Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Play & Connect

Vossik pisze:Ja np. mógłbym sobie zażyczyć (A co i tak nie będę mieć!)...
Już Cię lubię! :] :::gd:::
genowef pisze:Na co konkretnie liczyłeś? Pytam, gdyż zastanawiam się jakie dane mogą być generowane przez elektronikę umieszczoną w jedynie w rakiecie.
W chwili obecnej jest to zabawka, a nie narzędzie... :::bd::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Vossik
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 wrz 2012, 18:17
Lokalizacja: Jelenia Góra/Katowice

Re: Play & Connect

Heh miło mi. ;) Ja mam skojarzenia z tenisowym krokomierzem.
Awatar użytkownika
tenisowekolo
Bywalec
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 2 cze 2011, 11:42

Re: Play & Connect

I być może będziemy mogli zmieniając położenie czipa wpływać na zmianę balansu rakiety. :)
Taka "Elektroniczna zmiana balansu".
Head Microgel Extreme
Wilson Six.One Team BLX
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play & Connect

Tak czy inaczej prawdziwy gadżeciarz taką zabawkę sobie kupi, znajdzie drugiego gadżeciarza i będą sobie porównywać wyniki.
Wg mnie i tak zabawa przednia, tyle że pewnie kosztowna.

W erze iPhone'ów i iPadów kto by nie chciał mieć rakiety, którą można podłączyć do komputera i potem wyniki wrzucić od razu na Facebooka? :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Play & Connect

widget pisze:W erze iPhone'ów i iPadów kto by nie chciał mieć rakiety, którą można podłączyć do komputera i potem wyniki wrzucić od razu na Facebooka? :D
JA! :bbbat:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Play & Connect

A jakby było bez drucika i nie trzeba by się było schylić? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Vossik
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 wrz 2012, 18:17
Lokalizacja: Jelenia Góra/Katowice

Re: Play & Connect

Tak w ramach ciekawostki jest teraz nawet niezła aplikacja na komórki, która przez GPS ładnie pokazuje Ci Twoją trasę rowerową/joggingową, wykres różnicy poziomów itp. itd.- ma tylko jeden minus: automatycznie łączy się z Facebook'iem i spamuje wszystkie informacje na profilu.

Myślę, że Vivid by się skusił jakby ktoś chodził za nim z tym czymś i w ogóle najlepiej odbijał za niego - po co ma się chłopina męczyć?
Awatar użytkownika
tenisowekolo
Bywalec
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 2 cze 2011, 11:42

Re: Play & Connect

Niedługo dojdzie do tego, że jak na korcie nie będzie zasięgu Wi-Fi, to się nie da grać w tenisa.
Head Microgel Extreme
Wilson Six.One Team BLX
Awatar użytkownika
Velo
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2012, 11:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Play & Connect

Ja tam nie narzekam. Chętnie przetestuję taką nowinkę. Gdyby nie było gadżetów i nowinek, nadal byśmy walili drewnianymi ramami i leczyli chore łokcie...
Gramy, gramy....
Babolat AeroPro Drive + Luxilon Big Banger Ace 1.12
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Babolat Play Pure Drive

Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play & Connect

Prosty zabieg z przywiązaniem głównie myślę młodzieży do marki, tak jak pstrykają zdjęcia i umieszczają w internecie, tak będą w umieszczać parametry z treningu, meczu itd.
Doskonale przemyślany pomysł, który może i w dodatku zbierze jakieś przydatne statystyki ale moim zdaniem, ważna będzie przede wszystkim możliwość porównania mojego "czegoś" z "czegosiem" kolegi.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Play & Connect

Otóż to. Sprytnie próbują się wstrzelić w dzisiejsze trendy społecznościowo-internetowe.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Play & Connect

Test Babolat PLAY Pure Drive.
SPOILER:
Jak używać. Jest już do kupienia na TW, cena to jedyne 399$ :/ .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Play & Connect

Babolat wyrósł na najlepiej reklamującego się producenta na rynku - przynajmniej w mojej ocenie bo żaden nie nakręcił tak sprzedaży na co najwyżej przeciętnym produkcie w ciągu ostatnich 5 lat jak Babolat.

Wiadomo że to jest nowinka/ciekawostka, a nie coś istotnego - choćby ze względu na to jak urządzenie pozyskuje dane (wszystko jest w rączce choć nie ukrywam, że miałbym ochotę rozpłatać taką ramę na części i zobaczyć jak to wygląda w środku, myli slajsy z wolejami etc. itd. itp.). Nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

Cena rakiety z P&C była znana od jakiegoś czasu, podstawowym mankamentem poza powyższymi kwestiami wiarygodności jest ograniczenie do 1 modelu rakiety, a na rynku jest alternatywa w postaci produktu Artengo, tyle że to kawałek urządzenia, który zdrowo zmieni parametry ramy.

Lepiej zapowiada się Shot Stats. Prototyp już testują... ale też "krowiasto" wygląda.

Nie sądzę aby dokładność poszczególnych wyżej wymienionych propozycji odbiegała znacznie od siebie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Play & Connect

El Diablo pisze:Babolat wyrósł na najlepiej reklamującego się producenta na rynku - przynajmniej w mojej ocenie bo żaden nie nakręcił tak sprzedaży na co najwyżej przeciętnym produkcie w ciągu ostatnich 5 lat jak Babolat.
Zgadzam się, marketingowcy Babolata mają głowy na karku. W Polsce ta marka jeszcze - powiedzmy - dziesięć lat temu była bardzo mało obecna, dziś bardzo popularny producent. A na macierzystym rynku (Francja) w szkółkach tenisowych dzieciaki dostają na starcie od Babolata rakiety, buty, termobagi... Tak się od małego buduje przywiązanie do marki i to procentuje.

A co do tego wynalazku to tylko zawracanie głowy - kolejna marketingowa sztuczka na zwiększenie sprzedaży, nic poza tym.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Play & Connect

Zawsze myślałem, że tenis to polega na graniu a nie zabawie kabelkiem i ekranem. I tego podejścia nie zmienię ...
Pomysł oczywiście fajny dla fanów statystyk. Acz trzeba patrzeć na to na ile to jest wiarygodne.
Oczywiście nie należy też nie doceniać wartości analizy statystycznej dla celu rozwoju i poprawy własnej gry. Ale ilu jest takich? A poza tym patrz powyżej - na ile te dane są wiarygodne? ...
Na dziś dla amatorów raczej mało przydatne.
Być może ma to większe szanse w tenisie wyczynowym. Przy dopracowaniu technologii może nawet kiedyś "przymusowo" trafi do rakiet zawodowców wraz z modułem Wi-Fi i widzowie dostaną dane na bieżąco, a statystycy do opracowania. To nie jest w sumie takie złe ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Play & Connect

Vivid pisze:Zawsze myślałem, że tenis to polega na graniu a nie zabawie kabelkiem i ekranem.
Dlatego ja tak kiepsko gram :] .
A tak na poważnie to zgadzam się z tobą w stu procentach :o . To są gadżety kosztowne i nie dla każdego przydatne. Head ma swoje ramy na życzenie, Babolat ma Play & Connect. Firmy walczą ostro o klienta. Nie zawsze przydatne, ale bardzo fajne i ja jestem za tym, żeby było więcej takich zabawek. Duże dziecko ze mnie :::yay::: .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Play & Connect

Pojawiły się nowe wersje playa: Aeropro Drive i Pure Drive Lite.
http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... =iamtheway
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Play & Connect

Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Play & Connect

Witam,
jako osoba z polskiego Babolata nie będę tu wrzucał żadnych naszych filmików, ale osobom, które zastanawiają się nad dokładnością Playa polecam ten filmik. Koleś testuje rożne tenisowe nowinki technologiczne i z tego co wiem nie jest związany z Babolatem.

[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=prIWtaryKJ4[/youtube]

Rodzina Play się też trochę rozrosła - tu pełna oferta http://tenis.shop.pl/kategoria/81/PLAY.html . Najtańszy Babolat Pure Drive Play kosztuje 850 zł.

Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
http://www.Babolat.pl
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl

Wróć do „Babolat”