Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

eReF pisze:Emocje mnie poniosły bo wolałbym żeby trzymali się tych 62 RDC, ponieważ szykuję się do zakupu jednego egzemplarza z wciągniętym naciągiem Hawk, do testów.

Ale jak zawsze masz rację z tym 62-64 RDC :::gd::: .
Head Intelligence i.Prestige MP według danych producenta ma 63, a YT IG Prestige MP 62.
Ale czy ten egzemplarz YT IG Prestige MP co ja posiadam ma 62 :rolleyes: .
Trochę przesadziłem :angel: należą się przeprosiny ;( .
Eeee tam, dałeś wyraz swojemu niezadowoleniu i tyle.

Powiem Ci że gdzieś z pamięci uciekły mi dane dla wydania Graphene'go dla tego modelu i wczytując stronę myślałem że zastanę sztywność na poziomie 66-68RA ale 64 to ta powiedzmy górna granica. Dużo ważniejsze będzie jak czuć sztywność, a nie co odczyt RDC wyświetla. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

A czy nie jest czasami tak, że grafenowa wersja Prestige Pro jest nawet mniej sztywna? Wersja YT IG miała sztywność 66RA - natomiast wg danych TW - aktualna wersja tylko 63RA. Przy spadku wagi o 15g to dość dziwny ruch mając na uwadze obecne trendy.

Z pierwszych nieoficjalnych danych wynikało, że będzie to 68RA... :?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

El Diablo pisze:Dużo ważniejsze będzie jak czuć sztywność, a nie co odczyt RDC wyświetla. ;)
Chris Edwards twierdzi że Graphene Prestige MP nie ma tego czucia co w YT IG Prestige MP, na korzyść spina :-| .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

eReF pisze:
El Diablo pisze:Dużo ważniejsze będzie jak czuć sztywność, a nie co odczyt RDC wyświetla. ;)
Chris Edwards twierdzi że Graphene Prestige MP nie ma tego czucia co w YT IG Prestige MP, na korzyść spina :-| .
Czucie to bardzo subiektywna rzecz. Zauważ, że w zaletach ramy jest podane właśnie solidne czucie, a w wadach wymienili małą moc. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

El Diablo pisze:Zauważ, że w zaletach ramy jest podane właśnie solidne czucie, a w wadach wymienili małą moc. :wink:
Co jest dziwne, bo zwiększając sztywność powinno być odwrotnie :rolleyes: .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

eReF o ile zgadzam się że dziwna jest mała dynamika tej ramy w kontekście poprzednich Prestige'ów to nie sprowadzałbym wszystkiego do tej nieszczęsnej sztywności zwłaszcza, że są to tylko 2RA. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

El Diablo pisze:to nie sprowadzałbym wszystkiego do tej nieszczęsnej sztywności zwłaszcza, że są to tylko 2RA. :]
Racja, czepiam się ponieważ na ogół gram Princem Exo3 Tour 100 i po zakupie YT IG Prestige MP przy pierwszej grze czułem tą znaczną różnicę w sztywności(kto by nie poczuł :o ). Jestem zwolennikiem miękkich ram, ale racja to tylko 2RA. Tak jak napisałeś wcześniej te 64RA to górna granica :] , jak dla mnie.

------------

W sobotę miałem okazję zabrać na kort rakietę Graphene Prestige MP, z naciągiem Head Hawk 1.20 25kg.
Naciąg Hawk przypomina mi bardzo Sonic Pro, takie są moje pierwsze odczucia :::gd:::, Power jest.
Poniżej link do zdjęć :::yay::: .
Fotki rakiety Graphene Prestige MP.
Na korcie grałem nią na golasa czyli bez overka, loga i taśmy na główce :tired: . Dwa pierwsze zdjęcia to pokazują, natomiast na kolejnych zdjęciach jest już overek, logo i taśma na główce.
Zawsze dbam o sprzęt :o .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

Czy ktoś już grał oprócz eReF który nic nie napisał? :twisted: Jak się prezentuje vs poprzednie modele tudzież inne?
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Head Graphene Prestige 2013/2014

logigamer pisze:Czy ktoś już grał oprócz eReF który nic nie napisał? :twisted: Jak się prezentuje vs poprzednie modele tudzież inne?
Ja grałem Prestige G MP. Nie wiem czy moje opinie są warte uwagi, gdyż gram dość krótko.
Wcześniej grałem APD kilka miesięcy i przesiadam teraz się na ta Heada. Gra mi się nią bardzo dobrze. Nie mam problemu z graniem pod końcową linie mocnych piłek. Mimo przeplotu 18x20 można zagrać sporo rotacji. Przy woleju jest stabilna i gra się pewnie przy siatce. Jedynie serwisu nie opanowałem jak poprzednią rakietą. Pod tym aspektem jest gorzej. Za to można grać bardzo precyzyjnie.
Jak dla mnie ramą świetna. Jednak dużo ludzi mówi, że to już coś innego niż poprzednie modele. Jednym leży innym nie. Najlepiej samemu potestować. :)

Wróć do „Head”