Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Witajcie,

testuję te dwie rakietki i zadziwia mnie ich jeden parametr podawany przez producenta.
EXO3 100 Tour

poziom mocy: 800

rozmiar główki: 100in2 / 645cm2

waga: 310g (bez naciągu)

balans: 31cm

długość: 27.00in / 68.60cm

układ strun: 16x18
EXO3 Blue 110

poziom mocy: 1400

rozmiar główki: 110in2 / 710cm2

waga: 265g (bez naciągu)

balans: 34.5cm

długość: 27.25in / 69.20cm

układ strun: 16 x 19
Cóż to za parametr i czy powinno być czuć różnicę między tymi rakietami. Co ciekawe są to zupełnie odmienne charakterystyki, pierwsza bardziej do grania precyzyjnego, ciężka i z balansem na rączkę a druga z wielką patelnią i balansem na główkę. Więc teoretycznie to ta pierwsza powinna być mocniejsza. Powiedzcie mi jak to jest mierzone i co w ogóle myślicie o tych rakietach.

Z moich odczuć na korcie mogę powiedzieć że hu#^%(* ekhm ciężko się gra fabrycznymi sztywnymi naciągami, ciekawe na ile oni to wciągają.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Stefano pisze:Witajcie,

testuję te dwie rakietki i zadziwia mnie ich jeden parametr podawany przez producenta.
EXO3 100 Tour

poziom mocy: 800

rozmiar główki: 100in2 / 645cm2

waga: 310g (bez naciągu)

balans: 31cm

długość: 27.00in / 68.60cm

układ strun: 16x18
EXO3 Blue 110

poziom mocy: 1400

rozmiar główki: 110in2 / 710cm2

waga: 265g (bez naciągu)

balans: 34.5cm

długość: 27.25in / 69.20cm

układ strun: 16 x 19
Cóż to za parametr....
Słaby.

Mój odkurzacz ma tutaj aż 2200.... :/ Czyli te rakiety niezbyt ssą.... :twisted:

A tak serio: producenci wymyślają sobie takie własne, pseudonaukowe miary klasyfikujące poszczególne ramy w ich ofercie. Jeśli już kierować się tymi oznaczeniami, to tylko poruszając się w obrębie oferty jednego producenta. No bo już nie ma większego sensu bezpośrednie porównywanie 1400 od Prince z L6 od Heada albo 6.6 od Wilsona. Po prostu, nie ma uniwersalnej metody przekładania jednej takiej miary na inną.

No, właśnie jest odwrotnie niż piszesz. To rama z dużą głową i balansem na nią przesuniętym, mała masą i jeszcze w rozmiarze ramy XL to typowa rama "power" a więc wspomagającą gracza poprzez "dodawanie mocy" uderzeniu (bardzo, bardzo tu upraszczam, ale jest 3:30 nad ranem :/ ).

Na drugim biegunie od ram typu power znajdują się właśnie klasyczne zawodnicze ramy nastawione głównie na kontrolę, w których to gracz sam nadaje prędkość piłce (czyli bez pełnego zamachu nawet nie podchodź...). I takie ramy mają zazwyczaj niskie "wskaźniki mocy" w rozumieniu tego, co próbuje powiedzieć taki Prince.

Żeby nie było tak prosto, to oczywiście jest całe multum rakiet o przeróżnych kombinacjach poszczególnych parametrów, więc na bazie suchego czytania specyfikacji ramy można tylko przybliżyć swój wybór, ale jeśli tylko to możliwe, to lepiej po prostu rakiety porównać osobiście w testach na korcie.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Artlight pisze: Mój odkurzacz ma tutaj aż 2200....
A jaką używasz i gdzie przeczytam ile ma Aerogel 500.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Stefano pisze:
Artlight pisze: Mój odkurzacz ma tutaj aż 2200....
A jaką używasz i gdzie przeczytam ile ma Aerogel 500.
A w jakich to jest jednostkach bo nie mogę znaleźć info o moim Headzie?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

PitS pisze:
Stefano pisze:
Artlight pisze: Mój odkurzacz ma tutaj aż 2200....
A jaką używasz i gdzie przeczytam ile ma Aerogel 500.
A w jakich to jest jednostkach bo nie mogę znaleźć info o moim Headzie?

Panowie, trochę głupio mi to tłumaczyć. Przeczytajcie jeszcze raz ze zrozumieniem.

Albo wersja uproszczona: Prince pisze "poziom mocy: 1400", Artlight złośliwie zauważa, że jego odkurzacz (tak, taki do odkurzania kurzu, a nie jakaś eufemistyczna ksywka dla rakiety tenisowej) ma moc 2200, chcąc przez to pokazać, jak niemądry i nic nieznaczący jest ten marketingowy bełkot producenta rakiety. Stefano ewidentnie nie łapie żartu, ale nowy jest i mu wolno. Potem wchodzi PitS i tutaj to już normalnie "witki opadają" :D . W konsekwencji Artlight musi pisać żenujące didaskalia. Koniec końców Artlightowi nasuwa się refleksja, że pisanie o sobie samym w trzeciej osobie musi być przejawem jakiś zaburzeń emocjonalnych. Sfrapowany tym odkryciem Artlight stawia kropkę .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Artlight pisze: Potem wchodzi PitS i tutaj to już normalnie "witki opadają" :D . W konsekwencji Artlight musi pisać żenujące didaskalia.
Coś mi się zdaje Artlihgt, że opacznie zrozumiałeś wpis PitS'a. :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Sęk w tym że to prawdziwe oznaczenia, poczytajcie na zagranicznych forach.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

A ktoś twierdzi, że nie?
Nie ma ustandaryzowanego sposobu pomiaru "mocy" rakiety. Koniec kropka. Wszystkie "wartości" podawane przez producentów w tej mierze są mniej lub bardziej bełkotem marketingowym. Tylko tyle chcieli Tobie przekazać koledzy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

hokej pisze:A ktoś twierdzi, że nie?
Nie ma ustandaryzowanego sposobu pomiaru "mocy" rakiety. Koniec kropka. Wszystkie "wartości" podawane przez producentów w tej mierze są mniej lub bardziej bełkotem marketingowym. Tylko tyle chcieli Tobie przekazać koledzy.
To uśrednione wartości ale koledzy porównywali te moce do ilości Watów w odkurzaczu - w odkurzaczach moc jest jak najbardziej realna - więc jakieś tam wnioski można wyciągnąć z tego parametru.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Słyszałeś o czymś takim jak ironia? O_O
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Wszystko koledzy Artlight oraz Hokej napisali, tylko sarkazm PitS'a nie został wyłapany.

Nie można porównywać wymysłów producentów w postaci jakiegoś wskaźnika typu moc.
Każdy producent może wprowadzić swoje zasady podziału (Headowska klasyfikacja zamachu L, Wilsonowska klasyfikacja zamachu #.#) czy jakieś cyferki, które mają oddawać jakąś charakterystykę ich produktu, tutaj moc. Mogą być one oparte o jakiś wzorek uwzględniający poszczególne parametry ale nie muszą.

Pytanie gdzie można znaleźć parametr "moc" u producenta X, który będzie można porównać do parametru podawanego przez producenta Y jest bez sensu - hokej wyjaśnił czemu.
Ma to sens tylko gdy jeden "byt" zajmuje się klasyfikacją w oparciu o jeden i ten sam sposób - USRSA ma swój własny wzorek na to ale ich parametr "Moc" to nie jest ta sama "Moc" jaką podaje np. Dunlop.

Oczywiście zawsze możemy się pobawić w wyszukiwanie modeli identycznych parametrowo (czasem takie klony są) i porównać jakie są oznaczenia - tj. spojrzeć co odpowiada czemu. Tylko najpierw trzeba znaleźć wystarczającą ilość podobnych rakiet u obu producentów aby wyznaczyć zależności i dopiero wtedy można jakoś porównywać. Ale to nie jest rozmiarówka w bucie gdzie mamy parametr ze wspólną jednostką czyli długość wkładki. Korzystając z tego przykładu wyobraźmy sobie że nie ma długości wkładki, nie ma centymetrów etc. i co wtedy?
Chcemy porównać to musimy sobie wyznaczyć zależności czyli rozmiar 9 u jednego to rozmiar 8 1/3 u drugiego etc. W przypadku rakiet jest już dużo bardziej skomplikowane.

Poza tym producent najpierw musi się pokusić o wprowadzenie czegoś przystającego.
Mnie, i wielu innym z tego forum i nie tylko, nic nie daje że ramy zawodnicze Prince'a mają oznaczoną moc 800, a ramy zawodnicze powiedzmy Heada mają klasyfikację L7. Dużo jaśniejszy obraz sytuacji choćby w kontekście dynamiki mamy znając parametry (rama, baniacz, sztywność, balans), a nie jakieś "końcowe wytwory wyobraźni", które żyją tylko we własnej czasoprzestrzeni. Odnośnie tego ostatniego stwierdzenia, 12 to 3+6+3 ale i 1+6+5.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

karjar pisze:
Artlight pisze: Potem wchodzi PitS i tutaj to już normalnie "witki opadają" :D . W konsekwencji Artlight musi pisać żenujące didaskalia.
Coś mi się zdaje Artlihgt, że opacznie zrozumiałeś wpis PitS'a. :D
Dzięki Karolu, pociągnąłem po prostu ciekawy żart który położył mnie na podłodze.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Ufff.....dobrze wiedzieć, PitS :) .

Stefano....sorry za zamieszanie, choć jak widzę z kolejnego Twojego wpisu, to temat odkurzacza dość mocno Cię...hmmm...wessał.

Zajrzyj na nasze siostrzane forum Hoover NET, może tam się jeszcze czegoś ciekawego dowiesz. Podpytaj zwłaszcza tamtejszego guru od sprzętu - El Rurro. Koleś ma łeb jak sklep. Na pewno coś Ci doradzi.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Co do tej mocy to mam też na testach tego nowego Babolca, Aeropro Team, i do uderzeń nią trzeba dać znacznie więcej siły, być może to przez naciąg który jest sztywny jak pal Azji ale ma też poziom mocy 800 więc tym sobie usprawiedliwiałem dlaczego piłka nie leciała, dziś spróbuję inaczej zagrać.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Stefano pisze:być może to przez naciąg który jest sztywny jak pal Azji ale ma też poziom mocy 800 więc tym sobie usprawiedliwiałem dlaczego piłka nie leciała
Sam poniekąd sobie tłumaczysz jak to z tym parametrem mocy może być. Mnie interesuje na jakiej podstawie oni to wyliczają, bo jedyny "wiarygodny" pomiar do porównania musiałby być robiony na czystej ramie bez naciągu.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Jak to jak? Z czapy!
Z jednostką to był oczywiście żart, ale jak się podaje wartość [bezmianową] to się podaje i skalę na jakiej się pracuje. Bo może tam nie ma zera, a 1400 to max, czyli tyle ile będzie miał odkurzacz po reformie. rotfl

Żeby było jasne, jak piszę że coś ma twardość 8 w dziesięciostopniowej skali twardości Mohs'a to wiadomo jak to usytuować prawda?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Czy ktoś z Was może coś powiedzieć o Prince EXO3 Blue110, fajnie mi się nią gra i zastanawiam się czy ktoś ma z nią jakieś doświadczenia.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Jeśli dobrze Ci się gra Blue 110 to sugeruje zacząć nią grać/trenować, a nie testować. :::gd:::
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Ale nie chcę się rozwojowo cofać, preferuję rakiety typu Dunlop 500, czyli albo zostawiać tego Exo albo kupić M5.0.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Prince EXO3 100 Tour i EXO3 Blue 110

Stefano pisze:Ale nie chcę się rozwojowo cofać, preferuję rakiety typu Dunlop 500, czyli albo zostawiać tego Exo albo kupić M5.0.


Stefano.

Z Twojego postu wynika że jak się fajnie gra rakietą to się "rozwojowo cofa"???
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Prince”