
SW: 317
Sztywność: 68RA
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Völkl Organix V1 Pro

Wyczes, sugerujesz, że ED ściemnia? :twisted:
Oj, ryzykowne, nie wkurzaj Diabełka :).

Fajna rama, zawsze mi się dobrze grało Volklami. Tu tylko trochę by mi pewnie waga przeszkadzała.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix V1 Pro

Vivid pisze:Fajna rama, zawsze mi się dobrze grało Volklami. Tu tylko trochę by mi pewnie waga przeszkadzała.
Waga by Ci przeszkadzała? Przecież Wyczes napisał, że z naciągiem to 315g więc tak jakby rama bez naciągu ważyła ok. 300g... z tego co mówiłeś, to Twoje Radki są sporo cięższe :? .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Völkl Organix V1 Pro

Pewnie dlatego by Mu przeszkadzała :).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

Intryguje mnie ta dysproporcja. Z OX10 Midem podobnie było, a egzemplarz hokeja jest jednak cięższy od tych egzemplarzy mierzonych przez TW.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Völkl Organix V1 Pro

Dziwna sprawa się porobiła z tymi Voelklami - zawsze mieli dobrą opinię jeśli chodzi o trzymanie parametrów, a tu taki zonk. Na forum TW jest parę głosów, że O10Mid ma kompletnie inną wagę, niż podawana przez portal ( dla przypomnienia 334,52g z naciągiem wg TW, na ramie 330g, mój egzemplarz - 327g bez naciągu), redakcja wyjaśnia, że ponownie zmierzyli swoje i wychodzi im to samo.
Kolega zajmujący się tą marką wysnuł teorię, że ramy na USA są inne, niż kierowane do Europy. Sensu nie widzę w tym żadnego, ale w drugim z kolei modelu wychodzi odchyłka wagi 10g od znamionowej. Chyba trzeba napisać do centrali. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

To znaczy wiesz... są modele regionalne. Np. 6.1-nki Wilsona kierowane na Azję były o 10g lżejsze i miały inny balans ale to miało odzwierciedlenie w parametrach wydrukowanych na ramie.

Tylko w przypadku Volkla sprawa ma się inaczej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Völkl Organix V1 Pro

Ciut się nieprecyzyjnie wysłowiłem - kluczem do rozwiązania problemu byłoby zdjęcie ramy TW w miejscu nadruku parametrów. To by nam wyjaśniło czy jest tak, jak piszesz o Wilsonie, czy jakaś dramatyczna tolerancja parametrów.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

Podobno na ramie jest, że waży 305g bez naciągu.

Swoją drogą kocham te odchyły w parametrach... TW zmieniło jednak na:
Waga z naciągiem: 320,35g
Balans: 34,04cm / 1 HL

Szkoda. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

El Diablo pisze:Podobno na ramie jest, że waży 305g bez naciągu.

Swoją drogą kocham te odchyły w parametrach... TW zmieniło jednak na:
Waga z naciągiem: 320,35g
Balans: 34,04cm / 1 HL

Szkoda. :(
ED -> zaciekawił mnie temat, dokonałem pomiarów swojej V1-ki i wygląda na to, że mój egzemplarz pochodzi z początkowej fazy produkcji (na ramie jest oczywiście nadruk 305g/32.5cm bez naciągu):

Waga: 314g z naciągiem
Balans: 33.7cm z naciągiem

Po wymianie syntetycznej bazówki na skórkę Völkl'a + owijka wierzchnia wychodzi całkiem przyjemny balans w postaci 32.5cm przy wadze 330g. Nie jest to moja główna rakieta ale gra deblowa tą packą to czysta przyjemność. :::gd:::
Ostatnio zmieniony 6 sty 2015, 15:20 przez golp, łącznie zmieniany 1 raz.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Völkl Organix V1 Pro

golp pisze:balans w postaci 32.5cm przy wadze 330g
Wiem, co czujesz :). Moje Blade'y 16x19 BLX2 mają taki sam balans, tylko wagę ciut inną - 335g.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

golp pisze:ED -> zaciekawił mnie temat, dokonałem pomiarów swojej V1-ki i wygląda na to, że mój egzemplarz pochodzi z początkowej fazy produkcji (na ramie jest oczywiście nadruk 305g/32.5cm bez naciągu):

Waga: 314g z naciągiem
Balans: 33.7cm z naciągiem
Rozważałem jej zakup ale nie miałem gwarancji, że dostanę z "lżejszej partii".
golp pisze:Po wymianie syntetycznej bazówki na skórkę Völkl'a + owijka wierzchnia wychodzi całkiem przyjemny balans w postaci 32.5cm przy wadze 330g. Nie jest to moja główna rakieta ale gra deblowa tą packą to czysta przyjemność. :::gd:::
Dla mnie gicior. Szczególnie że pierwsze V1 Pro miały mniejszą bezwładność. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Völkl Organix V1 Pro

Golp a gdzie kupowałeś? Bo ja miałem tester od dystrybutora volkla i to była chyba druga partia :D. I nie ukrywam, że balans i waga mi przeszkadzały... Toście mnie zaciekawili. Mówisz ED, że miały mniejszą bezwładność :wink: .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

dariuszek75 pisze: Toście mnie zaciekawili. Mówisz ED, że miały mniejszą bezwładność :wink: .
Wydaje mi się że pierwsza partia była "lżejsza" stąd niższa masa statyczna, balans nieco bardziej na rączkę i mniejszy swingweight.

Czasem są to działania celowe - patrz nBlade MP. W tym przypadku jednak za krótki czas między poszczególnymi egzemplarzami.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Völkl Organix V1 Pro

Rozumiem, że trzeba mieć szczęście albo prosić Protenis lub Sportofino o info...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix V1 Pro

dariuszek75 pisze:Rozumiem, że trzeba mieć szczęście albo prosić Protenis lub Sportofino o info...
Ze Sportofino co dziwne, "wywiało" cały tenisowy asortyment Völkla.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

El Diablo pisze:
Dla mnie gicior. Szczególnie że pierwsze V1 Pro miały mniejszą bezwładność. :D
El Diablo pisze:
Wydaje mi się że pierwsza partia była "lżejsza" stąd niższa masa statyczna, balans nieco bardziej na rączkę i mniejszy swingweight.
To fakt, mój "lżejszy" egzemplarz z pierwszego rzutu ma swingweight w granicach 315, natomiast przeszły przez moje łapki jeszcze dwie inne V1-ki i obie miały swingweight w granicach 325-330 przy wadze wyjściowej dokładnie 305g. Wychodzi na to, że te brakujące 5g zostało wepchnięte przez Völkl'a w kolejnych partiach produkcji tego modelu w głowę, co przyczyniło się do znacznego zwiększenia współczynnika bezwładności. Szkoda, bo moim skromnym zdaniem z ramy z olbrzymim potencjałem Völkl niechcący zrobił maczugę pokroju Youtek IG Radicala Pro.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 Pro

golp pisze:To fakt, mój "lżejszy" egzemplarz z pierwszego rzutu ma swingweight w granicach 315, natomiast przeszły przez moje łapki jeszcze dwie inne V1-ki i obie miały swingweight w granicach 325-330 przy wadze wyjściowej dokładnie 305g. Wychodzi na to, że te brakujące 5g zostało wepchnięte przez Völkl'a w kolejnych partiach produkcji tego modelu w głowę, co przyczyniło się do znacznego zwiększenia współczynnika bezwładności. Szkoda, bo moim skromnym zdaniem z ramy z olbrzymim potencjałem Völkl niechcący zrobił maczugę pokroju Youtek IG Radicala Pro.
Cóż mogę napisać... zgadzam się z każdym przecinkiem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Völkl Organix V1 Pro

Witam czy ktoś z forumowiczów posiada jeszcze tą rakietę i mógłby coś jeszcze dodać na jej temat z perspektywy czasu.
Rozważam jej zakup, w tej chwili gram Prince EXO3 Tour 18x20, a oczekiwałbym od Volkla troszkę większego poziomu mocy bez większej utraty kontroli i z racji otwartego przeplotu ciut większego dostępu do rotacji.
Pytanie czy to ten adres, rakieta bardzo chwalona po forach właśnie za te przymioty.

Wróć do „Voelkl”