Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Babolat Pure Strike 2016/17

Yonex :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Do machania na paradzie równości idealne ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Mi się podobają. Może wkrótce będę mógł nimi odbić. Jestem ciekawy jak się maja do Graphene Radical Pro. :) Nigdy nie grałem Pure Strike'em. A może czas na zmianę. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Modele Pure Strike:
16x19 (Project One)
100
100 Team

Pochlebna recenzja to niedopowiedzenie, pytanie czy ten entuzjazm pokryje się z odczuciami tenisowej społeczności:
http://www.tennis-warehouse.com/reviews ... eview.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Dzięki ED. To wręcz pieśń pochwalna! rotfl

Ciekawe czy będzie wersja dłuższa...
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Odbijałem modelem 16x19. Dla mnie super! Co prawda była naciągnięta sporo mniej niż ja sobie wciągać ale i tak grało mi się super. Duża rotacja i siła uderzeń. Precyzja wydaje mi się, ze jest ok ale przez ilość naciągniętych KG nie będę na temat "celności" się wypowiadał.

Ta rama to będzie mój kolejny wybór przy zmianie rakiet! Oby jak najszybciej. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

logigamer pisze:Ciekawe czy będzie wersja dłuższa...
Z tego co wiem to nie ma takich planów.

Ja się przyzwyczaiłem do standardowych ram i teraz czy dłuższa o te 0,25 czy 0,5 cala to mi to wsio-ryba. Ważniejsze jest dostrojenie się momentu bezwładności i żeby rączka jako-tako w dłoni leżała, z tym ostatnim mam chyba największy problem.
logigamer pisze:Dzięki ED. To wręcz pieśń pochwalna! rotfl
Jak patrzę na dane z PlaySight to może coś w tym być choć przerażające jest to, że dokładność w przypadku jednego z testujących jest większa używając PD+... nasuwa się pytanie jakie Strike musi mieć odejście ze strun. Z drugiej strony jeśli crossy są szerzej rozstawione to więcej rotacji i dynamiki nie musi dziwić.

Nie wczytywałem się zanadto w "technologie" ale...
Rama nie jest innowacyjna - płaskie widły i obła rama w obrębie główki była stosowana od dziesięcioleci.
FSI Power - szerszy rozstaw strun poziomych. Innowacji tu nie ma.
Modyfikacja widełek i trzpienia - spójrzcie na kolejne generacje Yonexów z ostatnich, hmmm... 8 lat? Zmiany w tym rejonie ramy to już niemalże specjalizacja japońska, grzebią tam już co najmniej od pierwszej linii Vcore.

Należy jednak pamiętać, że nie jest istotne kto pierwszy coś zaczął, a kto zrobił/wykorzystał to najlepiej. W przypadku Babolata ciężko będzie o ocenę gdyż jest to lokomotywa marketingowa, gdyby mieli Federera to chyba inne marki już by nie istniały w ogóle.

Czas, a dokładniej więcej niezależnych graczy wskaże czy entuzjazm i niesamowicie dobra recenzja ma podstawy czy jest na wyrost, parę już takich było...

Zobaczę czy się gdzieś ten szpadel przewinie albo czy dostanę propozycję przetestowania ale raczej nie będę zabiegał o to, ja nową zabawkę mam i innych nie potrzebuję. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Odbijałem drugi raz. Podtrzymuje zdanie. :D

Co mnie tylko zaciekawiło to to, że te wersje które dostali trenerzy na kontrakcie nie mają napisu Strike. Są czyste od napisów. Wyglada to świetnie. Jak limitowana edycja. :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

ED, dobre podsumowanie. :::gd:::

Choć malowanie jakoś tak średnio na jeża mi podchodzi to intryguje mnie ta rama. W USA ma być od 08.09.2016. Zobaczymy, kto wie. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

logigamer pisze:Choć malowanie jakoś tak średnio na jeża mi podchodzi to intryguje mnie ta rama.
Mimo tragicznych kolorów podobno jest wytrzymalsza... ale skoro jest brzydka to chyba nie jest w tym przypadku cecha pożądana.

Porównanie starego i nowego...
Załączniki
Babolat-Pure-Strike-2017-One7-RA.png
Babolat-Pure-Strike-2017-One7-FSI-Power.png
Babolat-Pure-Strike-2017-One7-beam-width.png
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Ok, kupiłem! Dzisiaj pierwszy raz grałem a nie tylko odbijałem. Gra się bardzo przyjemnie. Packa zdecydowanie do gry rotacyjnej niż płaskiej. Mocy i potencjału do kręcenia ma bardzo dużo. Aż czasem ciężko mi było zagrać płaską kończącą piłkę. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia do G Radicala Pro. :)
Na pewno spróbuje naciągnąć ją kolejny raz trochę mocniej, bo czasem piłka mi tak po autach latała, że szok. Oczywiście to kwestia domknięcia uderzenia. Jak się wszystko dobrze zrobi to jest super uderzenie! :)
Slajs atakujący jak i obronny a bardzo duży plus.

Tyle po pierwszym 1.5 godziny grania. Na pewno mogę rakietę polecić. :)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Wysokie oceny w TW miewał Head Extreme, ostatni Speed, Yonek DR 98 czy Pure Aero, ale tutaj to już jakiś festiwial dobrego humoru. Czytałem sporo recenzji, na TT, na TW i wcale nie są takie hurraoptymistyczne. Wiadomo, że każdy woli co innego i ma różne predyspozycje, ale zdaje się że poza tą jedną recenzją nigdzie nie widziałem wielkich zachwytów. Czyżby jakiś geniusz marketingu Babolata wymyślił, że zamiast płacić zawodnikom lepiej sypnąć $$ TW?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

TW to jednak przede wszystkim sklep. Weźcie proszę na to poprawkę. Oni najgorszą rakietę jaką testują i tak przedstawiają w niezłym/dobrym świetle. Wystarczy, że przyżonglują doborem testerów - patrzcie, jak kto gra i co ta konkretna osoba mówi o danej ramie. Plus zawsze polecam przeczytać ich pisemne recenzje, a przynajmniej spojrzeć na oceny indywidualnych testerów. Często jest tak, że na wideo słychać o zaletach danej ramy, a potem patrzysz, że dany tester i tak co najwyżej średnie oceny wystawił.

A tak przede wszystkim, to nie było, nie ma i nie będzie takiej ramy, która wszystkim by przypasowała. To jest skrajnie subiektywna materia. Trzeba samemu sprawdzić, co nam pasuje. Wiem, wiem - odkryłem Amerykę niczym Kolumb drogę morską do Indii :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Mi się Pure Strikiem (projectone 7) gra fajnie. Najlepsza rama jaką Babolat wypuścił. To nie tylko moje zdanie. :)

Chociaż jest kilka rzeczy które wolałem w Headzie. No ale jak powiedział Art, nie ma ramy idealnej dla wszystkich.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

SevenUP pisze:Czyżby jakiś geniusz marketingu Babolata wymyślił, że zamiast płacić zawodnikom lepiej sypnąć $$ TW?
Nie ma takiej opcji. Zresztą obecna strategia Babolata to minimalizacja zróżnicowania szaty graficznej i reklama się kręci. Warto też zdać sobie sprawę z tego jak "funkcjonuje" przeciętny konsument - pytając o rakietę poda kolor, markę (nie mylić z modelem) i/lub zawodnika, który szpadel promuje.
Artlight pisze:TW to jednak przede wszystkim sklep. Weźcie proszę na to poprawkę. Oni najgorszą rakietę jaką testują i tak przedstawiają w niezłym/dobrym świetle.
Ostatnio bardzo często wymijającym podsumowaniem "wad" było, parafrazując, brak wspólnego stanowiska. Oczywiście wiadomo, nie pytasz sprzedawcy, który ... (<- wstawić dowolny sprzęt np. TV, kuchenkę, samochód etc.) kupić. To jest dopiero temat rzeka, nawet jeśli się trafi kompetentny pracownik to ma do realizacji pewne wytyczne dot. sprzedaży np. pozbycie się tego co zalega.

Wracając jednak do meritum, Art, jest różnica między dobry/niezły, a tej litanii pochwał. Myślę, że trochę przesadzili i tutaj powodów może być multum. Poprzedni Strike się nie sprzedawał, jakby nie było każdy sprzedawca wpada w pułapkę w postaci "nowe musi być lepsze", szczególnie, kiedy za połowę tej ceny można zakupić poprzednika. Inną kwestią jest to, że jak będą nowe modele to ta recenzja zostanie zapomniana.

Sprzedaż i oglądalność najczęściej nakręcają nazwiska. Smutne ale prawdziwe.
Kiedy Janowicz odnosił sukcesy statystyki Tenis.net.pl poszybowały w górę.
W tegorocznym USO jak Williams odpadła na rynek wtórny popłynęła kupa biletów na finał.
Dochodzą do tego, szczególnie w USA, wydarzenia na których "trzeba się pokazać" (ojjj boziu :rolleyes: ). Jeśli dobrze pamiętam to pierwszy raz w historii bilety na finał USO zostały sprzedane przed męskim odpowiednikiem, kiedy Serena miała szanse na klasyka.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Sebex pisze:Mi się Pure Strikiem (projectone 7) gra fajnie. Najlepsza rama jaką Babolat wypuścił. To nie tylko moje zdanie. :)
Chociaż jest kilka rzeczy które wolałem w Headzie. No ale jak powiedział Art, nie ma ramy idealnej dla wszystkich.
Sebex z kontraktem Babolata już "sprzedaje" :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Sebex pisze:Mi się Pure Strikiem (projectone 7) gra fajnie. Najlepsza rama jaką Babolat wypuścił. To nie tylko moje zdanie. :)

Chociaż jest kilka rzeczy które wolałem w Headzie.
Sebex, jak będziesz gotów, to napisz więcej o swoich odczuciach z gry tą nową ramą, zwłaszcza w odniesieniu do swojej poprzedniej lub innych ram, jakie dobrze znasz. Dzięki!
El Diablo pisze:Art, jest różnica między dobry/niezły, a tej litanii pochwał. Myślę, że trochę przesadzili i tutaj powodów może być multum. Poprzedni Strike się nie sprzedawał, jakby nie było każdy sprzedawca wpada w pułapkę w postaci "nowe musi być lepsze", szczególnie, kiedy za połowę tej ceny można zakupić poprzednika. Inną kwestią jest to, że jak będą nowe modele to ta recenzja zostanie zapomniana.
Tak, w przypadku tej ramy rzeczywiście nadspodziewanie dużo zachwytów w wideoteście TW było. Ale spójrz na oceny indywidualne - lepiej grająca dwójka (Chris i Godzilla zwana Michelle :)) dała odpowiednio oceny 8.7 i 8.5 (czyli jak standardowo dostaje każda inna rakieta ostatnio u nich), a to dwójka "słabiaków" dała oceny 9.0 i 9.6, przy czym ta druga "kosmiczna" nawet jak na TW nota jest autorstwa dziewoi, która jest nowa w tej bandzie i dla której był to jeden z pierwszych testów dla TW.

Krótko mówiąc, nie doszukuję się tu jakiś spisków, innych niż zwyczajowe (i jakoś tam zrozumiałe) - nie oczerniam sprzętu, który sprzedaję.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Artlight pisze:Tak, w przypadku tej ramy rzeczywiście nadspodziewanie dużo zachwytów w wideoteście TW było. Ale spójrz na oceny indywidualne - lepiej grająca dwójka (Chris i Godzilla zwana Michelle :)) dała odpowiednio oceny 8.7 i 8.5 (czyli jak standardowo dostaje każda inna rakieta ostatnio u nich), a to dwójka "słabiaków" dała oceny 9.0 i 9.6, przy czym ta druga "kosmiczna" nawet jak na TW nota jest autorstwa dziewoi, która jest nowa w tej bandzie i dla której był to jeden z pierwszych testów dla TW.
To raz. Ja dodatkowo lubię patrzeć na cyferki z PlaySight i przyrównywać je do używanej przez testera ramy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

El Diablo pisze:
Artlight pisze:Tak, w przypadku tej ramy rzeczywiście nadspodziewanie dużo zachwytów w wideoteście TW było. Ale spójrz na oceny indywidualne - lepiej grająca dwójka (Chris i Godzilla zwana Michelle :)) dała odpowiednio oceny 8.7 i 8.5 (czyli jak standardowo dostaje każda inna rakieta ostatnio u nich), a to dwójka "słabiaków" dała oceny 9.0 i 9.6, przy czym ta druga "kosmiczna" nawet jak na TW nota jest autorstwa dziewoi, która jest nowa w tej bandzie i dla której był to jeden z pierwszych testów dla TW.
To raz. Ja dodatkowo lubię patrzeć na cyferki z PlaySight i przyrównywać je do używanej przez testera ramy.
O tak, masz rację. Cyferki z PlaySight dużo mówią, zwłaszcza zestawione z wypowiedziami samych testerów. Czasami niezłe kwiatki wychodzą :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Basic pisze:
Sebex pisze:Mi się Pure Strikiem (projectone 7) gra fajnie. Najlepsza rama jaką Babolat wypuścił. To nie tylko moje zdanie. :)
Chociaż jest kilka rzeczy które wolałem w Headzie. No ale jak powiedział Art, nie ma ramy idealnej dla wszystkich.
Sebex z kontraktem Babolata już "sprzedaje" :wink:
:twisted:
Nie, serio nic nie mam za to, że chwale sprzęt. I powiem Ci szczerze, że grałem wcześniej Babolatem Aeropro Drivem i mi nie leżał. Wróciłem do Heada. Ale akurat Pure Strike jest rakietą, którą chce grać. :)
Artlight pisze:
Sebex pisze:Mi się Pure Strikiem (projectone 7) gra fajnie. Najlepsza rama jaką Babolat wypuścił. To nie tylko moje zdanie. :)

Chociaż jest kilka rzeczy które wolałem w Headzie.
Sebex, jak będziesz gotów, to napisz więcej o swoich odczuciach z gry tą nową ramą, zwłaszcza w odniesieniu do swojej poprzedniej lub innych ram, jakie dobrze znasz. Dzięki!
A więc tak: packa ma dużo mocy. Nie muszę wkładać tyle siły w zamach co np. Radicalem. Ale jest też "wada" tego. Jak mnie poniesie i zrobię pełny zamach z pełną siłą to wyrzucam piłkę. Muszę się kontrolować czasem czego przy Headzie nie miałem. Czy to gorsze? Na pewno bardziej oszczędne i przyjemne. Ale czasem chciałoby się zrobić pełny zamach i uderzyć "z całej pety". Ale twierdzę, że to kwestia techniki. Jak będzie odpowiednia to będzie można robić wszystko na pełnym "gazie" i piłka będzie w korcie tylko, że z zabójczą rotacją i szybkością. "Wystarczy" poprawić.... nogi i .... technikę. :P Ale gra się przyjemnie.

Rotacja: jest większa niż w G Radical Pro o Prestigu MP nawet nie mówiąc. Bez problemu można grać rotacyjne topspiny. Jest to rama zdecydowanie pod kręcenie piłki. Za to płaska piłka nie jest już tak mocna jak przy właśnie Radicalu. Myślę, że to właśnie przez rotację. Mocną typowo płaską piłkę mi jest ciężko zagrać. Ale ja grę opieram na topspinie. Bardzo fajnie się gra ciasne crossy. Ostatnio z kumplem graliśmy topspin na topspin. Staliśmy praktycznie pod płotem a i tak piłka była odbijana z wysokości głowy. Oczywiście była grana wysoko nad siatką i musiała być głęboka żeby taki efekt uzyskać. (nie mylić z balonami, wkładaliśmy masę rotacji a nie graliśmy "windy" do góry)

Slajs: porównywalnie do Radicala. Prestigem grało się lepiej ale ma mniejszą główkę i inna wagę. Ogólnie na plus tak samo jak w Radicalu.

Serwis: przez to ile mocy ma rakieta można zaserwować naprawdę mocno. Z kickiem też nie ma problemu. Wręcz przeciwnie. Jest to mocna strona tej packi.

Wolej: nie grałem go dużo. Więc tutaj nie mogę dać oceny. Ogólnie wydaje się być dość stabilna.

Czucie: inne niż w Radicalu. Bardziej Babolatowe co nie dziwi. Dla mnie ok, chociaż te Heada też mi bardzo odpowiada.

Ogólnie mówiąc: ramę polecam jeśli ktoś lubi grać topspin. Wtedy będzie więcej niż szczęśliwy. Do płaskiej gry bym raczej szukał czegoś innego. Jeśli ktoś lubi ramy, które mają mniej mocy aby samemu móc przyłożyć w piłkę też bym się zastanowił nad inną ramą. Chyba, że technika i domykanie uderzeń jest dopracowane. Wtedy rama da nam możliwość grania zabójczych piłek.
Mi bardzo podpasowała i dla mnie to game changer. :)

Ale myślę, że rama ramą ale największe znaczenie ma NASZA technika i NASZA praca nóg. Bez tego nie będzie gry nawet "samograjką". No chyba, że do rakiet zaczną dorzucać footwork Nadala czy Djokovica. rotfl

Wróć do „Babolat”