Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Termobag Tecnifibre Tour.9

Witam!
Pierwsza recenzja i mam nadzieję nie ostatnia. Proszę o wyrozumiałość :) .
Młodzież cierpiącą na syndrom TLDR* :news: odsyłam do podsumowania :twisted: .

Tecnifibre Tour.9
Kolor: czarny / czerwony / biały
Wymiary: 78 x 33 x 25 cm

Około 10 miesięcy temu postanowiłem zakupić torbę tenisową. swoją pierwszą. Wcześniej używałem takiej ortalionowej, z jakiej handluje się na bazarze rotfl .
Najpierw przyglądnąłem się torbom w marketach typu GoSport, ale ich wykonanie pozostawiało dla mnie wiele do życzenia; sprawiały wrażenie szmacianych. Poczytałem trochę forum i zdecydowałem się na tę torbę Tecnifibre - dlaczego opisze poniżej.

Wygląd:
Kolorystyka bardzo fajna czarno-czerwono-biała. Mi pasuje; jest sporo czarnego więc nie widać tak otarć czy przybrudzeń jak na jasnych kolorach, choć z drugiej strony ślady mączki na czarnym widać wyraźniej. Torba nie ma graficznych 'wodotrysków', a jednocześnie wygląda bardzo dobrze. To również mi pasuje.

Wygoda:
Zacznę od noszenia. Choć prawie zawsze jadę na korty samochodem, to szelek używam za każdym razem. Łatwość zakładania i wygoda noszenia nie do przecenienia - w zimie torba ciężka a kręgosłup mam tylko jeden. Szelki są szerokie, mają regulację długości i zapięcie na klatce piersiowej oraz dosyć grube piankowe wstawki jak w szelkach z plecaka, dzięki którym nie wpijają się w ramiona. Dodatkowo na 'plecach' torby są cztery pianowe 'placki' które niwelują ewentualne twardsze przedmioty w głównej komorze. Nosi się wygodnie.
Przydaje się też uchwyt położony centralnie na 'plecach' torby. Wtedy łatwiej ją przenieść za uchwyt, niż za szelki.
Kolejną fajną rzeczą są różne końcówki suwaków - większe są wzdłuż torby (np. komora na rakiety), a mniejsze w poprzek (np. komora na buty). To może pierdoła ale przydatna, bo nie mylimy się i, gdy suwaki są obok siebie i od razu wiadomo za co złapać.

Przestrzeń:
Do teraz się zastanawiam czy nie zrobiłem błędu kupując 'dziewiątkę' zamiast 'dwunastki', która jest szersza o 10cm (78 cm x 33 cm x 36 cm).
Pokażę na zdjęciach co się mieści do Tour.9 (każde zdjęcie podpisane).
Wchodzi: 2 rakiety, 1 para butów, dwie puszki piłek, 2x0.5l napoju, spodenki, koszulka termiczna i 2x koszulka do grania, bluza i spodnie z dresu, dwa ręczniki, szampon, żel, klapki, i najważniejsze: gacie na zmianę rotfl .
Oczywiście upchniemy też portfel, komórkę i pęk kluczy w bardzo poręcznej, kieszonce zewnętrznej zamykanej na zamek.

Na zdjęciach pokazuję rozmieszczenie rzeczy. Buty idą do komory dolnej, a ręczniki i przybory do górnej. Wtedy przestrzeń głównej komory drastycznie się zmniejsza (zdjęcie kom_02_glowna-empty). Ale nadal możemy tam upchnąć pozostałą część rzeczy i spokojnie zasunąć zamek (zdjęcie kom_02_glowna-full), jednak torba jest już wypchana maksymalnie.
Komora dolna na buty: wentylowana (siateczka) wchodzą spokojnie buty rozmiar 44EU i myślę, że wejdą również 45EU. Wkłada się bez problemu , pod warunkiem, że komora główna jest jeszcze nie zapchana.
Komora górna: tam pakuję ręczniki; wchodzi jeden duży i jeden średni i jeszcze jest miejsce. Ta komora jest większa niż komora na buty.
Osobiście wołałbym trochę więcej miejsca w głównej komorze i myślę, że dwunastka by to dała. Jednak taką ilość ciuchów wykorzystuje w sezonie zimowym. W sezonie letnim jest tego znacznie mniej i Tour.12 mógłby być trochę za duży. To bardzo dobry argument, aby mieć obie torby :D :D.
Komora na rakiety: moim zdaniem wejdzie tam 3-4 rakiety, ale przy czterech będzie już im ciasno.

Wykonanie:
Bardzo porządne materiały. W większości pokryte czymś w rodzaju tworzywa (jakby gumowane) ale nie sprawia to absolutnie wrażenia plastic-fantastic ;-). Materiał ma przyjemną chropowata fakturę. Dno torby jest mocne i prawie po roku użytkowania nie mam śladów zadrapań czy pęknięć.
Torba zachowuje kształt nawet pusta.
Porządne suwaki - nawet przy wypchaniu torby nie protestują i ładnie wszystko płynnie domykają.

Podsumowanie:
Torbę mogę polecić z czystym sumieniem. Przy zakupach zwracam uwagę na bardzo dobrą jakość wykonania i gdyby tak nie było pewnie odesłałbym ją z powrotem. Poza tym torba spełnia moje oczekiwania na obecnym poziomie wymagań i myślę, że będzie jeszcze służyć ładnych kilka lat.


*TLDR - too long, didn't read => za długie, nie czytałem
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Pozostałe”