Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Babolat Aero Pro Drive Cortex

Widziałem, że niektórzy użytkownicy pisali o tej rakiecie... Moje pytanie kieruje o sposób grania tą rakietą. Widziałem, że dużo osób gra tą rakietą forehand top spinowy, ale czy można także grać tą rakietą płaski i silny forehand? (nie mam na myśli jakiegoś amatorskiego forehandu tylko już wyższy poziom gry gdzie posiada się własną technikę uderzeń)
Kilka faktów
- główka: 645cm2
- waga: 320g
- grubość ramy – 23mm-26mm
- balans: 5p Head Light
- sztywność: 67 (RA: 72)
- swingweight: 324
- materiał: High Modulus Graphite (tzw. pustak)
- wzór naciągu: 16x19
- rekomendowana siła naciągniecia: 25-28kg
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

Charakterystyka rakiet może być skierowana do określonej grupy docelowej (np. top-spinowej) ale sama tej rotacji nie zagra. Może ją wspomagać np przez dłuższą drogę piłki po strunach itp. Ale sama rotacja tak jak gra bez rotacji musi wychodzić od gracza. Jego umiejętności gry płaskiej żadna "rotacyjna" rakieta nie osłabi. Może mu nie odpowiadać taki kształt główki ale przecież z tego powodu nie wyprowadzi niepoprawnego technicznie uderzenia, lub innego niż preferuje, nie żartujmy ! Gram dość płaski forehand (tak koledzy ocenili oglądając TF2008, ale gra tą rakietą nie pasuje mi nie z tego powodu że nie potrafię nią zagrać płasko lub gram to gorzej. Nie pasuje mi ona bo nie ma czucie jakiego oczekuję. Ze względu na preferencje (styl gry) jakie mają miejsce przy graczach z zawodniczego światka, jeden wybierze tą a drugi inną rakietę, ale to nie będzie tak że Safin jak to weźmie w łapę to zacznie grać "pod górę" a Nadal rakietą Safina płasko !
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

PitS pisze:Charakterystyka rakiet może być skierowana do określonej grupy docelowej (np. top-spinowej) ale sama tej rotacji nie zagra. Może ją wspomagać np przez dłuższą drogę piłki po strunach itp. Ale sama rotacja tak jak gra bez rotacji musi wychodzić od gracza. Jego umiejętności gry płaskiej żadna "rotacyjna" rakieta nie osłabi. Może mu nie odpowiadać taki kształt główki ale przecież z tego powodu nie wyprowadzi niepoprawnego technicznie uderzenia, nie żartujmy ! Gram dość płaski forehand (tak koledzy ocenili oglądając TF2008, ale gra tą rakietą nie pasuje mi nie z tego powodu że nie potrafię nią zagrać płasko lub gram to gorzej. Nie pasuje mi ona bo nie ma czucie jakiego oczekuję.
Dzięki za odpowiedź , ale chodzi mi o aspekt taki, iż zmieniam rakietę a ta posiada dla mnie doskonałe czucie , ale wszyscy twierdzą, że jest przeznaczona do rotowanej gry. Tak więc czy wybierając tę rakietę mogę grać równie dobrze jak grając rakietę o charakterystyce : silne i płaskie uderzenia.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

Ujmijmy to tak, udział gracza w rotacji 93% - wsparcie ze strony charakterystyki rakiety 7%

Gdy się głęboko zastanowisz i odpowiesz na pytanie skąd powstaje rotacja w grze forhendem ? wszystko powinno być jasne.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

PitS pisze:Ujmijmy to tak, udział gracza w rotacji 93% - wsparcie ze strony charakterystyki rakiety 7%

Gdy się głęboko zastanowisz i odpowiesz na pytanie skąd powstaje rotacja w grze forhendem ? wszystko powinno być jasne.
A jeżeli nie chodzi bezpośrednio o udział gracza w nadawaniu rotacji , tylko o zachowanie rakiety podczas gdy gracz stara się nią grać piłkę bardziej płaską? Znaczy jeżeli np gramy piłkę płaską to rakieta wali po siatce lub autach a jeżeli damy mocnego top spina to rakieta nagle zaczyna grac ładne piłki pod końcową linię...
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

Jakie są zagrożenia dla płaskiej gry od rakiety predestynowanej do gry rotacyjnej ? Dla wprawnego gracza żadne. Bo na czym polega płaska gra bez nadawania rotacji (najlepiej zaobserwować to u graczy starej szkoły posługujących się uchwytem kontynentalnym).
Prowadzenie rakiety w stosunku do piłki odbywa się niemalże prostopadle i piłka odbija się od naciągu w jednym punkcie (sweet spot). Kłopocik jest przy nieczystym trafieniu bo takie ramy są rozciągnięte w kierunku prostopadłym do osi rączka - szczyt główki. Próba płaskiego nieczystego odbicia będzie wówczas starała się obrócić rakietę (tak się też stanie przy każdej innej rakiecie) i celności nie będzie. Ale to dalej moim zdaniem sprawa gracza a nie rakiety. Polecam artykuły na stronie głównej o fizyce rakiet tenisowych i zjawiskach zachodzących podczas odbicia. Drugi artykuł niebawem uzupełnię o jakieś ilustracje i powieszę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

PitS pisze:Jakie są zagrożenia dla płaskiej gry od rakiety predestynowanej do gry rotacyjnej ? Dla wprawnego gracza żadne. Bo na czym polega płaska gra bez nadawania rotacji (najlepiej zaobserwować to u graczy starej szkoły posługujących się uchwytem kontynentalnym).
Prowadzenie rakiety w stosunku do piłki odbywa się niemalże prostopadle i piłka odbija się od naciągu w jednym punkcie (sweet spot). Kłopocik jest przy nieczystym trafieniu bo takie ramy są rozciągnięte w kierunku prostopadłym do osi rączka - szczyt główki. Próba płaskiego nieczystego odbicia będzie wówczas starała się obrócić rakietę (tak się też stanie przy każdej innej rakiecie) i celności nie będzie. Ale to dalej moim zdaniem sprawa gracza a nie rakiety. Polecam artykuły na stronie głównej o fizyce rakiet tenisowych i zjawiskach zachodzących podczas odbicia. Drugi artykuł niebawem uzupełnię o jakieś ilustracje i powieszę.
Wprawdzie na przykład tych autów i siatek nie dawałem siebie ale kogoś wymyślonego w swej pamięci ... TO dzięki, że upewniłeś mnie w tym myśleniu... Cholercia ... bardzo dobrze gram , ale nauczyciel to do kitu ze mnie na razie ... ;] Może to przez ten wiek ...
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

Andrew111 pisze: Cholercia ... bardzo dobrze gram , ale nauczyciel to do kitu ze mnie na razie ... ;] Może to przez ten wiek ...
?? Wiek ??
Polecam wobec tego uzupełnić profil o wiek :) NTRP / ITN
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
robert1982
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:17

Re: Babolat Aero Pro Drive Cortex

Upomnienia w sprawie pkt 2 regulaminu od wszystkich Moderatorów. STOP / PitS

Wróć do „Babolat”