Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Babolat 2009

Nowy katalog Babolata na 2009 rok...
1.jpg
1.jpg (85.54 KiB) Przejrzano 7002 razy
2.jpg
2.jpg (86.14 KiB) Przejrzano 6999 razy
3.jpg
3.jpg (83.57 KiB) Przejrzano 7002 razy
4.jpg
4.jpg (87.86 KiB) Przejrzano 6999 razy
5.jpg
5.jpg (80.44 KiB) Przejrzano 6999 razy
6.jpg
6.jpg (70.74 KiB) Przejrzano 7008 razy
7.jpg
7.jpg (71.9 KiB) Przejrzano 6997 razy
8.jpg
8.jpg (71.82 KiB) Przejrzano 6985 razy
9.jpg
9.jpg (78.44 KiB) Przejrzano 6983 razy
10.jpg
10.jpg (87.12 KiB) Przejrzano 6978 razy
11.jpg
11.jpg (76.47 KiB) Przejrzano 6973 razy
12.jpg
12.jpg (81.87 KiB) Przejrzano 6976 razy
13.jpg
13.jpg (80.77 KiB) Przejrzano 6973 razy
14.jpg
14.jpg (88.08 KiB) Przejrzano 6971 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

Masakra ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Babolat 2009

Mi się podobają! Fajowe!

Szczególnie ta szóstka wygląda na zgrabną ;)

Edit: Zapomniałem że są tu też rakiety, skupiłem się na torbach.
A PD brzydkie z wyglądu, staty też nieciekawe.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2009, 16:41 przez PIXI, łącznie zmieniany 1 raz.
out of business
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Babolat 2009

Sztywność 72 i 74, jeszcze większa sztywność w stosunku do poprzednich modeli i grubsze ramy. Gdzie tu miejsce na czucie piłki?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

Może zapomnieli uwzględnić.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat 2009

A mnie nowy PDR się podoba! Oczywiście parametry ma z kosmosu ale np. dla jakiegoś trenera który tylko klepie piłki z kosza lub nagrywa komuś na rakietę to wystarczy :). No i jeszcze dla jakiegoś gościa z zanikiem mięśni któremu marzy się start w ATP :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Babolat 2009

Rakiety coraz bardziej stają się zadaniowe, ukierunkowane na konkretny styl gry.
Z jednej strony teoretycznie mocne punkty w grze dostają dodatkowe wzmocnienie, z drugiej, okazuje się, że żeby zagrać debla, potrzeba nagle innej rakiety.
Producent się cieszy, bo sprzedaje więcej, klient niekoniecznie.
Producenci nart opanowali tę sztukę do perfekcji, widzę że producenci rakiet szybko ich doganiają. :evil:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

Jak widać na obecnym meczu Polska-Japonia w Pucharze Federacji panna Radwańska seniorka przesiadła się na PD-ka :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Babolat 2009

Też to zauważyłem, aczkolwiek na jej styl gry patrząc to wydawało mi się że mam halucynacje. Czy to możliwe, by Babolat przemalował jej rakiety, czy jej pozycja nie jest tak silna?
#NKrising
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

Zacznijmy od tego czy ona ma kontrakt z Babolatem? Paski na strunach są więc raczej tak ale skoro młoda gra PD to po co naciskać i na starszą? Poza tym myślę, że Papa R nie dał by tego przeforsować. Widocznie pograła i zmieniła.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Babolat 2009

A ja bym się nie zdziwił, gdyby to była tylko farbka i nic więcej poza tym ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

TadX pisze:A ja bym się nie zdziwił, gdyby to była tylko farbka i nic więcej poza tym ;)
A niech to będzie nawet farba... jak Vivid napisał... dobra kompozycja grafit/wł. szklane/kevlar i jako wisienka sprawdzona matryca i nie mam pytań.

Problem w tym że ta cała seria Speed to jakieś nieporozumienie... po cholerę było wydawać nową serię skoro nawet Djokovic nią nie gra... można było pomalować ramę na MG Prestige'a MP, który nie posiada obecnie "dobrej twarzy"...

A tak na marginesie ten jeden pikogram d3o musi być... ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

ED, my teraz nie o tym, poczytaj ostatnie posty .... :oops:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

Vivid pisze:ED, my teraz nie o tym, poczytaj ostatnie posty .... :oops:
Czas na wizytę u okulisty... :mrgreen:

Ale w kwestii PD to zastąpienie kewlaru wolframem z ekonomicznego punktu widzenia ma sens...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
lsk
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Babolat 2009

A z ciekawości: ten system Cortex to rzeczywiście coś daje, czy to tylko jak mi się wydaje taki badziew na dokładkę dla naiwnych, który niszczy te piekielne wibracje z niecentrycznego trafienia przy sztywności 74 i przy okazji całe czucie? Chciałem gdzieś na treningu z Polibudy dorwać jakiegoś Babolca ale nie mogłem utrafić u nikogo...
Obrazek
NTRP? Dam sobie teraz naciągane 2.0 ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

lsk pisze:A z ciekawości: ten system Cortex to rzeczywiście coś daje, czy to tylko jak mi się wydaje taki badziew na dokładkę dla naiwnych, który niszczy te piekielne wibracje z niecentrycznego trafienia przy sztywności 74 i przy okazji całe czucie? Chciałem gdzieś na treningu z Polibudy dorwać jakiegoś Babolca ale nie mogłem utrafić u nikogo...
Coś tam Ci ta wkładka wytłumi ale bez przesady... na wibracje przy niecentrycznych to mało co działa... z reguły jak dobrze packa "pomyślana" to nie będzie dużego "kuku" przy niecentrycznym... z tym że packi zawodnicze nie są robione tak aby poza sweetspotem było okey...

Z resztą to nie jest odpowiedź na trzy zdania bo trzeba to rozwinąć... przecież PS85 to nie kaszanka, a świetna rama... a poodbijaj ją sobie poza sweetspotem... nic przyjemnego... dlatego tego co napisałem wyżej nie należy cytować tylko wyciągnąć z tego co ważne bo pewnie z milion skrótów myślowych użyłem i coś co wydaje mi się oczywiste niekoniecznie musi być powyżej zawarte...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
lsk
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Babolat 2009

Przy takiej główce i moim stażu to chyba przy głowie 85 nawet bym nie trafił w piłkę :wink:
Ale odbijałem [K]Blade'm Tour'em. Z tego co pamiętam bardzo fajnie, ale właśnie często niecentrycznie trafiałem i nie było super fajnie.
Co do tego Babolata to byłem tylko ciekaw czy ten Cortex zabija całe czucie, ale to chyba coś takiego jak u nas w Kneisslach jakaś warstwa pod owijką. A może to w jakichś innych rakietach... Ty ED zmieniałeś bazówki to wiesz lepiej :D
Obrazek
NTRP? Dam sobie teraz naciągane 2.0 ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

lsk pisze:...byłem tylko ciekaw czy ten Cortex zabija całe czucie...
Nie można zabić czegoś czego nie ma! :mrgreen:
lsk pisze:...ale to chyba coś takiego jak u nas w Kneisslach jakaś warstwa pod owijką. A może to w jakichś innych rakietach... Ty ED zmieniałeś bazówki to wiesz lepiej :D
Nie... cortex to kawałek wpierniczonego plastiku powyżej rączki... Kneissle mają dość unikalne rączki... to są konstrukcje jednolite, nie ma palet czy formowanych gripów...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
lsk
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Babolat 2009

El Diablo pisze: Nie można zabić czegoś czego nie ma! :mrgreen:
Aha. To wiele wyjaśnia :D Dzienx.
Obrazek
NTRP? Dam sobie teraz naciągane 2.0 ;)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Babolat 2009

Po przygodzie z APD (bez Cortexu) te sztywności powyżej 70RA, grube ramy itd. do mnie nie przemawiają. Odpycha mnie ta firma, znalazłem w niej to "wewnętrzne fuj". Jedyne co moim zdaniem jest w miarę to torba x6 Team.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Babolat”