Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Babolat Pure Storm Limited!

Panie i Panowie! Chłopcy i Dziewczęta!
Babolat pierwszy raz wyprodukuje coś zdatnego do grania... otóż wspomniany Pure Storm Limited ma mieć 95 calowy łeb i wzorek 18x20... chyba będzie to pierwszy Babolat z takowym przeplotem strun... oprócz tego rama będzie miał stały 19mm promień i będzie ważyć około 320g bez naciągu...

Ciekaw jestem czy to będzie faktycznie tylko limitowany kijek czy też próba wysondowania rynku... czas pokaże! :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
greg
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 9 lis 2007, 11:19

Ciekawe :) Będzie to jedyna rakieta Babolata z łbem poniżej 98. A tak przy okazji - miałeś już w łapie nowego Pure Storm'a Tour?
NTRP 3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Miałem... ciekawa packa, osobiście nie lubię Babolców ale ten jest inny ale na podstawie +/- 1h gry za wiele nie mogę o niej powiedzieć... aczkolwiek przemawia do mnie bardziej niż Pure Control, którego sztywność była dla mnie nie do przejścia...

Z tego co kojarzę miałem PST z założonym XCelem, niestety nie wiem na ile kg ale na pewno nie był mocno wciągnięty bo rakieta była jak mała wyrzutnia rakiet, PST oczywiście nie mógł się pod tym względem równać z APD czy PD ale i tak za duża moc jak dla mnie... oceniłbym sztywność tego kijka na większą niż podaje TW (~63), a mianowicie na jakieś 65-66... a dlatego że Dunlopy o sztywności w tych okolicach są bardziej "miękkie"... ogólnie jest to chyba obecnie najprecyzyjnieszy kijek Babolata na rynku... trochę mnie odrzuca wzorek 16x20, który w połączeniu z Wooferem daje taki efekt trampoliny że szkoda gadać... czucie lepsze niż u większości Babolatów ale nie ma co się równać z 200-tkami i 300-tkami Dunlopa... swingweight jak dla mnie bardzo przyjemny (jestem fanem wysokiego sw) naprawdę rakieta sama tnie powietrze i że tak się wyrażę rakieta sama wykańcza ruch... ogólnie wydaje mi się że Babolat nie stworzył najlepszego skalpela aby powalczyć z innymi producentami precyzyjnych pacek takich jak Dunlop, Wilson, Head... innymi słowy firmę na chwilę obecną dalej będą utrzymywać baselinerzy grający mocnym topspinem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
greg
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 9 lis 2007, 11:19

Brałem Pure Storm'a pod uwagę przy wyborze rakiety ale oprócz ceny odstraszał mnie wspomniany przez Ciebie woofer, miałem już styczność z tym wynalazkiem i nie przypadł mi do gustu. Najgorsze jest to, że pakują to do prawie wszystkich rakiet...
NTRP 3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

No i właśnie... albo się to kocha albo nienawidzi... Moya ma w swoich PD-kach (tj. Soft Drive'ach ;) ) inne przelotki bez wooferowe... niektórzy robią taki trik że dają Babolca do naciągnięcia tak żeby zablokować woofer i kiedy woofer się uaktywnia (pojawia się efekt trampoliny) wiedzą że najwyższy czas zmienić naciąg :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Dodatkowe info o nowych rakietach:

Pure Storm Limited
Łeb - 95 cali kw.
Waga - 11.2 oz (bez naciągu)
Balans - 305mm (bez naciągu)
Przeplot - 18x20 max 71lbs, sugerowana 51-57lbs
Sztywność - 65 RA
Długość - 27 cali
Rama - 19 mm
Sugerowana Cena Detaliczna dla USA ~ $179


Aero Storm Tour
Łeb - 98 cali kw.
Waga - 11.2 oz (bez naciągu)
Balans - 310mm (bez naciągu)
Przeplot - 16x20 max 71lbs, sugerowana 55-62lbs
Sztywność - 68 RA
Długość - 27 cali
Rama - 22/21/20.5 mm
SCD ~ $185


Aero Strike
Łeb - 100 cali kw.
Waga - 9.8 oz (bez naciagu)
Balans - 340mm (bez naciągu)
Przeplot - 16x19 max 71lbs, sugerowana 51-57lbs
Sztywność - 70 RA
Długość - 27 cali
Rama - 23/26/23 mm
SCD ~ $185
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Vencedor
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:44

Re: Babolat Pure Storm Limited!

Swingweight tego Babolata Pure Storm Limited jest jak na tą rakietę niski. Według TW to 305 gram.
NTRP 4.0
Yo Campeon, tu Estudiante
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Storm Limited!

Podziwiam szybkość reakcji... <sarkazm>.

Jest to typowa platforma i dzieło szaleńca pokroju twórcy Dunlop Hot Melta 400... swingweight wg. TW ledwo przekracza 300, a wg. innych stron jest poniżej 300... wynika to z tego że ta rakieta ma marną polaryzację no ale łatwo można z tym przesadzić... wystarczy spojrzeć na Wilson nBlade'a... mała masa, a jaki swingweight właśnie dzięki polaryzacji. Tylko w przypadku Wilsona był problem w postaci krótkiej żywotności widełek... ergo przy wyższym poziomie gry tj. mocniejszym łupaniu pękały... efekt połączenia miękkiej ramy i dużej polaryzacji. A szkoda...

Wracając do tematu... PS Ltd. to jest to rakieta po prostu dziwna... aby osiągnąć przyzwoity swingweight i zachować przyjemny balans HL trzeba dorzucić trochę ołowiu, a rakieta już w formie fabrycznej waży.

P.S.: Obecne gorące tematy sprzętowe to:
- G-Force Wilsona;
- Powerbridge Voelkla;
- rakieta Adidasa dla Djokovica.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Storm Limited!

Wilson ma wprowadzić nową "genialną i rewolucyjną" technologię w 3 lata po wyjściu [K]Factorów...

No i zapomniałem że jest jeszcze Delta Core Voelkla/BB...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Vencedor
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:44

Re: Babolat Pure Storm Limited!

El Diablo pisze:Podziwiam szybkość reakcji... <sarkazm>.
Zauważyłem, że nie jest podany swingweight to przytoczyłem, to chyba nic złego...
NTRP 4.0
Yo Campeon, tu Estudiante
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Storm Limited!

Vencedor pisze:
El Diablo pisze:Podziwiam szybkość reakcji... <sarkazm>.
Zauważyłem, że nie jest podany swingweight to przytoczyłem, to chyba nic złego...
Nie nic złego... to mój dodatek, chyba faktycznie uszczypliwy... uraziłem? Przepraszam! Dane przeze mnie podane to informacje z łuhuhu ładnego kawałka czasu, a swingweight był podany też już trochę temu... dużo wcześniej przez pwp, potem przez TW, którzy mieli poważne problemy z otrzymaniem PS Ltd. nawet zdjęcia rakiety na ich stronie wskazują że chyba fotografowali z jakiegoś lewego źródła skoro trochę napisów jest zdarta... a może marna jakość Babolata?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Babolat”