Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Yonex VCore Tour G

Obrazek
Dane techniczne:
Długość: 68,58cm (27cali)
Główka: 626cm² (97cali²)
Waga bez naciągu: 310g
Balans z naciągiem: 310mm
Rama: 20,5mm
Układ strun: 16x20
Sztywność (wg producenta/ wg TW): 63RA

Na papierze rama dość zbliżona do Dunlopa Biomimetic 200 lite, na korcie… dwa światy.

Moc/ kontrola:
W recenzji Dunlopa Biomimetic 200 Lite napisałem, że ma on dużo mocy, w związku z tym teraz muszę napisać, że w Yonku jest jej bardzo dużo i jeszcze trochę. Co więcej, dzięki dobremu czuciu piłki jest to moc kontrolowana. Świetna robota!

Poziom mocy własnej (malejąco):
Yonex VCore Tour G > Wilson PS 6.1 100 > Dunlop HM 200G XL > Head YT IG Radical Pro > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Wilson PS 6.1 90.

Serwis\smecz:
Wspomnianą wyżej moc można wydobyć bardzo łatwo, a dobre czucie znacznie ułatwia precyzyjne umieszczenie piłki w karze serwisowym.

Łatwość serwowania (plasowanie, prędkość, rotacja):
Yonex VCore Tour G > Dunlop HM 200G XL >…> Wilson PS 6.1 90 > Head YT IG Radical Pro = Dunlop Biomimetic 200 Lite >Wilson PS 6.1 100

Gra z linii końcowej:
Dużo mocy i łatwość „rozbujania” kolejny raz sprawiają, że jest to świetna rakieta do gry zza końcowej, mimo wagi nie męczy ręki. Na potwierdzenie tych słów napiszę, że ja- amator, z przeciętną kondycją i techniką jestem w stanie grać tą rakietą przez 3 godziny bez większego wpływu na jakość moich uderzeń. Kolejny wielki plus.

Łatwość gry z linii końcowej (malejąco):
Dunlop HM 200G XL >= Yonex VCore Tour G > Head YT IG Radical Pro = Dunlop Biomimetic 200 Lite >Wilson PS 6.1 100 > Wilson PS 6.1 90

Gra rotacjami/płaska:
Rozstaw strun nie jest szeroki, ale… no właśnie Yonex znowu się broni. Duża moc własna sprawia, że jeśli ktoś potrafi pociągnąć główką rakiety po piłce to nie będzie miał większego problemu z uzyskaniem dużych rotacji. Natomiast przy grze płaskiej można mieć trochę za dużo mocy niemniej nie ma tragedii, powiem nawet, że jest dobrze. Powoli zbliżam się do końca recenzji i ciągle nie mam się do czego przyczepić!

Łatwość nadawania rotacji (malejąco):
Wilson PS 6.1 100 > Yonex VCore Tour G > Dunlop HM 200G XL > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Head YT IG Radical Pro > Wilson PS 6.1 90

Gra przy siatce:
Tutaj mam parę zastrzeżeń, niby rozbujać łatwo, ale czułem swego rodzaju dyskomfort podczas zbijania piłek z powietrza, szczerze powiem, że nie wiem do końca z czego wynikał, ale mogłoby być lepiej.

Komfort gry przy siatce (malejąco):
Wilson PS 6.1 90 > Dunlop HM 200G XL > Yonex VCore Tour G >= Dunlop Biomimetic 200 Lite >Head YT IG Radical Pro > Wilson PS 6.1 100

Czucie:
Podkreślałem 100 razy powtórzę i 101. Jest bardzo dobrze! Zaryzykuję stwierdzenie, że nie ustępuje mojemu ideałowi czucia jakim jest Dunlop HM 200G XL, a w jego przypadku dosłownie rozpływałem się nad tym parametrem. Pasuje mi ono bardziej niż to znane z Wilsona PS 6.1 90.

Czucie piłki (malejąco):
Dunlop HM 200G XL = Yonex VCore Tour G >…> Wilson PS 6.1 90 > Dunlop Biomimetic 200 Lite > Head YT IG Radical Pro >Wilson PS 6.1 100

Podsumowanie:
Nie jest to materiał reklamowy, naprawdę Yonex VCore Tour G to jedna z najlepszych rakiet jakie miałem okazję wziąć do ręki. Dobrze, że recenzję piszę po sprzedaży bo mógłbym zostać posądzony o reklamę. Powiem więcej zostawiam sobie furtkę, że jeśli Wilsony PS 97 nie przypadną mi do gustu to wrócę właśnie do tego Yonka!

Ocena w skali 0-10
Gra z linii końcowej: 8+
Wolej: 9-
Kontrola: 9
Stabilność: 8+
Czucie: 9-
Manewrowość: 8
Gra rotacjami: 7+
Gra płaska: 9--

Przeznaczenie: allrounder z NTRP ≥4,0

O mnie:
NTRP: 3.5
Styl gry: allrounder ze wskazaniem na końcową linię
FH: od eastern do western
BH: semiwestern (jednoręczny)
Serwis: od kontynentalnego do semiwestern (BH)

Źródło obrazka: http://www.sportclub.com.pl
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex VCore Tour G

Podpisuję się pod tym jedną i drugą ręką. :wink: Nie mogę porównać z tymi rackami co Wyczes, ale jest to najlepszy yonek ze wszystkich, którymi grałem. Też jedyne zastrzeżenia co do czucia woleja. W związku ze słabym nadgarstkiem nie potrafię obiektywnie ocenić możliwości nadawania rotacji, wydaje mi się, że łatwiej mi to szło w V-CORE 98D. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex VCore Tour G

Czyli opinia i rama ta sama. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex VCore Tour G

:::gd:::
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex VCore Tour G

Bo mnie jeszcze Piotrek namówisz na poklepanie chwilę tym Yonkiem ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex VCore Tour G

Vivid pisze:Bo mnie jeszcze Piotrek namówisz na poklepanie chwilę tym Yonkiem ;)
Moim zdaniem rama warta chociażby próbnego przetrzepania. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex VCore Tour G

Vivid pisze:Bo mnie jeszcze Piotrek namówisz na poklepanie chwilę tym Yonkiem ;)
Zapiszę Cię na krótszą listę, ale uprzedzam czas oczekiwania na jazdę próbną nie jest krótki. rotfl
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yonex VCore Tour G

Kolega kupił okazyjnie taką rakietę i parę razy miałem okazję poodbijać, dodatkowo mam możliwość ocenienia jak zmienia się gra mojego przeciwnika, gdy przesiada się z Organixa 10 Mid na tego Yonexa. Co prawda jest to jedna z nielicznych rakiet, które by mi pasowały ale aż tak różowo jej nie widzę. W porównaniu do mojego Organixa10 325g ma więcej mocy i zdecydowanie łatwiejsza jest gra z linii końcowej ale tu zastrzeżenie, o ile miałem czas na pełne uderzenie. Pomimo tego, że TW podaje dla obu identyczny SW, to moja "zbiera" się szybciej, co ma znaczenie, kiedy uderzenie jest na lekkim niedoczasie. Wyczes najniżej ocenił grę rotacyjną i ja bym tu zabrał nawet ten plusik, za to postawiłbym pełną dziewiątkę dla płaskich uderzeń, jak się tak trafi, nie ma co zbierać. Ponieważ do pozostałych parametrów też mam trochę zastrzeżeń, to moja ocena byłaby mniej więcej taka:
Ocena w skali 0-10
Gra z linii końcowej: 9
Wolej: 8-
Kontrola: 8--
Stabilność: 8-
Czucie: 8
Manewrowość: 8--
Gra rotacjami: 7
Gra płaska: 9

Jak napisałem, mam okazję systematycznie mierzyć się z użytkownikiem takiej rakiety i z obserwacji gry i rozmowy z kolegą, ciasne krosy grane z krótkiego zamachu to nie jest domena tej rakiety. Żeby dobrze skontrolować piłkę, mój przeciwnik musi mieć ją trochę wyżej i musi ją trochę mocniej i dłużej przeciągnąć po strunach w stosunku do tego co robi cięższym i mniejszym O10Mid.
Kiedy ma czas i atakuje, to mam bardzo duży problem, ponieważ z przygotowanego uderzenia jest moc ale w defensywie widać, że brakuje mu trochę czucia i tu dostaję więcej punktów.
Jeszcze dwa słowa o serwisie, bardzo dobra do płaskiego serwisu oraz takiego z boczną rotacją, gorzej z rotacją awansującą.
Pomimo takich czy innych mankamentów, rakieta warta przetestowania.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Yonex VCore Tour G

Czy ktoś jeszcze z Was miał okazję poodbijać tą ramą lub ma ją na stałe w swojej torbie? Chodzi mi po głowie głównie ze względu na parametr mocy własnej, choć w racquetfinder.com jest ona określona jako "low" przy kategorii "power level".
8:7 40:15
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex VCore Tour G

wwojtek pisze:Czy ktoś jeszcze z Was miał okazję poodbijać tą ramą lub ma ją na stałe w swojej torbie? Chodzi mi po głowie głównie ze względu na parametr mocy własnej, choć w racquetfinder.com jest ona określona jako "low" przy kategorii "power level".
Ściema, dla mnie bardziej low-medium. Te low to pewnie skutek ich błędu z przyjęciem tak wąskiej skali dla tak szerokiej gamy produktów.

Ja już dawno przestałem zwracać uwagę na tę część opisu.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex VCore Tour G

Ja gram, ale generalnie mój tenis jest bez mocy więc trudno mi powiedzieć. Wydaje mi się, że gdy odpowiednio się ustawię to całkiem fajnie piłka odchodzi, ale to jest silna piłka jak na mnie. Vivid pewnie by powiedział, że wreszcie zagrałem jak facet a nie klepię jak baba. rotfl Dobrze mi się nią gra, najsłabszym parametrem jest gra rotacyjna, reszta ok :wink: .
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Yonex VCore Tour G

wyczesany pisze:Ja już dawno przestałem zwracać uwagę na tę część opisu.
Do czegoś trzeba się odnosić, porównując ramy. ;) Ech, gdyby można było bez problemu testować wszystkie te dobra...
8:7 40:15
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex VCore Tour G

wwojtek pisze:Do czegoś trzeba się odnosić, porównując ramy. ;) Ech, gdyby można było bez problemu testować wszystkie te dobra...
Jak rozglądałem się za rakietami starałem się porównywać parametry ram które mnie interesują do tych którymi grałem, choć i ten sposób ma swoje wady, ale mimo wszystko daje lepszy obraz niż słówko "low" które stoi przy 6.1 tour i VCTG. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rakiety”