Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Owijka Dunlop Osmo-Dry

Dunlop Osmo-Dry

To chyba pierwszy produkt tenisowy jaki tak jednoznacznie "pojadę" :twisted:
Owijki kupiłem razem z ramą Dunlopa, tak by przy okazji przetestować.
Generalnie mam dłonie suche jak pieprz dlatego nie lubię lepkich owijek, ta właściwość nie jest mi potrzebna. Nie lubię jak rączka klei mi się do dłoni.
Niestety w przypadku tego modelu producent "delikatnie" przesadził.
Ta owijka ma chyba ujemną lepkość ...
Do tego w dotyku przypomina mocno wytarty zamsz.
Ja na przykład z owijką Yonex Super Grap mogę grać 3-4 tygodnie, oczywiście gram na zmianę 3 ramami. Biały Yonek zaczyna się brudzić gdzieś po 3 grach. Tu już po jednej owijka była szara. Przetarć nie wykazuje ale Yonka też w ogóle nie przecieram tak by się postrzępiła, u mnie się "wyślizguje".
Ostatni mankament to zakładanie na rakietę. To dość prosta czynność, choć Gary do dziś potrzebuje do tego ... baby! rotfl
Gram już w tenisa ćwierć wieku i od początku owijki zmieniałem samodzielnie. Mam w tym wprawę. No ale ten model spowodował że zacząłem ciskać całymi zestawami "środków artystycznego wyrazu". Aż sprowadziło to moją Rodzinę do pokoju, chcieli zobaczyć na co się tam wściekam...
Owijki Fischera, Yonexa, Pro`s Pro, Pacifica, Unique, Babolata, Heada, nawet Wilsona, zakłada się dość komfortowo. Z tym ustrojstwem trzeba się ostro nagimnastykować.
Mam wrażenie, że zaprojektował ją ktoś kto nie lubi tenisistów, może sam nie umiał opanować tej gry(?), a tym produktem chciał wk.... tenisistów? Udało mu się!

Być może jest to owijka jaka będzie komuś pasować, niemniej będzie to jakiś minimalny by nie powiedzieć mikroskopijny odsetek graczy.
Ja mogę tylko ostrzegać - z dala od tego modelu!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka Dunlop Osmo-Dry

No tak ale Osmo-dry należy do owijek "suchych". One z założenia mają być suche, a nie lepkie.
Yonex Super Grap to z kolei owijki lepkie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka Dunlop Osmo-Dry

Mój angielski pozwała zidentyfikować oba człony nazwy :).
Ale wierz mi, przesadzili.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Owijka Dunlop Osmo-Dry

Vivid pisze: Ostatni mankament to zakładanie na rakietę. To dość prosta czynność, choć Gary do dziś potrzebuje do tego ... baby! rotfl
Gram już w tenisa ćwierć wieku i od początku owijki zmieniałem samodzielnie. Mam w tym wprawę. No ale ten model spowodował że zacząłem ciskać całymi zestawami "środków artystycznego wyrazu". Aż sprowadziło to moją Rodzinę do pokoju, chcieli zobaczyć na co się tam wściekam...
Owijki Fischera, Yonexa, Pro`s Pro, Pacifica, Unique, Babolata, Heada, nawet Wilsona, zakłada się dość komfortowo. Z tym ustrojstwem trzeba się ostro nagimnastykować.
Mam wrażenie, że zaprojektował ją ktoś kto nie lubi tenisistów, może sam nie umiał opanować tej gry(?), a tym produktem chciał wk.... tenisistów? Udało mu się!
Na czym polegała trudność? :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka Dunlop Osmo-Dry

Nie układa się i nie przylega dobrze na korku, marszczy się i wywija.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pozostałe”