Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

jetfighter pisze:Co do Corii - nie śledziłem na bieżąco jego problemów z zarzutami - nie wiem czy jest niewinny czy też umniejszono jego winę bo skoro ...
Witaminy były skażone. A jak ze wszelkimi ugodami bywa... treści i kwoty porozumienia nigdy nie poznamy.
jetfighter pisze:Pewnie w każdej "stajni" znajdzie się gracz narzekający na sprzęt - poza tym nie wyobrażam sobie aby firma na siłę wciskała graczowi sprzęt którym ma grać kiedy on nie chce; w końcu Ferrero, Bryan'owie to nie byle kto w tenisowym świecie.
A kiedy Ferrero zmienił rakietę? Jak był na szczycie czy już na schyłku kariery? Nawet Safin na samym końcu kariery grał rakietą z matrycy MG Prestige Mida.

Bryanowie? Prince bardzo dużo $$$ wydał aby przeszli do nich/
jetfighter pisze:Jeśli chodzi o Wilson Toury o których pisałem wcześniej to balansu nie mierzyłem na maszynie więc nie mam wiarygodnych danych ale gwarantuje Ci że każda z tych rakiet leżała inaczej w łapie...
Chyba nie zrozumiałeś. Napisałeś że inna waga rakiety z automatu równa jest innemu balansowi co jest bzdurą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

Kilka nowych szpadli EXO3 już na TW... z czego najciekawsze to Toury...
Tour 100 18x20
Tour 100 16x18
Tour 100 Lite

Farba z ujęć TW brzydka strasznie! Oczywiście najciekawsze to 2 pierwsze szpadelki.
Ale co mnie zafascynowało to sztywność... 52?! Ciekawym czy to literówka? :mglss:

Co prawda w internecie jest recka która to potwierdza ale jakoś sceptyczny jestem:
http://racketreview.wordpress.com/2010/ ... 8-love-it/

Łedit: TW potwierdziło sztywność. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Prince EXO3 2011

No przyznam, że takich miękkich ram to jeszcze nie widziałem! Ciekawe jak się tym gra? Czucie musi być masakryczne. ED, miałeś coś takiego kiedyś w łapkach?
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

jurek pisze:Czucie musi być masakryczne. ED, miałeś coś takiego kiedyś w łapkach?
Maxa 200G ale to też był cięższy szpadel... poza tym moje Pro RD 70-tki teraz pewnie będą w tych okolicach, co nie PIXI? ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Prince EXO3 2011

El Diablo pisze:
jurek pisze:Czucie musi być masakryczne. ED, miałeś coś takiego kiedyś w łapkach?
Maxa 200G ale to też był cięższy szpadel...
O tak!!! ZNA-KO-MI-TA rama. Wymagająca, ale ile daje radości z gry... :::hot:::
Swoją drogą jestem ciekaw czemu nie produkuje się już rakiet z tak niską sztywnością?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

napalm pisze:Swoją drogą jestem ciekaw czemu nie produkuje się już rakiet z tak niską sztywnością?
Ojjj przyczyn jest wiele...

Samego Maxa nie produkuje się ze względu na koszty, IMF jest drogim procesem z dużymi stratami, dodatkowo trzeba odtworzyć urządzenia.

Jeśli chodzi o same rakiety to wszystko ze względu na współczesną szkołę tenisa. Ramy lekkie do głaskania piłek muszą być sztywniejsze. Niski współczynnik RA dla Prince'ów może być spowodowany bardzo prostą sprawą, a mianowicie Air Bridge'm, który stosują. Jako że mostek nie jest cały tylko ma dziury na styku z łbem, a pomiar RDC jest dokonywany przez wygięcie na mostku to mniejszy opór może przekładać się na niższy wynik. Zresztą użytkownicy testujący EXO3 Tour 100-tki wspominali że ramy są miękkie ale nie tak jakby wskazywałby na to odczyt z maszynki RDC.

Z bardziej prozaicznych przyczyn... miękkie ramy lubią pękać, szczególnie kiedy są to ramy lekkie o dużej polaryzacji. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

El Diablo pisze:
napalm pisze:Swoją drogą jestem ciekaw czemu nie produkuje się już rakiet z tak niską sztywnością?
Ojjj przyczyn jest wiele...
Jeśli chodzi o same rakiety to wszystko ze względu na współczesną szkołę tenisa. Ramy lekkie do głaskania piłek muszą być sztywniejsze.
ED wspomniałeś o współczesnej szkole tenisa...

Ciekawe czy jest to również podyktowane tym, że ciężej jest "skutecznie" grać ramami bardziej miękkimi, w sensie, że trzeba się bardziej napracować, mieć lepszą technikę jednak?
Ramą bardziej sztywną łatwiej jest chyba grać skuteczniej, walić bomby... więc młode osoby wolą szybciej mieć konkretny efekt niż długo rzeźbić w technice i wolą wybierać taki sprzęt, który im to bardziej i szybciej umożliwi -> czyli częściej wybierają sztywniejsze ramy.

Do tego dochodzi presja o jak najszybsze wyniki, a nie wszechstronne szkolenie... i tak punkt po punkcie jest mniejsze popyt na miękkie ramy.

Tak sobie o tym pomyślałem, ale jeśli nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości, to post do kasacji :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

basic pisze:Ciekawe czy jest to również podyktowane tym, że ciężej jest "skutecznie" grać ramami bardziej miękkimi, w sensie, że trzeba się bardziej napracować, mieć lepszą technikę jednak?
Djokovic (51 - rok 2009), Kuźniecowa (62 - rok 2008), Ivanovic (57 - rok 2008)... wszystkie wymienione postacie grają ramami mniej sztywnymi niż promują.

"Każde uproszczenie jest złe, nawet to."

Henin gra bardzo sztywną ramą, a jej technika to inna bajka. Poza tym większość ram zawodniczych ma wtłaczany silikon redukujący drgania, my dostajemy "pustaki".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

El Diablo pisze:
basic pisze:Ciekawe czy jest to również podyktowane tym, że ciężej jest "skutecznie" grać ramami bardziej miękkimi, w sensie, że trzeba się bardziej napracować, mieć lepszą technikę jednak?
Djokovic (51 - rok 2009), Kuźniecowa (62 - rok 2008), Ivanovic (57 - rok 2008)... wszystkie wymienione postacie grają ramami mniej sztywnymi niż promują.

"Każde uproszczenie jest złe, nawet to."

Henin gra bardzo sztywną ramą, a jej technika to inna bajka. Poza tym większość ram zawodniczych ma wtłaczany silikon redukujący drgania, my dostajemy "pustaki".
ED ja mówię o produkcji rakiet dla takich szaraków jak my, dostępnych w zwykłych sklepach. Nie mówię o rakietach dla zawodowców bo to inna liga.
Do tego chciałem się odnieść pisząc o powodzie dla którego/których obecnie nie produkuje się miękkich ram, a przynajmniej dużo mniej takich niż wcześniej.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Prince EXO3 2011

Kłopot w tym, że idziemy jak barany i kupujemy to, czym gra "miszcz". Rzecz w tym, że tym, czym on naprawdę gra - 90% z nas zrobiłaby sobie w trybie szybkim "kuku" nie osiągając zamierzonych efektów. Więc "miszcz" gra tym, czym chce, ale maluje się to tak, aby wyglądało jak to, co ewentualna "grupa docelowa" może sobie kupić bez ryzyka zrobienia krzywdy sobie i swojemu tenisowi. W efekcie - ponieważ zachowujemy się jak idioci - traktuje się nas jak idiotów. I jest to słuszne. Ktoś kto ma w własne czucie i tak wybierze sobie ramę zgodną z upodobaniami. Ktoś, kto jest w miarę świadomy, ale nie ma jeszcze własnego czucia - poszuka opinii lepiej zorientowanych i też znajdzie właściwą ramę. A reszta? Reszta kupi to, co im producent wepchnie przez farbę lub nawet nazwisko idola... Takie czasy. Jak pozwalamy (w większości) aby inni myśleli za nas, to potem nie płaczmy...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
boski_jacek
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2011, 15:01

Re: Prince EXO3 2011

scorupion pisze:Głupota, toteż i mało ludzi w Polsce gra Prince'ami. A jak to się fatalnie naciąga.
No fakt... mało ludzi gra szpadlami Prynca, bo tych najtańszych nie dostaniesz w Makro czy Tesco tak jak ma to miejsce z Dunlopem czy Wilsonem a na droższe po prostu niektórych nie stać. rotfl

Jeżeli chodzi o naciąganie to powiem tylko tyle - jeśli ktoś nie umie czegoś robić niech się za to nie bierze. Wszystkie ramy z dużymi otworami naciąga się dużo szybciej i sprawniej niż z klasycznymi przelotkami!!! Majstry od Prynca wymyślili takie śmieszne banany, których zadaniem było ułatwiać naciąganie - jak się okazuje utrudniają one życie i znacznie wydłużają czas. Dlatego sam ich nie stosuję, ale fajnie wiedzieć że coś takiego jest. Warunek?! Trzeba znać się trochę na tym. Domorosłym naciągaczom polecam szkolenie z podstaw tego rzemiosła + uważną obserwację ramy, na której są specjalne wskazówki, bo zdarza się niekiedy, że taki magik zrobił 5 węzełków. Sorki za oftopa, ale nie mogłem się powstrzymać czytając takie bzdury.

Co do samej rakiety, znajomy ostatnio testował i bardzo sobie chwalił. W porównaniu do Ozona Toura dużo lepsza do gry defensywnej. Myślę, że można by spróbować.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

Nie wiem na ile to pewne jest ale: 66 RA na RDC

I trochę nie rozumiem :)

Grałem starszą wersją tej rakiety 18x20 i bardzo przyjemnie się odbijało, inaczej niż tradycyjnymi rakietami... ale czy gorzej? Na pewno nie.

Ogólnie rewelacyjne czucie!

PS.: Malowanie ładne :twisted:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

:rolleyes:

To jest wersja "PR" (TX255P-100 C2A 27") może mieć inną sztywność niż to co jest w sprzedaży to raz.
Dwa, walić w 2011 roku, dane z 2010 roku, modelu "PR" to naprawdę przykład ułańskiej fantazji!

Może jeszcze będziesz porównywał modele TGK do sklepówek mimo iż kompozycję materiałową mają inną? ...

Skoro już się bawisz w czytanie TT to znajdź sobie spis wartości RA dla tego modelu z różnych sieci.

Musisz mieć świadomość że to co widzisz to TX255P czyli matryca.
C2A to oznaczenie kompozycji materiałowej itd. skąd pewność że ta PR'ka to kod EXO3 Tourów jakie nam sprzedają? A może my dostajemy model C3B i co wtedy? Klopsik. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

Podsumowując... masz rację we wszystkim powyżej! :wink: Ja nie doczytałem i na głupka wyszedłem :fugly: :::hmm:::

Zaciekawiłem się rakietami Prince, bo pierwszy raz grałem i na duży plus wypadło, mimo, że ta rakieta do amatorskich nie należy...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

logigamer pisze:Zaciekawiłem się rakietami Prince, bo pierwszy raz grałem i na duży plus wypadło, mimo, że ta rakieta do amatorskich nie należy...
Posiadam tylko ramę Corii (TX141P-100 CK6A). Matryca ta sama co rama sklepowa ale reszta inna, w samej grze również.

Vi jak był to też odbijał. Matryca to jedno, a kompozycja to drugie. Jak będzie możliwość to EXO3 Toura 18x20 chętnie wezmę na warsztat.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prince EXO3 2011

Ten Prince zakiszany przez ED-a jest całkiem przyjemny, za to wersja sklepowa już nie powala.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

Sobie postanowiłem, że muszę dać szansę paru rakietom ze stajni Prince. Sensownie wyglądają te poniżej. Tylko czekać na testery :::pest:::

Tour 100 16x18
Tour 100 18x20
Rebel 95 (mała główka i 330g ale może źle nie być, ze względu na te dziury).
Black 100 - tu mi duża sztywność może przeszkadzać.
White 100 (chyba już nowego modelu nie ma wg strony Prince).
O3 Speedport Tour - 97cali, 320g ale może...

Inne raczej nieciekawe ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

Tak naprawdę o Prince'ach nie można mówić nie mając za sobą doświadczeń z POG'ami, TT Warriorem oraz Tour Diablami.

To tak jakby mówić o 6.1 Tourach nie mając pojęcia czym jest PS 85-tka czy też o Prestige'ach nie wiedząc czym jest Prestige Classic.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

El Diablo pisze:Tak naprawdę o Prince'ach nie można mówić nie mając za sobą doświadczeń z POG'ami, TT Warriorem oraz Tour Diablami.

To tak jakby mówić o 6.1 Tourach nie mając pojęcia czym jest PS 85-tka czy też o Prestige'ach nie wiedząc czym jest Prestige Classic.
O POG'ach, TT Warrior'ach słyszałem dobre opinie, pod rewelacyjne podchodzące, o Tour Diablo zaraz przeczytam bo przyznam, nie znam... ;) Nie grałem żadną i pewnie nie zagram.

No niestety doświadczenia nie mam i mieć raczej nie będę i muszę bazować na tym co jest i poddać pod test opinię o 'dziwnych' rakietach Prince... Na razie na "+" po 1h z Tour'em 100. Inaczej nie znaczy gorzej :angel:

Jestem w szoku, jeszcze Diablo można kupić O_O i nawet rozmiary rączki wybrać można :wink:
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince EXO3 2011

Co do serii EXO3 Tour dostałem odpowiedź od Prince Polska:
Dostępne są 3 modele rakiet EXO3 Tour:
Tour 16x18
Tour Team
Tour Lite
Czyli Tour 18x20 będzie niedostępne w polskiej dystrybucji.

Wróć do „Prince”