Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Pro`s Pro Sonic

Pro`s Pro Sonic 1.30
Konstrukcja – rdzeń z pojedynczą warstwą otulinową z mikrowłókien.
Naciąg syntetyczny, miękki, bardzo dobry do gry rotacyjnej, elastyczny, o dużym komforcie i kontroli nad piłką oraz dynamice.
Gra się nim komfortowo, chroni rękę i daje miękkie odczucie co nie wpływa jednak na czucie piłki. Gra się nim precyzyjnie. Duża kontrola i bardzo dobra dynamika. Naciągam rakiety obecnie na 25kg. ale na pewno teraz wciągnę na 26 lub nawet 27kg. Mimo tego kopa nie ma problemu z wyrzucaniem piłki w aut. Gra się bardzo dobrze rotacjami a i płaskie zagrania są pod kontrolą co zawdzięcza się fakturze, która jest chropowata przez co wspomagane jest tak jak wspomniałem rotowanie i kontrola. Z czucia jestem bardzo zadowolony, przy tej dynamice to bardzo dobry wynik.
Przy wciąganiu naciąg rozciąga się. Przykładowo naciągi poli wchodzą do moich rakiet na poziomie 10,60m. tego potrzebowałem tylko 10,20m. Oznacza to tyle że tradycyjne 12,00m. daje nam 16 wciągnięć ze szpuli 200m. a w tym przypadku jest to 19.
Wadą jest fakt, że struny niemiłosiernie się przemieszczają i to już od pierwszego uderzenia. Normalna odległość między nimi to +/- 1cm. Po ostrym lifcie czy topspinie lub dłuższej wymianie struny mogą się poprzesuwać nawet tak że odległość między pionami wzrasta do 2.5-3cm (tak że jedna struna potrafi stykać się z sąsiednią).
Co to oznacza w praktyce wiemy (niemiły Bang przy uderzeniu i mniejsza kontrola piłki przy rotacji).
Ze względu na to polecam przyglądać się po dłuższej wymianie strunom i ewentualnie je prostować. Jak ktoś nie chce tego robić palcami zawsze można kupić specjalną łopatką lub używać na przykład starą przednią część obudowy od długopisu (ja tak robię w domu i sprawdza się idealnie).
Jeżeli chodzi o trwałość to po 6 godz. (3 rakiety grane równomiernie) nie widzę oznak przecierania się. Naciąg traci swoje własności gdzieś po 3 tygodniach gry (3-4 razy w tygodniu). Cóż, cena, coś za coś ...
Oceniając go jestem zadowolony, udany produkt za w sumie niską cenę.

Wróć do „Naciągi”