Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Babolat APD 2013

Witam!

Pytanie w teorii proste... Czy jest ktoś grający poprzednimi wersjami AeroPro Drive'a i wersją z tego roku? Zastanawiam się, czy jest jakaś zauważalna zmiana. Babolat dorzucił do ramy coś nowego, czy poza kolorystyką niczym się chłopaki nie popisali?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat APD 2013

Hej. Cyferki i recenzje można znaleźć na TW - jest tam sporo ciekawych informacji. Moim skromnym zdaniem sporo zależy od doboru naciągu ale ogólnie rzecz biorąc już po kilku odbiciach łatwo zauważyć, że nowy model jest o wiele szybszy, znacznie lepsza manewrowość w stosunku do poprzednika. Do tego dochodzi nieco mniej mocy, nieco więcej kontroli i poprawione czucie, rakieta wydaje się być mniej "pusta" w środku. Żadną ramą nie serwowało mi się tak dobrze ostatnimi czasy. Tak czy inaczej w dalszym ciągu jest to bardzo sztywna packa, nie dla osób podatnych na kontuzje łokcia/ramienia. Nic tylko samemu pograć, przetestować różne setupy strun (całkiem przyjemnie mi się grało Focus Hexem 1.18 na 23/22kg) i recenzować! Pozdr. :-)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Babolat APD 2013

Napisz PW do Garego.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Babolat APD 2013

OK, odezwę się do Garego w najbliższym czasie, dzięki. ;)

Co do strun, gram wyłącznie RPM Blastem 1.30. Na obecnej rakiecie, naciągnięty jest na 24,5/24kg i to dla mnie optymalna siła. Próbowałem wszystkiego od 28 do 22,5. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Babolat APD 2013

Ja gram APD 2013 naciągniętym teraz 23 kg, ale chyba trochę lepiej było 23/22. Spróbuję jeszcze trochę mocniej, może 24/23 dla świętego spokoju. Naciąg MSV Focus Hex +38 1,25.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Babolat APD 2013

Zdecydowałem się na zakup w ciemno. Przy moim chwycie, to jest to, czego mi trzeba. ;)
Topspin wychodzi niesamowicie. Ta rakieta właściwie chyba tylko do tego została stworzona. Trochę inaczej gra mi się backhandem, ale powinienem się przyzwyczaić. Woleje też na pewno nie są trudniejsze, niż przy poprzedniej rakiecie. W każdym razie, od razu zamawiam chociaż jeszcze jeden egzemplarz. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Babolat”