Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

El Diablo pisze:W takim razie dla pełnego obrazu winienem donieść iż cały czas używam Yonex Super Grapów.*
...
* - Tylko i wyłącznie białe. Może to brzmi śmiesznie ale używany barwnik naprawdę wpływa na właściwości tych owijek. Yonki w kolorze czarnym są nieco sztywniejsze, bardziej suche i mniej lepkie.
Bardzo celna uwaga, czarna jest bardziej estetyczna ( nie widać na niej zabrudzeń ale mniej lepka i bardziej sucha, wiem bo teraz kończę krążek czarnych, a kilka lat grałem białymi i w następnym ruchu do nich wrócę). Testowałem też topowy produkt innego producenta Tourna Grip niebieski ale to nie moja bajka. Od kilku lat pozostaję wierny Yonexom.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Miałem raz świeżego Ultra Gripa na zakupionej na Allegro używce. Bliżej mu do Tourny niż Super Grapa. Bardzo fajne i żywotność ciut lepsza od Tourna Tac.

Osobiście nie wyobrażam sobie rączki bez skóry a do tego jak najcieńszy overgrip.
Super Grapy odpadają jak i inne gąbczaste.

P.S. Temat jest o lepkich owijkach ale ...ostatnio zetknąłem się z nowymi Pros Pro Aqua Zorb 55. Nowa cienka wersja. Przypomina w grze nieco Tourna Gripy, również kolorem a 2x tańsze :wink:.
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Yonex Super Grap gąbczasty? To ja jakąś inną serią muszę grać od paru dobrych lat. Nie jest owijka w stylu suchego Babolata VS, ale do gąbczastej to mu jeszcze daleko...
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

MaciasPL pisze:
P.S. Temat jest o lepkich owijkach ale ...ostatnio zetknąłem się z nowymi Pros Pro Aqua Zorb 55. Nowa cienka wersja. Przypomina w grze nieco Tourna Gripy, również kolorem a 2x tańsze :wink:
Też je testowałem i do Tourna Gripów (które uważam za świetne owijki suche) jednak im brakuje. Fakt, że są 2-3 razy tańsze ale jednak to nie to samo. Kosztują na Allegro 3 zł za sztukę (kupując pakiet 60 wyjdzie trochę ponad 2 zł) więc to ich główny argument.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

radical.pl pisze:
El Diablo pisze:W takim razie dla pełnego obrazu winienem donieść iż cały czas używam Yonex Super Grapów.*
...
* - Tylko i wyłącznie białe. Może to brzmi śmiesznie ale używany barwnik naprawdę wpływa na właściwości tych owijek. Yonki w kolorze czarnym są nieco sztywniejsze, bardziej suche i mniej lepkie.
Bardzo celna uwaga, czarna jest bardziej estetyczna ( nie widać na niej zabrudzeń ale mniej lepka i bardziej sucha, wiem bo teraz kończę krążek czarnych, a kilka lat grałem białymi i w następnym ruchu do nich wrócę). Testowałem też topowy produkt innego producenta Tourna Grip niebieski ale to nie moja bajka. Od kilku lat pozostaję wierny Yonexom.
Dokładnie, białe się brudzą, ale czarne to zupełnie inna owijka, nijak nie potwierdzająca zalet białych. Porażka jednym słowem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Owijka to po ramie i naciągu jedna z trzech rzeczy kreujących to jak się gra rakietą.
W trakcie meczu latem jak po secie wymieniasz owijkę na nową, a stara była już mocno zużyta, to gra i jej dokładność istotnie się poprawia. To powód, dla którego warto nawet trochę więcej płacić za owijkę, która robi dobrą robotę. Ode mnie podsumowując +1 dla Yonex Super Grap-biała.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Również lubię Super Grapy. Są mniej lepkie od innych lepkich owijek, ale jakoś przyjemniej mi się je trzyma. W porównaniu do np. Pro's Pro PG #1 są sporo wytrzymalsze. Cena oczywiście odpowiednio wyższa, ale jak ktoś nie musi oszczędzać, to warto wypróbować.
A jak ktoś chce wydać mniej, to polecam owijki z Decathlonu Artengo Top Comfort, czy jakoś tak. Można pomyśleć, że skoro marka Decathlonu, to pewnie jakaś lipa, ale wręcz przeciwnie - bardzo fajne lepkie owijki, w cenie 20 pln za 3 sztuki.

Ja zazwyczaj biorę białe owijki bo... APD z takimi ładniej wygląda rotfl . A to, że się po jakimś czasie trochę przybrudzi, aż tak mi nie przeszkadza. Natomiast czarną wersją Super Grapa nie grałem.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Super Grapy białe, od wielu lat ;).
Wcześniej Fischery chyba Pro Grip. Też bardzo dobre.

Kiedyś wpadła mi jakaś owijka P`P, jakiś model super lepki. DRAMAT! :/
Tak mi dłoń złapało, że chwytu nie mogłem zmienić, jak jakiś Super Glue :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Vivid pisze:Super Grapy białe, od wielu lat ;)
Wcześniej Fischery chyba Pro Grip. Też bardzo dobre.
Super owijki, mam je :) . Yonki SG jakoś bez szału dla mnie. Dużo lepsze już Wilsony Pro...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Vivid pisze:Kiedyś wpadła mi jakaś owijka P`P, jakiś model super lepki. DRAMAT! :/
Tak mi dłoń złapało, że chwytu nie mogłem zmienić, jak jakiś Super Glue :).
Też ostatnio takie mi się trafiły, porażka. To były Pro'sPro Ultimate Tape niebieskie. Miałem też szare, co prawda chwyt dało się zmienić, ale za to nie wytrzymywały nawet pełnego meczu. Z tej firmy zdecydowanie preferuję białe Extra Tacky, czy coś takiego, nie mam pamięci do nazw. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Pozostałe”