Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

No jeśli, jak piszesz, nowy Prestige Pro ma ważyć "na golasa" 315g, to jednak jest to zmiana i to całkiem spora. Obecny model waży bowiem 325g.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

To fakt podałem sprzeczne informacje, sorki nawet tego nie zauważyłem :? .
:angel:
Prawdą jest 315 gram :D, a więc spora zmiana :].
Ostatnio zmieniony 8 paź 2013, 23:42 przez eReF, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Muszę przyznać, że bardzo ciekaw jestem nowego Radical Pro i Prestige Pro. 315g - dopiero zauważyłem. Wersja Pro była już dość sztywna (66RA bodajże) w aktualnej wersji. Przy 315g - to może być de facto kompletnie inna rakieta.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Head Prestige Graphene MP - TW

http://www.youtube.com/watch?v=XUNtjVHTMoI

Head Prestige Graphene Pro - TW

http://www.youtube.com/watch?v=dtVzpi_KFEQ
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Head Prestige Graphene Pro coś notki słabiutkie... :) Muszę na żywo malowanie obejrzeć. Na filmikach, fotkach ciekawie wygląda.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Już grają nimi (tą farbą) na turniejach jakie są aktualnie rozgrywane. Fajnie się te szpadle prezentują wizualnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Mam wrażenie, że lepiej prezentują się gdy oglądam transmisje meczów aniżeli materiały w sieci :) . Swingweight w Midplusie poszedł do góry według danych TW.
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Taka "idea" stoi za serią Graphene - wyższy swingweight.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

El Diablo pisze:Taka "idea" stoi za serią Graphene - wyższy swingweight.
W Radicalu MP jest zdecydowanie niższy w porównaniu do wersji YT IG.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Vivid pisze:W Radicalu MP jest zdecydowanie niższy w porównaniu do wersji YT IG.

Nie mówię co wyszło z fabryki, a co miało wyjść z fabryki. :wink:

W założeniu producenta Head YT IG Radical MP miał mieć swingweight bez naciągu na poziomie 280 jednostek, a wersja Graphene tegoż modelu na poziomie 290... a co wyszło, to... ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Fabryka to jedno, zgoda. Ale jest jeszcze inna kwestia - subiektywne odczucie gracza. Maszynki i pomiary jedno, a to jaki przekaz idzie z ręki to drugie. I to "drugie" jakby nie patrzeć jest przecież ważniejsze ;).
Akurat SW to parametr na jaki już dawno przestałem zwracać jakąkolwiek uwagę bo często ma się nijak do odczuć w realnym użyciu ramy. Na nasze odczucie ma też przecież wpływ nasza technika.
Zakładamy, że SW jest mierzone według jakiegoś klasycznego technicznie modelu ruchu. A w praktyce każdy ma jakieś mniejsze czy większe modyfikacje, przyruchy, maniery. Odbiór ramy może przez to ulec diametralnej zmianie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Wiesz, odnosząc się wyłącznie do parametrów.
Ramy mają w zamierzeniu różnić się o 10 jednostek.
Kontrola jakości* to ±10kg·cm².

I teraz tak, wersje Radicali MP za TW:
YT IG 3HL i 320kg·cm²
Graphene 4HL i 316kg·cm²

Pamiętajmy dodatkowo, że powyższe to dane z naciągiem, a nowe Heady mają przeplot 16x19, a poprzednie 18x20.

Różnica to tylko 4 jednostki dla powyższych, a oprócz kontroli jakości mamy nieco mniejszy balans na rączkę dla naciągniętej rakiety oraz więcej masy w główce.

Kompletnie osobną kwestią jest to co ty dostałeś. Kiedyś dostałeś Radicale, które mogłyby za Prestige uchodzić.



___________________
* - w przypadku Babolata
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Witajcie.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia - nie ukrywam gram w tej chwili i jestem zadowolony z Radka IG MidPlus - natomiast jako alternatywę czy tez chęć jakiejś odmiany aczkolwiek nie drastycznej zwróciłem uwagę na Prestige'a Graphena Pro Rev - kiedyś (z 3-4 lata temu grałem Prestigem MidPlusem) - i w przypadku tegoż nowego Pro Rev zaskoczyła mnie bardzo niska ocena testu na TW - nie rozumiem dlaczego aż tak nisko?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

MikeP pisze:Witajcie.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia - nie ukrywam gram w tej chwili i jestem zadowolony z Radka IG MidPlus - natomiast jako alternatywę czy tez chęć jakiejś odmiany aczkolwiek nie drastycznej zwróciłem uwagę na Prestige'a Graphena Pro Rev - kiedyś (z 3-4 lata temu grałem Prestigem MidPlusem) - i w przypadku tegoż nowego Pro Rev zaskoczyła mnie bardzo niska ocena testu na TW - nie rozumiem dlaczego aż tak nisko?
To właściwie pytanie nie do nas, tylko do chłopaków z TW. Możesz spróbować im je zadać na ich kanale YT, przy okazji filmiku z tego właśnie testu.

Od siebie mogę dodać tyle: ocena końcowa w testach TW jest uśrednieniem ocen indywidualnych wystawionych danej rakiecie przez poszczególnych testerów. W przypadku tego Pro Rev na ocenie końcowej bardzo zaważyła ekstremalnie niska ocena jednego z testerów - Granville Swope dał tej ramie jedynie 55 punktów. Pozostała trójka - jeśli dobrze pamiętam - dała ocenę końcową w okolicach 75-77 punktów. To wyżej, ale nadal bez rewelacji.

Pamiętając, że TW jest w pierwszej kolejności sklepem i testerzy mają generalną tendencję do mówienia głównie dobrze o poszczególnych rakietach, to takie oceny, jakie uzyskał Rev Pro oznaczają, że ich zdaniem jest to po prostu bardzo przeciętna rakieta. Z tego co piszą, to głównie nie pasowało im czucie odmienne od typowego dla serii Prestige, tj. odczucie, że rakieta jest pusta. Bodajże Granville dodatkowo wskazywał na niestabilność i mały sweetspot.

Moja rada? Potestować samemu, jeśli będzie okazja :) . A co do testów na TW, to najlepiej wybrać sobie gościa/gości, których styl gry i poziom NTRP jest nam najbliższy albo którzy grają obecnie takim samym lub zbliżonym sprzętem do naszego (te dane masz w stopce na końcu każdego testu), bo ich porównania i oceny zazwyczaj odnoszą się do rakiet, którymi aktualnie sami grają. I śledzić wtedy oceny jednostkowe "naszych testerów" a nie łączne uśrednione oceny.

No i trzeba trochę poczytać między wierszami, bo oni praktycznie zawsze mają coś miłego do powiedzenia o każdej testowanej ramie :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

El Diablo pisze:Pamiętajmy dodatkowo, że powyższe to dane z naciągiem, a nowe Heady mają przeplot 16x19, a poprzednie 18x20.
Porównywanie SW w Radicalu MP YT IG i YT G jest jak sam wiesz ... bzdurne. Za wiele zmieniono - balans, przeplot, profil ramy.
Chodzi mi o to, że w sumie SW to parametr jaki można spokojnie zbagatelizować. To coś dla fanów cyferek. Dla gracza-praktyka to nic nie wart parametr. Wynika to tak z subiektywności odczuć jak i z faktu jak obecnie podchodzi się do kontroli jakości i trzymania parametrów.
Pamiętam jak grałem Instincem MP a zaraz potem Speedem MP. Ramy parametrami bardzo podobne. A patrząc na SW miałem kompletnie odwrotne odczucie w operowaniu ramami.
Tylko co ciekawe, jak miałem w ręku egzemplarz Instincta (ten sam model) Krzyśka (ZG) to tam był inny balans a więc i SW się zmienił ...
Podobnie, jak sam przytoczyłeś, problem wagi ramy, moje Radicale YT IG MP miały ten parametr na poziomie Prestige S (czyli 305g a nie 295g). I jak tu patrzeć na SW? ...
SW zależy od masy (i jej rozłożenia), balansu, profilu ramy. Jak te parametry są w cały świat i każda rama ma inaczej to ... rotfl

Zostaje patrzeć na przeplot, profil ramy. Reszta to ... loteria. :)
Choć i z profilem bywa różnie ... :P
Pamiętam, że o Radicalu YT i YT IG pisano, że ma profil prosty 21,5mm lub 22,0mm.
Ciekawe co by wyszło jakby się tak w końcu zmierzyło, pewnie jeszcze coś innego. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Yhr1976 pisze:Dramat. To projektował jakiś wieśniak kompletny.

Całe szczęście dwa Prestige Pro mam już w torbie.

Współcześni nigdy nie rozumieli wielkich artystów. :::peace:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Albo artyści współczesnych. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Czy klasyczny Prestige nie może zostać klasykiem :/ ?
Porównanie Head YOUTEK IG Prestige Midplus vs. Head Graphene Prestige Midplus
Po co zwiększają sztywność? Czy wszystko zmierza w kierunku 70 RDC?
Za niedługo ciężko będzie znaleźć ramę która wymaga od gracza większego wysiłku a nie nastaw rakietę a piłka przeleci za siatkę :rolleyes:.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

eReF pisze:Czy klasyczny Prestige nie może zostać klasykiem :/ ?
Porównanie Head YOUTEK IG Prestige Midplus vs. Head Graphene Prestige Midplus
Po co zwiększają sztywność? Czy wszystko zmierza w kierunku 70 RDC?
Za niedługo ciężko będzie znaleźć ramę która wymaga od gracza większego wysiłku a nie nastaw rakietę a piłka przeleci za siatkę :rolleyes:.
eReF, już nie przesadzaj. :]
2 jednostki sztywności? Prestige MP od czasów linii Intelligence miały sztywność na poziomie 62-64. A wersja YT czy Intelli ile miały? 63. O_O ;-P

Akurat MP nie odbiega aż tak od parametrów, które miały dotychczasowe Prestige MP i co jak co, ale ten model można uznać wręcz za "nieruszony" przez Heada. Co innego Prestige Mid czy Radicale ale Prestige MP jest utrzymany w starym charakterze. :::gd:::

Musiałbym dokładnie poczytać ale chyba wręcz w przypadku tej edycji zarzuca się jej małą moc. Więc mówienie o grze dostawianą rakietą tutaj nie pasuje. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

El Diablo pisze:Więc mówienie o grze dostawianą rakietą tutaj nie pasuje. :wink:
Emocje mnie poniosły bo wolałbym żeby trzymali się tych 62 RDC, ponieważ szykuję się do zakupu jednego egzemplarza z wciągniętym naciągiem Hawk, do testów.

Ale jak zawsze masz rację z tym 62-64 RDC :::gd::: .
Head Intelligence i.Prestige MP według danych producenta ma 63, a YT IG Prestige MP 62.
Ale czy ten egzemplarz YT IG Prestige MP co ja posiadam ma 62 :rolleyes: .
Trochę przesadziłem :angel: należą się przeprosiny ;( .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0

Wróć do „Head”