Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

kobbe66 pisze:Ale 300tki tour tam nie widać do kupienia . A mam wielka ochotę mieć ją w ręce :D
Nie jestem miłośnikiem teorii spiskowych ale jedna rzecz przykuła moją uwagę...

Spójrzcie na to:
http://www.teamdunlop.de/racketselector_2009.pdf

300 Tour jako jedyny model wygląda na bardziej "przyklejony" niż wszystkie inne ramy. Oprócz tego jest dużo pikselastych "zanieczyszczeń" wokół tego modelu. Zważywszy na fakt że wszystkie 4D poza właśnie tym który wizualnie odstaje są dostępne w sklepach czy jest możliwe iż ten jeden model jeszcze nie jest w produkcji? Intrygujące nieprawdaż... Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Rzeczywiście...
Mi się od razu rzuciło w oczy, że:
1) Naciąg jest mniej wyraźny, bardziej blady.
2) Jedyny 4D z czarną owijką bazową, która by również b. dobrze pasowała do 4D 500 Tour'a.
3) Owijka jest mniej "rozciągnięta" na dole niż w innych rakietach.
out of business
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Przyłączę się do tego tematu - pytanie moje następujące, głównie kierowane do Diablo, który w swoich źródełkach z pewnością coś wygrzebał/wygrzebie :wink: - czy wyszła wersja "100" z serii M-Fil Dunlopa ? Wersja Hot-Melt 100 pamiętam, że była na pewno, widzę, że wersja AG 100 również jest dostępna, a co z M-Fil 100 ?
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Rama M-Fil 100 rzeczywiście nie została wydana. Trochę poszperałem ale żadnej wzmianki o niej nie znalazłem.
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Wzmiankę o HM 100 też nie jest łatwo znaleźć, a jednak została wydana, lecz mało rozpropagowana. To samo AG 100. A M-Fil ? To dopiero ciężko wygrzebać gdziekolwiek.

Edit: Gdzieniegdzie występuje wzmianka jakoby M-Fil 100 istniał, ale chyba nikt go na oczy nie widział :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

daroos pisze:Edit: Gdzieniegdzie występuje wzmianka jakoby M-Fil 100 istniał, ale chyba nikt go na oczy nie widział :D
Tia... istny Excalibur... niestety HM 100 można znaleźć tylko trzeba wiedzieć jak szukać. Nie wiem czy jest tak w EU vs USA czy na odwrót ale HM 100 = HM 200 90 i można znaleźć wtedy więcej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Jak się dziś dowiedziałem w Protenisie, nowe Dunlopy mają być dostępne za około miesiąc.
Czy ktoś zwrócił może uwagę jakimi modelami na AO grają Berdych, Haas, Blake i reszta teamu Dunlopa? Wprawdzie oglądałem dziś rano mecz Haasa ale jakoś kurcze mi umknęło.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Nie wiem po co Ci info o farbie jaką nałożyli na ich rakiety... :?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

No tak, pan wszystkowiedzący jak zwykle doskonale wie co dzieje się za kulisami światowego tenisa... I to ze 100% pewnością...
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Zmiany sprzętu wśród zawodników są bardzo rzadkie. Najczęściej zmieniają farbę. Zaakceptuj to lub żyj w świecie ułudy. Haas promował różne modele bo mu kolor farby nie pasował.

P.S.1: Wskaż mi gdzie stwierdzam że jestem wszechwiedzący...

P.S.2: Jeśli jakiekolwiek zmiany nastąpią to nie na matryce nowych 4D... a oczywiście się orientujesz co było najbliższe matrycom Pro z jakich korzystają zawodnicy Dunlopa...

P.S.3: Patrz podpis...

P.S.4:
jurek pisze:No tak, pan wszystkowiedzący jak zwykle doskonale wie co dzieje się za kulisami światowego tenisa... I to ze 100% pewnością...
Zazdrość czy frustracja? :D

P.S.5: http://www.teamdunlop.de/racketselector_2009.pdf
Jakbyś uważnie czytał to byś zauważył że masz wymienionych zawodników promujących dany model.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

jurek pisze:No tak, pan wszystkowiedzący jak zwykle doskonale wie co dzieje się za kulisami światowego tenisa... I to ze 100% pewnością...
To stwierdzenie faktu, rozumiem. :shock: Obijam się po forach, różnych i żeby nie dmuchać w jego EGO bardziej niż to konieczne, powiem że w mojej ocenie w Polsce znalazłyby się ze trzy osoby które wiedzą prawie tyle co on kto czym gra naprawdę i na podobieństwo czego to jest pomalowane.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

A dla zainteresowanych tematem...

Haas grał i gra cały czas tym samym ale jego rama zmieniła się parametrowo. Mniejsza sztywność i mniejsza waga... niestety kontuzje zmusiły do tego Niemca... z resztą lustrzana sytuacja to Murray, ile ten chłop miał ołowiu na łeb wrzucony... od patrzenia boli łokieć. Jeśli dobrze kojarzę korzysta z rączki Head'owskiej (bardzo popularny kształt chociaż Ja osobiście go nie trawię...)

Robredo grał matrycą starego Dunlop Revelation, obecnie gra matrycą Dunlop Pro (<- czyli matrycą profesjonalną nie wypuszczoną na rynek... przypomina PS Classica 6.1)...

Berdych gra matrycą Dunlop Pro z rączką Head-owską.

Blake jest chyba najlepiej rozpoznanym sprzętowo zawodnikiem...
YMTP03011XF PT-924 309+/-2 320+/-3 67.5+/-1 97 PT-924-08C 18*20 NA 279+/-3 PU 27

To jest dokładny zapis rakiety jaką Blake miał na kontrakcie za 2003 rok.

Ostatnio do Teamu Dunlopa dołączył Melzer, jeszcze wcześniej Cibulkova, również junior Ricardas Berankis.

P.S.:
PitS pisze:... w mojej ocenie w Polsce znalazłyby się ze trzy osoby które wiedzą prawie tyle co on kto czym gra naprawdę i na podobieństwo czego to jest pomalowane.
Nie przesadzaj PitS! To wszystko nie siedzi w głowie. Na kompie gromadzę bardzo dużo zdjęć zbliżeń rakiet zawodników. Nie byłbym w stanie dostrzec różnicy między tym czym grał, a gra obecnie Robredo. Muszę spojrzeć bo nie pamiętam czy matryca "x" miała czy nie miała wklęśnięć itd. Oczywiście odróżnić AG300 od rakiety Robredo to zadanie dla 5-cio latka. Ale już grzebanie w pamięci co i jak wyglądało to się robi kłopotliwe, nawet nie info czym kto grał ale jak to dokładnie wyglądało w szczegółach. Przy rozpoznawaniu ram niestety muszę bazować na fotkach fanów, którzy byli na przykład na treningu i strzelili coś w dobrej rozdzielczości. To nie rakieta Melzera gdzie Kevlar Tendons biją po oczach. Na marginesie tworzenie "katalogu" idzie jak po grudzie... dużo roboty, mało czasu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

El Diablo pisze:Nie przesadzaj PitS! To wszystko nie siedzi w głowie.
Prawnik nie musi na pamięć znać wszystkich kodeksów, ale wie gdzie łapę wsadzić, żeby znaleźć odpowiedź, Panie Profesorze zwyczajny rakietologii stosowanej.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Wyszła recka AG 4D 300 Toura:
http://www.tennis-warehouse.com/Reviews ... eview.html

Zebrała bardzo dobre noty... po niemalże zmieszaniu z błotem jednego Adika to zwrot o 180 stopni...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Parametry jak dla mnie to ma ta rakieta idealne :o. I przeplot, i sztywność - wszystko. SW mógłby być trochę mniejszy, ale nie robi to większej różnicy.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
BARTEZ
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2009, 21:10
Lokalizacja: Puławy/Lublin

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

El Diablo i grałeś tym modelem?
Jakie "doznania" :-) ??
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

BARTEZ pisze:El Diablo i grałeś tym modelem?
Jakie "doznania" :-) ??
Nie grałem tym szpadlem. Nikt ze znajomych go nie ma...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Przepraszam, że tak odkopuję baaardzo stary temat, ale mam pytanie - jaka jest naprawdę waga tej rakiety? Na TW jest napisane, że 320g, podczas gdy w NovaSporcie i dawniej Sportclubie było to 305g, jak jest naprawdę?

Edit: Oczywiście jestem baranem, nie popatrzyłem że tam na TW jest przecież waga naciągniętej...
Ostatnio zmieniony 7 paź 2011, 10:07 przez HeadShot, łącznie zmieniany 1 raz.
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

Jako użytkownik o takim stażu tutaj powinieneś się wstydzić! :dvl(:

TW podaje wagę rakiet z naciągiem.
305g bez naciągu wg założenia producenta.
Średnio 320g z naciągiem tego co wyszło z fabryki.

Łedit: "Siem" zorientował ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Dunlop Aerogel 4D 300 Tour

O ja, nie zdążyłem, ale wtopa :(
#NKrising

Wróć do „Dunlop”