Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Yonex RDiS 100 Mid

Obrazek

Parametry (wg TW):
Rozmiar główki: 93 sq. in. / 600 sq. cm.
Długość: 27 cali / 69 cm
Waga z naciągiem: 12.1oz / 343g
Balans: 8pts Head Light
Swingweight: 325
Sztywność: 68
Grubość Ramy: 20 mm Straight Beam
Przeplot: 16/20

Naciąg: Topspin Cyber Power @ 26 kg

Parę osób mnie prosiło o recenzję tego szpadla. Ze względu na trochę wolnego czasu mogę się za to teraz zabrać.
Trafiłem na dość okazyjną cenę i jakoś bez dłuższego zastanawiania zdecydowałem się na zakup.
Zacznijmy więc od pierwszego wrażenia - rakieta r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-i-e leży w dłoni. Nie ciąży, ale wyraźnie wyczuwa się że to już cięższy kijek i że nie mamy do czynienia z byle czym. Kształt i rozmiar rączki pasował mi idealnie, poza tym grip był dłuższy niż np. w MG Prestige'u Pro, co też było dla mnie plusem. Rama - dość cienka, zdecydowanie przypadł mi do gustu jej kształt. Poza różowawą owijką bazową - rama prezentuje się znakomicie.
Założyłem więc overgripa i w drogę.
Przy pierwszych grach nie umiałem wyczuć zupełnie tej ramy, przy mocniejszych piłkach sprawiała wrażenie niestabilnej, brakowało mi kontroli. Potem, gdy się już z nią nieco zrozumiałem, było lepiej.
Rama moim zdaniem bardziej dla 2hbh niż 1hbh. Po prostu - nie widzę 1hbh z Yonexami, ta marka mi się kojarzy z Hewittem, Nalbandianem... Być może niesłusznie, ale tak po prostu mam, sorry :P

Uderzenia z głębi kortu
Ramę dobrze się czuje za linią końcową. Nie wybacza wiele, jeżeli nie chce Ci się ustawiać do piłek - wychodzi sporo niecentrycznych odbić, które wywołują utratę stabilności rakiety. 16 strun pionowych umożliwia nadawanie przyzwoitej rotacji, lecz dość łatwo jest przesadzić z jej ilością (lub jej brakiem), ale to już zależy od skupienia na grze - ustawienia, płynności zamachu. Przy dobrym ustawieniu nie jest problemem zagrać kończącą piłkę. Mimo wszystko brakowało mi czucia, miękkości, jaką daje np. MG Prestige Pro albo K 6.1 Team. Nie przeszkadza w niej mała główka (93 cale^2), być może dzięki izometrycznemu kształtowi, dzięki któremu miałem wrażenie że jest większa niż w rzeczywistości.
W skrócie - na plus siła, rotacja i wsparcie przy zagraniu agresywnych piłek, na minus przeciętna tolerancja, słabe czucie, nienadzwyczajna kontrola.
Ocena: 4/5

Serwis/smecz
Uwagę zwraca łatwość nadawania rotacji przy serwisie. Zdecydowanie jest to przyjemne. Jednakże w tym elemencie brakowało mi kontroli. Sterowanie spinem jaki nadamy piłce nie było trudne, ale umieszczenie piłki w tym miejscu, w którym się chce, to nie jest już rzecz prosta.
Ocena: 4-/5

Wolej
W tym elemencie rama ta zdecydowanie mnie nie przekonała. Była taka nijaka, brakowało jej czucia, stabilności, kontroli. Na plus tutaj zaliczyć mogę manewrowość. Pod siatką czułem się z nią wygodnie, dopóki... nie przyleciała piłka. Wtedy to loteria. Trzeba idealnie trafić, aby piłka poleciała tam gdzie się chce. Trudna do obsługi, mało komfortowa. Przede wszystkim nie należy iść do siatki na "hura", bez przygotowania.
Ocena: 3/5

Slajs
To element, w którym pasowała mi ta rama. Kontrola rotacji, kierunku i długości tego zagrania nie sprawiała mi problemów. Zdecydowanie na plus!
Ocena: 5/5

Podsumowanie
Rama nie przypadła mi do gustu. Być może jeszcze nie na mój poziom. Jednakże odbijanie nią po prostu nie dawało mi takiej frajdy jak innymi rakietami z podobnej kategorii. Ciężko mi powiedzieć czemu. Myślę że to kwestia małej główki oraz sztywności - czuję się lepiej z miękkimi ramami. Osobiście - zawiodłem się na niej.
- NTRP - do pełnego wykorzystania możliwości ramy potrzebne minimum 4,0/4,5
- ciężko mi wyznaczyć dla kogo jest ona skierowana - myślę że najlepiej widzę ją w rękach spokojnie budującego akcje baselinera
- nie toleruje niechlujstwa - nie wybacza błędów
- przyjemna do nadawania rotacji.
O tej rakiecie pisze:
  • Traw3k: Według mnie zbyt krytycznie oceniasz tą rakietę względem grania wolejów. W tym elemencie nie brakowało mi niczego oprócz kontroli zagrania.
out of business

Wróć do „Rakiety”