Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Prince Tour Pro 98

Obrazek

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem rakiety Prince Tour Pro 98 :-D.
Rama naciągnieta naciągiem Prince Tour XT 18 na 22kg.

Mówią że to coś zbliżonego do Blade 98 hmmm.
Moim zdaniem zbliżone tylko i wyłącznie parametrami, rama jest znacznie stabilniejsza od Blade 98. Jest to taki Prestige MP (S), oczywiście nie wersja graphene bo waga rakiety jest równo rozłożona (Graphene- waga rozłożona bardziej na rączkę i główkę).

Klasyczna rama, klasyczne czucie, wyższy swingweight. Taka mieszanka sprawia że ta rakieta jest obecnie bardzo ciekawą propozycją na rynku.
Podobne modele innych producentów to:
- Babolat Pure Strike 18x20
- Wilson Blade 98 18x20

Jeżeli Prestige Graphene MP jest dla was za trudny ze względu na połączenie wyższej wagi i wysokiego swingweight to Prince Tour Pro 98 może się okazać kompromisem.
Oczywiście to są moje subiektywne odczucia, najlepiej samemu przetestować i się przekonać :-).
Pozostałe rakiety, Strike i Blade to również ciekawe rakiety, więc warto te trzy modele przetestować samemu.

Prince Tour Pro 98 Racquet Review
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Prince Tour Pro 98

Chętnie porównam z moim Blade'm. :D
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prince Tour Pro 98

Czy rozmiar rączki rakiet Prince odpowiada mniej więcej rozmiarówce innych producentów? Np. Wilson, Head? :)
Yonex :)
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince Tour Pro 98

Django pisze:Czy rozmiar rączki rakiet Prince odpowiada mniej więcej rozmiarówce innych producentów? Np. Wilson, Head? :)
Mam porównanie tylko do Wilsona i w moim odczuciu jest odrobinę cieńsza, choć w kształcie podobna.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince Tour Pro 98

Rozmiar rączki tj. obwód powinien być ten sam.
Różnica sprowadza się do kształtu (inne dopasowanie do dłoni sprawia wrażenie innego rozmiaru) od prostokątnego (Head) do oktagonu foremnego (Prince) gdzie leci to mnie więcej tak:
Head - Dunlop - Yonex/Wilson - Babolat - Prince

Oraz do stosowanych chwytów. Chwyćcie rączkę Heada chwytem kontynentalnym i wschodnim, a poczujecie o co chodzi.
Dodatkowo są różne owijki wierzchnie. Nie oczekujmy iż rączka ramy z fabryczną skórką będzie taka sama jak rączka tej samej ramy z grubszą syntetyczną bazówką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince Tour Pro 98

El Diablo pisze:Rozmiar rączki tj. obwód powinien być ten sam.
Różnica sprowadza się do kształtu (inne dopasowanie do dłoni sprawia wrażenie innego rozmiaru) ....

Oraz do stosowanych chwytów.
:::gd::: Co racja to racja.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince Tour Pro 98

Należy tylko pamiętać iż właśnie ze względu na kształt może pasować nam inny rozmiar u danego producenta.
Np. Wilson L3 ale już u Prince'a L4.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Prince Tour Pro 98

Muszę przyznać, że nadal czekam na 98" rakietę od Prince, być może z serii Textreme. Choć uważam, że Tour Pro 98 bardzo była zbliżona do tych modeli (znam 100P, 100T i 95). Gdyby nie fakt, że 320g to nieco za dużo - i mimo godzinnych prób nie mogłem złapać sweetspota na zadowalająym poziomie - Textreme Tour 95 byłaby to na pewno rakieta obecna w termobagach.

Z chęcią widziałbym model 98" z mniejszą wagą, przeplotem 18x20 - choć jednak z większym wyważeniem na rączkę.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Prince”