TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

Gram Wilsonem Six.One Tourem BLX. Naciągam na 24/23. Wcześniej 26/25. Grywam deble i single. Styl: lekko w korcie (przed linią końcową), z tendencjami do odwiedzania siatki. FH: bardzo rzadko płaski, najczęściej rotowany, rzadziej "tylko" lift. BH: najczęściej slajs, coraz częściej jednak ofensywny (wtedy płasko, ewentualnie lekki lift).

Oceny w systemie szkolnym (niedostateczny, dopuszczający, dostateczny, dobry, bardzo dobry, celujący).
Wytrzymałość: dobry
Dynamika: bardzo dobry
Moc: dobry
Kontrola: dobry
Czucie: dobry
Komfort: bardzo dobry
Rotacja: dobry
Utrata naprężenia: bardzo dobry

Grywam tym naciągiem już dłuższy czas, więc mogę się pokusić o próbę recenzji. Dziś jest dodatkowa motywacja, ponieważ kupiłem szpulę tego naciągu ;) Do rzeczy jednak, do brzegu...

Przerzuciłem się na tą grubość i od razu czuć różnicę w porównaniu do 1,28mm. Więcej dynamiki, mniej sztywny (choć i 1,28 nie był taki straszny, w ogóle te Plasmy to jakieś miłe naciągi), no i niestety mniej wytrzymały. Grając 6.1 Tourem BLX wytrzymuje mi z reguły 12-18 godzin. Przez ten okres czasu nie traci właściwości w takim stopniu, że człowiek już chce wycinać. Plasmy w rankingach zajmują bardzo wysokie pozycje (http://www.stringforum.net/stringsearch.php)! Pod tym względem naprawdę duży plus.

Nie jest to naciąg nastawiony na moc, jednak nie jest on tak sztywny, by trzeba się było męczyć. Wiadomo, zależy to też od siły naciągu, jednak nawet jak miałem naciągnięte mocniej to nie narzekałem w tym względzie.

Piłka fajnie odchodzi od naciągu, czucie uważam za dobre. Kontrola również - nie ma niekontrolowanych odskoków czy innych niemiłych niespodzianek.

Dostęp do rotacji uważam za dobry, choć są naciągi dedykowane specjalnie dla topspinowców. Dla mnie w porządku.

Jak już wspomniałem utrata naprężenia jest minimalna i pod tym względem naciąg zbiera bardzo pozytywne opinie.

Ogólnie rzecz biorąc polecam ten naciąg do przetestowania i kto wie, może u Kogoś zadomowi się na dłużej? Stosunek ceny do jakości uważam za fenomenalny wręcz. Set kosztuje ok. 19-20zł, więc za niewielkie pieniądze mamy naprawdę dobry naciąg.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2011, 19:04 przez TadX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

Grałem SPPP w Dunlopie AG 300. Mam podobne odczucia co TadX. Do chwili pęknięcia grało się bardzo dobrze (czego np. nie mogę powiedzieć o SP Tornado). Legendarna już właściwość utrzymywania napięcia. Wytrzymałość może nie najwyższa (strzelił stosunkowo szybko jak na poly i jak przystało na SPPP przy ramie ;)), ale i tak w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

jurek pisze:czego np. nie mogę powiedzieć o SP Tornado
Tak, miałem parę razy. Dziwny naciąg.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

Przerzuciłem się na ten naciąg po kilkuletnim okresie przygód z Kirschbaumem. Głównie SuperSmash Spiky i Spiky Shark w ostatnim roku. Wcześniej testowałem Signum Pro Tornado (nie mogłem nad nim zapanować w sensie kontroli gry, głównie jeśli chodzi o długość zagrań), a więc przede wszystkim naciągi o przekroju potegującym grę rotacyjną. Dodam jeszcze, że naciągi te stosowałem do Babolata PDT. Ze zmianą ramy na Yonka, Kirschbaumy nie pasowały mi już tak jak w Babolcu. Zacząłem szukać, aż trafiłem na SPPP i zakończyłem poszukiwania. Ok. miesiąca temu zakupiłem także całą szpulę o grubości 1,23 mm. Dla mnie naciąg jest rewelacyjny. Ciągnę go z dwóch kawałków @25/24,5. Dobra kontrola, dynamika również daje radę i wytrzymałość. Jako allrounder jestem z niego bardzo zadowolony. Jak pisał TadX - jest dostęp do rotacji i płaskich uderzeń.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

Wrzucę małą ciekawostkę ;). Jedna rakieta była naciągnięta 17.06., druga 12.05. W tak zwanym międzyczasie nie grałem dużo, raptem parę meczy w przeciągu 2 miesięcy. Ostatnio przyspieszyłem (2 tygodnie przed 20.08., ogółem 7 meczy), ponieważ miałem turniej, więc chciałem rozegrać jak najwięcej. Jedna rakieta była ciut dłużej grana od drugiej. Już po turnieju, parę dni temu, zagrałem z Kolegą. Poszedł mi naciąg w jednej rakiecie. Wziąłem drugą i w tej drugiej też poszedł naciąg. W ciągu 25 minut skończyłem mecz :).

Co się okazało?
Oba naciągi w rakietach były zgrane równo po 14,5h. W obu strzelił mi naciąg w tym samym miejscu i poszły te same dwie struny pionowe (na sweet spocie). Nie wiedziałem, czy cieszyć się, czy płakać ;). Szkoda mi tylko było Kolegi, który pofatygował się na 25 minut meczu...
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

TadX pisze:Oba naciągi w rakietach były zgrane równo po 14,5h. W obu strzelił mi naciąg w tym samym miejscu i poszły te same dwie struny pionowe (na sweet spocie).
Kontrola jakości w SP działa perfekcyjnie :wink:.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

A może to nie kwestia kontroli w SP, tylko kwestia maszyny na której były naciągane i która w tym samym miejscu bardziej zgniata naciąg. Ja bym bardziej na to stawiał, skoro naciąg strzelił w tym samym miejscu.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

htb pisze:A może to nie kwestia kontroli w SP, tylko kwestia maszyny na której były naciągane i która w tym samym miejscu bardziej zgniata naciąg. Ja bym bardziej na to stawiał, skoro naciąg strzelił w tym samym miejscu.
Htb, dałem gębę przy swojej wypowiedzi :wink:.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Signum Pro Poly Plasma 1,23mm

Chłopaki, jeśli chodzi o godziny naciągów spędzone na korcie, to u mnie to taka średnia właśnie. W tych rakietach najmniej godzin to było 12, najwięcej 18 (jeśli mnie pamięć nie myli). Co do reszty, jeśli chodzi o to, co zasugerowaliście, to dzięki za zwrócenie uwagi na to. Hmm, zaciekawiło mnie to... Nie pomyślałem o tym. Chociaż jeśli chodzi o maszynę, to byłbym bardzo zdziwiony, bo naciągają mi na maszynie Prince (elektronicznej, podobno jedna z najlepszych), a stringer jest fenomenalny. To, jak On naciąga to dla mnie poezja. Nigdy nie miałem kłopotów, nigdy żadnych "wżer" ani nic innego.

Wróć do „Naciągi”