Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Head Graphene Speed

Modele z Grafenem przewidziane są na sezon 2013.
W przypadku modeli Speed będziemy mieli trochę zmian w nazewnictwie model Speed Pro (rama 18mm i łeb 100 cali kwadratowych) znika, a jego nazwę przejmuje Speed MP 18x20 czyli to co promuje Djokovic. Speed MP 16x19 zostaje bez zmian. Natomiast rama o której ten temat czyli Speed Revelation jest to, wg mnie, następca modelu Speed 300, którym dzielnie machał i chyba dalej odgania komary Misiowski.

Ponieważ zostałem, nie ukrywam, że niespodziewanie, właścicielem modelu Graphene Speed Revelation czuję się zobowiązany trochę o nim napisać oraz oczywiście w przyszłości popełnić recenzję. :wink:

Rozpocznę jednak od wstępu... kiedy nieco ponad 2 tygodnie temu znalazłem w swojej skrzynce e-mailowej hasło "GRATULACJE!" napisane z ewidentną blokadą Capslocku pomyślałem... no pięknie! Kolejny Mercedes? A może afrykański książę z kopalnią diamentów nie ma jak wrócić do domu... nie, nie! To najpewniej już 10-ty z kolei zagubiony wujek milioner, który chce uczynić mnie swoim spadkobiercą! :mrngpress:

A jednak nie... mail opatrzony grafikami firmy, adres z mitycznego Kennelbach oraz rozszerzenie adresu @head.com.
:::wtf:::

...
...
...

:::yay:::

Początkowo zostałem poinformowany iż mam otrzymać model Speed MP, okazało się jednak iż dostałem model Speed Revelation co powiem szczerze nie zmartwiło mnie, po pierwsze kolejna rakieta za darmo, po drugie rakieta bliżej moich realnych, sięgających dna kanałów Milwaukee, umiejętności oraz po trzecie, ciekawa platforma do modyfikacji.

Rama dzisiaj trafiła w moje lepkie łapki i niczym dziecko otwierające prezent na "Gwiazdkę" musiałem ją od razu wymacać i oczywiście pomierzyć! :D

Parametry prototypu (bez naciągu):
Długość: 686mm
Waga: 297g
Balans: 325mm
Rama: 21-22mm (Nie posiadam tutaj mikrometru więc pomiar był wyjątkowo mało dokładny.)

Ponieważ parametry, szczególnie standardowa długość, powoduje iż jest to model wyjątkowo zbliżony do modelu YT IG 300 uważam iż Revelation jest następcą właśnie tego modelu.

Co tu można jeszcze dodać? Farba prototypowa czyli wyczerniona z nielicznymi szarymi akcentami. Jednym słowem supcio! :::gd::: Tak powinna wyglądać grafika na ramach.

Obrazek

Na pierwszy rzut oka Graphene Speed pochodzi z innej matrycy niż YT IG Speed. Nie mam jednak pod ręką tego ostatniego, a samo rozłożenie strun (inna przelotka na mostku - w YT IG na 8 strun, w Graphene na 6 strun) to tylko kwestia zmiany nawierceń więc matryca nie musiała się zmienić.

Rączka jest pusta, nie ma ani pianki ani silikonu... naprawimy to niedociągnięcie! ;-P ;)
Założona paleta to TK82S co bardzo mi odpowiada ze względu na moją alergię na prostokątne rączki. Z drugiej strony niedawno machałem Völkl Tour 10-tką Gen.1 i chyba dojrzewam bo coraz mniej rzeczy zaczynami mi przeszkadzać. Nie odbijałem nią długo ale chyba mógłbym przywyknąć.

Do ramy dołożono Head Sonic Pro Edge - oktagonalna wersja Head Sonic Pro.

No nic, trzeba wciągnąć struny i przetestować. :]

Uwaga techniczna: Powyższa fotografia przedstawia model prototypowy Speed MP (źródło: Tennis.com), ten sam rozstaw strun, różnica w długości to 0,2cala także na potrzeby tego tematu wystarczy. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Head Graphene Speed

Słuchaj, a Ty w końcy wyjdziesz na kort? :wink: :wink: :wink:

Bo ja to sam już w końcu nie wiem. :wink: :wink: :wink:

A rakieta ma rzeczywiście super farbę. Powinna taka zostać.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Wiesz, no testerów Dunlopów przed moim wyjazdem nie było. Tak to byśmy zagrali i potestowali. :D

No ale niestety... teraz też, tak jak napisałem dopiero dzisiaj dostałem ramę i tak jest ekspresowo bo wysłali ją w ten poniedziałek popołudniu. Mam zamiar udać się na halę w okolicy i poklepać ale raczej nastawiam się na grę w Cz-wie. :)

Zresztą jak wrócę do Cz-wy to pierwsze co telefon czy są testery tych Dunlopów. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

El Diablo pisze: Zresztą jak wrócę do Cz-wy to pierwsze co telefon czy są testery tych Dunlopów. ;)
I proszę uprzejmie donieść!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Head Graphene Speed

Ożesz w...!
A wiesz kiedy będą wszystkie parametry na TW? A może są już jakieś przecieki?
Kształt główki się zmienił na ładniejszy?
:)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

pst pisze:I proszę uprzejmie donieść!
Oczywista! :::gd:::
OscaroGee pisze:A wiesz kiedy będą wszystkie parametry na TW? A może są już jakieś przecieki?
Parametrów typu swingweight i sztywność nie ma jeszcze.
To trochę dziwne zważywszy, że rama ze sklepową szatą graficzną już jest, jednak całkiem możliwe iż te dane są ale nie zostały wprowadzone... w końcu wiemy, że nawet jeśli na stronie sklepu nie widnieje dana rakieta nie znaczy, że dane gdzieś nie siedzą. ;)

OscaroGee pisze:Kształt główki się zmienił na ładniejszy?
Na tle czarnego Prestige Mida widać, że kształt jest delikatnie jajkowaty... choć czarny kolor sprawia iż wydaje się mniej szeroki w górnej części główki, a bardziej zaokrąglony na wysokości mostka... tak jakby bliżej Prince'owego kształtu - oczywiście daleko do tego ale tak jakby bliżej okrągłości Prince'a niż jajka. Jak Ja kocham takie wpisy! rotfl

Ale należy pamiętać iż "biała narta" w grafikach Speedów powoduje iż górna część główki jest optycznie szersza więc to może być złudzenie, a tak jak napisałem, nie mam modelu YT IG Speed MP żeby przyłożyć i porównać.

Zresztą fotki Graphene Speeda MP z farbą sklepową są na forum w temacie Head 2013. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Speed

Niestety w robocie fotek nie widzę (dziękuję Departamencie Bezpieczeństwa!) więc nie ocenię najważniejszej cechy rakiet to jest wyglądu ale wierzę w Twój gust! rotfl :wink:

PS.: Ciekawe czy ta seria Speed będzie miała tak rozstrzelone opinie, od skrajnie fajnych po skrajnie negatywne... :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Ehhh naprawdę czasem niedokładność niektórych mnie powala...
Bo co to za różnica, że się podaje wagę ramy z overem, tłumikiem etc. bez zaznaczenia tego? :::fcplm:::

Jak się okazuje to następca YT IG Speeda MP 16x19 czyli Graphene Speed MP jednak się zmienia i to on ważyć ma 300g i mieć standardową długość. rotfl

Potwierdziła się zmiana kształtu łba. Podobno idzie bardziej w owalny klasyczny Headowski łeb... czy Ja wiem? Różnica jest ale czy w tym kierunku? Hmmm... przy Prestige Midzie wygląda mało owalnie. ;)

A więc małe podsumowanie poprawek...
YT IG Speed MP (315g, 16x19, 27,2 cala) -> Graphene Speed MP (300g, 16x19, 27 cali)
YT IG Speed MP 18x20 (27 cali, 315g) -> Graphene Speed Pro (315g, 18x20, 27 cali)

Słowem jeden wielki zamot. rotfl

No nic, w związku z powyższym i żeby już nie było przetasowań zmieniłem nazwę tematu po prostu na Head Graphene Speed... ogólny temat dla wszystkich nadchodzących Speedów z linii Graphene. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Head Graphene Speed

Ty, ED, jako nasz przedstawiciel, patrz, sprawdzaj, monituj a w razie czego to i knuj, aby czarny kolor został. To jest absolutnie najważniejsza sprawa i największy priorytet. Miej na sprawę baczenie, bo później będziemy z tego rozliczali. Rozumiesz, ED. Sprawa musi być załatwiona po naszej myśli. :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

RatRace pisze:Ty, ED, jako nasz przedstawiciel, patrz, sprawdzaj, monituj a w razie czego to i knuj, aby czarny kolor został. To jest absolutnie najważniejsza sprawa i największy priorytet. Miej na sprawę baczenie, bo później będziemy z tego rozliczali. Rozumiesz, ED. Sprawa musi być załatwiona po naszej myśli. :wink:
rotfl :::gd:::

Dużo czarnego w grafice sklepowej zostanie, może być? :!pls!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Head Graphene Speed

No niech już będzie. Tylko żeby nie było różowego.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Speed Pro
Łeb: 100 cali²
Długość: 27 cali
Rama: 22mm
Balans: 310mm
Waga: 315g
Przeplot: 18x20

Speed MP
Łeb: 100 cali²
Długość: 27 cali
Rama: 22mm
Balans: 320mm
Waga: 300g
Przeplot: 16x19

Speed S
Łeb: 100 cali²
Długość: 27 cali
Rama: 22mm
Balans: 330mm
Waga: 285g
Przeplot: 16x19

Speed Rev
Łeb: 100 cali²
Długość: 27 cali
Rama: 22mm
Balans: 340mm
Waga: 260g
Przeplot: 16x19
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Head Graphene Speed

To wygląda, że masz Speeda MP?
Wg mnie te czarne wersje testowe, wyglądają bardziej "rasowo" niż te oficjalne do sprzedaży!
Poza tym mam wrażenie, że niedługo Heąd będzie produkował tylko ramy o szerokości 22mm :D !
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

OscaroGee pisze:To wygląda, że masz Speeda MP?
Tak, po otrzymaniu dokładniejszych informacji napisałem o tym - patrz post z 22 grudnia.
El Diablo pisze:Jak się okazuje to następca YT IG Speeda MP 16x19 czyli Graphene Speed MP jednak się zmienia i to on ważyć ma 300g i mieć standardową długość. rotfl
...
No nic, w związku z powyższym i żeby już nie było przetasowań zmieniłem nazwę tematu po prostu na Head Graphene Speed... ogólny temat dla wszystkich nadchodzących Speedów z linii Graphene. :wink:
W błąd wprowadziły mnie wpisy o tym, że Speed MP ważą 325g z naciągiem. Owszem ważą tyle ale z overem, tłumikiem etc. Stąd dałem w tamtym poście wyraz mojego niezadowolenia z wprowadzania w błąd.
OscaroGee pisze:Wg mnie te czarne wersje testowe, wyglądają bardziej "rasowo" niż te oficjalne do sprzedaży!
To akurat nie ulega wątpliwości! ;) Ale sklepowa farba też źle nie wygląda. :)
OscaroGee pisze:Poza tym mam wrażenie, że niedługo Heąd będzie produkował tylko ramy o szerokości 22mm :D !
Moje pomiary ze względu na deficyty w sprzęcie są niedokładne ale naprawdę mój egzemplarz zdaje się mieć ramę 21-22mm.

No i nieco zmieniony kształt łba też jest... to jeszcze nie klasyczny Head ale zawsze coś mniej "jajowatego".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Speed

Mnie to tu może tylko ciekawić czy ta seria będzie tak samo nieheadowska, czytaj - do bani, jak poprzednie Speed-y? ...
Na dziś, po grze modelami z generacji/farbie I i II, to jestem do tej serii delikatnie mówiąc zrażony.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Head Graphene Speed

El Diablo pisze:
OscaroGee pisze:To wygląda, że masz Speeda MP?
Tak, po otrzymaniu dokładniejszych informacji napisałem o tym - patrz post z 22 grudnia.
To było pytanie retoryczne :wink: .

Edit: Ed może sprawdź, czy w Twoim prototypie można też ściągnąć tę czarną farbę rotfl - http://www.youtube.com/watch?v=S-tcp630D28
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: Head Graphene Speed

No no sprzedaż nowego Heada powinna pójść w górę. Dobra reklama z Djokovice'm no i Sharapova dołożyła swoje. :wink: . W ogóle Headem gra Gasquet i Murray. Wilson pójdzie w dół i czuję, że będą musieli do kolejnej reklamy i nachalnej promocji zatrudnić samego Rogera jeśli nie chcą podupaść sprzedażowo. :]
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Head Graphene Speed

Mam zamiar kupić w tym roku swoją drugą rakietę (po Dunlop Biomimetic 500) i wybór padnie na 99% właśnie na Heada. :)
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Spoglądam sobie na te wersje Rev i... kuszą mnie do zakupu i przerobienia ich.
260g daje dobre 40-45g "miejsca" na modyfikacje. Silikon, ołów...

Tak doprowadzić do 305g bez naciągu z balansem 315mm.
Przy silikonie w obu komorach byłoby dobre tłumienie, odpowiednio rozłożony ołów pozwoliłby na wywindowanie swingweightu do 340-345 jednostek.

Mam o czym myśleć... choć póki co bardzo przyjemnie mi się współpracuje z G Speedem MP, który przeszedł tylko minimalne modyfikacje (3g silikonu + inna syntetyczna bazówka).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Speed

El Diablo pisze:Przy silikonie w obu komorach byłoby dobre tłumienie, odpowiednio rozłożony ołów pozwoliłby na wywindowanie swingweightu do 340-345 jednostek.
Noś ze sobą na kort młotek i nie baw się w półśrodki. :P
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Head”