Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
evenementrf
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2013, 15:06

Babolat Roddick JR 145 - drgania

Witam wszystkich forumowiczów,
rakieta Roddick JR 145, naciąg nie zmieniany, tłumik założony.
Rakieta była kupiona jako używana, nie jest pęknięta, tylko w jednym miejscu jest delikatnie zadrapana (coś jakby uderzone/zderzenie 2 rakiet).

Rakietą gra moja córka i usłyszałem dziwny dźwięk, taki brzęczący, więc wziąłem i sam próbowałem grać - rakieta oddaje lekkie drgania na rączkę.

Moje pytanie brzmi - czy to normalne dla tych rakiet, nie wiem zła konstrukcja.
Czy ewentualna zmiana naciągu na naturalny (ok. 23kg) coś da.
Graliśmy twardymi piłkami, ale myślę, że rakieta nie powinna tak dziwnie brzęczeć.
Dziękuje za każdą odpowiedź.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Roddick JR 145 - drgania

Zanim przejdę do mojej spekulacji pragnę nadmienić, iż nie mam żadnego doświadczenia z rakietami juniorskimi, nie mam też jakiejkolwiek styczności z rodzicami grających maluchów, więc nie posiadam danych dot. tego "problemu".

JR 145 ma w składzie aluminium... a co za tym idzie drgania podczas gry taką rakietą raczej nie powinny dziwić - tutaj trochę doświadczenia już mam, miałem na warsztacie archaicznego aluminiowca w postaci tzw. "Poloneza" oraz ekonoma hipermarketowego marki Wilson.

Czy naciąg naturalny załatwi sprawę? Nie wiem...
Sugerowałbym bardziej ekonomiczne podejście tj. sprawdzenie czy naciąg 'załatwi sprawę' poprzez wciągnięcie bardzo komfortowego multifilamentu, dokładnie mam na myśli WeissCannon Explosiv!.

Jeśli wyżej wymieniona struna wciągnięta na te 23-22kG nie pomoże, to śmiem twierdzić iż jelito pod kątem eliminacji drgań będzie tylko nieznacznie lepsze.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
evenementrf
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2013, 15:06

Re: Babolat Roddick JR 145 - drgania

Dzięki El Diablo.
Po długim weekendzie zmienię naciąg i napiszę czy coś uległo zmianie.

Jakby ktoś miał na stanie lub styczność z podobną rakietą, rakietą juniorką to proszę o opinie czy takie drgania dla modeli juniorek to norma?

Wróć do „Babolat”