Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Yonex Pro RD 70 Long 95

Yonex Pro RD 70 Long 95

Obrazek

Dane techniczne:

Długość: 71,12cm (28 cali)
Główka: 613cm^2 (95cali^2)
Waga z naciągiem: 343g
Balans z naciągiem: 11HL
Rama: 16mm-19mm
Układ strun: 16x17
Sztywność: 60RA
Swingweight: 338

Krótka ogólna charakterystyka:
Wygląd rakiety przypadł mi do gustu- kolory są ciemne, stonowane i dobrze dobrane. Dość szybko można zauważyć, że jest to rakieta dla osób o sporych umiejętnościach.

Moc:
Połączenie rzadkiego przeplotu (16x17) z szerokim rozstawieniem strun powoduje, że piłka odchodzi od naciągu dość chętnie, czasem mam wrażenie, że zbyt chętnie i znika mi ze strun. Rakieta posiada sporo mocy, jednak ze względu na jej masę można mieć problem z jej „wydobyciem” (co będę często podkreślał) zwłaszcza gdy przeciwnik pośle nam szybką piłkę.

Serwis\smecz:
Nie sądzę, żeby przedłużenie o 0,5 cala w stosunku do moich obecnych ram (Dunlop HM 200G XL) sporo zmieniło ponieważ mój wyrzut nie jest na tyle regularny żebym mógł je wykorzystać, w końcu to trochę ponad 2,5cm w stosunku do standardowej ramy- nie ma co liczyć, że zasięg znacznie się poprawi. Dużą korzyścią okazuje się natomiast przeplot (zarówno typ jak i samo rozmieszczenie przelotek). Rotacje przy drugim serwisie potrafią ładnie zaskoczyć przeciwnika. Z uwagi na masę, przy smeczu trzeba się wykazać dobrym timingiem.

Gra z linii końcowej:
Rakieta ma tyle mocy, że przy dobrej antycypacji, albo wolniejszych piłkach przeciwnika, można trzymać się końcowej, pytanie jednak ile amatorów będzie w stanie wytrzymać tak cały mecz z 343 gramami w ręku? Myślę, że nie wielu, tym bardziej jeśli po drugiej stronie siatki stanie nam ktoś regularny zmuszający nas do przebicia kilkunastu piłek w walce o każdy punkt.

Gra rotacjami/płaska:
Odnoszę wrażenie, że żywiołem tej rakiety jest granie rotacjami, co prawda można strzelać płasko, ale po co? Moc jest, dostęp do rotacji również (nawet przy grubszych naciągach), a niewiele rzeczy na korcie cieszy tak jak zdziwiona mina przeciwnika, po „dziwnym” odskoku piłeczki.

Gra przy siatce:
Tu trzeba się wykazać sporymi umiejętnościami, ja dość mocno czułem SW i sporo uderzeń spóźniałem, jednak stabilność tej ramy jest po prostu świetna.

Manewrowość:
343g i 11HL, lekko nie jest, ale lubię sprzęt który wymaga czegoś więcej niż tylko dostawienia główki. SW wynoszący 338 jednostek o czymś świadczy. Daje on o sobie znać głównie przy siatce o czym już wspomniałem, na linii końcowej również miałem problem, jednak, znacznie mniejszy.

Czucie:
Bardzo dobre. Piłkę czuć na strunach jednak czasem z nich znika, a uderzenia nie są tak „soczyste” jak w przypadku Dunlopa 200G XL (a może to po prostu moje przyzwyczajenie do Dunlopa? Ciężko powiedzieć). Rakieta dobrze się dogaduje z grubszymi wersjami miękkich naciągów, jak PP Vendetta 1,25mm, czy Black Venom 1,25mm.

Ocena w skali 0-10
Gra z linii końcowej: 8-
Wolej: 8
Kontrola: 7+
Stabilność: 9-
Czucie: 8+
Manewrowość: 7
Gra rotacjami: 9
Gra płaska: 8

Przeznaczenie: allrounder z NTRP >=4.0

O mnie:
NTRP: 2.5
Styl gry: allrounder ze wskazaniem na końcową linię
FH: od eastern do western
BH: semiwestern (jednoręczny)
Serwis: od kontynentalnego do semiwestern (BH)

Źródło obrazka - http://www.kvnsport.ru
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Pro RD 70 Long

Ahhh Wyczes Ty mały oszukisto! Ładnie to tak dawać fotkę wersji 105 calowej? :::dvl:::
wyczesany pisze:Nie sądzę, żeby przedłużenie o 0,5 cala w stosunku do moich obecnych ram (Dunlop HM 200G XL) sporo zmieniło ponieważ mój wyrzut nie jest na tyle regularny żebym mógł je wykorzystać, w końcu to trochę ponad 2,5cm w stosunku do standardowej ramy- nie ma co liczyć, że zasięg znacznie się poprawi.
Dodaj tylko ile masz wzrostu, Ty możesz nawet 26 calówkę mieć :::jezor:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex Pro RD 70 Long

El Diablo pisze:Ahhh Wyczes Ty mały oszukisto! Ładnie to tak dawać fotkę wersji 105 calowej? :::dvl:::
Nie chciało mi się szukać dobrej fotki 95-tki, a wiem, że nikt poza Tobą nie będzie się jakoś szczególnie przyglądał rozmiarowi główki, albo liczył struny :D
El Diablo pisze:Dodaj tylko ile masz wzrostu, Ty możesz nawet 26 calówkę mieć :::jezor:::
Zaledwie 190cm, no może 1-2 więcej, dawno się nie mierzyłem :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Pro RD 70 Long

wyczesany pisze:Nie chciało mi się szukać dobrej fotki 95-tki, a wiem, że nikt poza Tobą nie będzie się jakoś szczególnie przyglądał rozmiarowi główki, albo liczył struny :D
Kształt łba wystarczy. Choć trzeba wiedzieć jak to ma wyglądać.
wyczesany pisze:Zaledwie 190cm, no może 1-2 więcej, dawno się nie mierzyłem :P
Powyżej 180cm głosu nie mają :P.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rakiety”