Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Amatorski Tenis Polski

Witam. Ja mam takie pytanie, jakie NTRP mają zawodnicy w tych amatorskich turniejach i czy warto wykupywać ten abonament i grać w tych turniejach bo chętnie bym spróbował ale nie mam pojęcia jak to wszystko wygląda. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

To zależy gdzie mieszkasz, ile masz turniejów wokół siebie i czy jesteś skłonny jeździć. Abonament zwróci się mniej więcej po kilku turniejach w roku. W moim przypadku mimo że przebywam w 250 tys. mieście w wyniku działalności atp rozgrywany jest tylko jeden turniej amatorów i on nie należy do atp.

W pierwszym roku działalności atp takich turniejów było 5, ale atp zamknęło się na grupę byłych zawodników którzy niedługo po zakończeniu kariery realizują się w walce z amatorami a już coraz częściej między sobą bo tych prawdziwych amatorów do wyższych pozycji w drabinkach dociera niewielu.

Zdarzają się takie "ewenementy" które mogłyby stanąć przed każdym rówieśnikiem - zawodnikiem i zagrać równorzędny mecz ale takich można policzyć na palcach jednej ręki. A że czołówka każdej kategorii wiekowej podróżuje to miejscowi amatorzy przestali się zgłaszać i z 4 turniejów atp zrobił się 1 dla zawodników bo jak inaczej określić zwycięzców np. ostatniego Kolportera?

W dwóch kategoriach triumfował zawodnik który tego samego roku (na podstawie jednorazowych licencji) grał w MP w tenisie, w kolejnych też były zawodnik który na co dzień zajmuje się trenerką.
Przeciętni amatorzy dotują te turnieje, bo odpadają z zawodnikami w pierwszych rundach a dla nich nie ma nawet pocieszki, czyli 60 w plecy i po 30 minutach pierwszej rundy do domu.

Miały być turnieje pomarańczowe dla prawdziwych amatorów ale nie widziałem jeszcze ani jednego w tym roku. Ale to spowodowałoby sytuację że zawodnicy mieliby jak w przeszłości, trudno od początku, bo amatorzy graliby ze sobą :D

Podobny efekt dałoby organizowanie turniejów na podst. NTRP jak w USA, ale tu też graliby ze sobą więc płaciliby za siebie a nie grupa frajerów która przychodzi na turniej bo myśli ze coś ugra za nich. Skoro to dla części ni jest zabawne to tego nie ma.
Efekt? Na wspomnianym Kolporterze w ostatniej edycji brakło frajerów i nie było czym drabinki wypełniać. Dobrze że zwycięzcy pograli w kilku kategoriach.

Dużo miast jak Warszawa ma już w tej chili dużo więcej turniejów poza atp niż w atp. Z punktu widzenia amatora to lepiej, bo zawodnicy jak nie dostaną punktów do rankingu to nie przyjadą na taki turniej, dodatkowo jak nagrodą będzie tytuł z dyplomem a nie nagroda rzeczowa, tym bardziej. Wpisowe też nie jest bez znaczenia, płacisz za turniej a nie za turniej i atp.

Co do NTRP, no cóż to wynika z tego co napisałem wyżej, to są w dużej mierze byli zawodnicy więc 5,5 -6,0 się trafia, nieliczni amatorzy którzy dochodzą do finałów też muszą się na to łapać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Amatorski Tenis Polski

Ok, dzięki za odpowiedź. Wszystko co chciałem wiedzieć. ;-P
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Amatorski Tenis Polski

Gdzie w Warszawie można pograć na takim amatorskim turnieju? W necie znalazłem tylko info o turniejach GPWA, ale nie wiem czy można tak po prostu wziąć w nich udział jednorazowo, ani jaki tam jest poziom. Czy ktoś z Was grywa w takich, lub innych turniejach amatorskich? Jak tam jest? ;)
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Amatorski Tenis Polski

W GPWA możesz zagrać jednorazowo, jak i wielorazowo - bez licencji, bo takowych w tym cyklu nie ma. Po prostu zgłaszasz się, wpłacasz wpisowe i grasz. W atp musisz mieć licencję stałą na rok/sezon (nie wiem) albo wykupić jednorazową.

Z forum w GPWA gra JCz, ja oraz Obiektyw, czasem pojawia się też becki. Poziom? Różnie bywa, zależy od rangi i miejsca rozgrywania. Poza tym, nie wiem jak grasz, więc nie mam punktu odniesienia.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Świnko, zapomniałeś o koledze z Płocka.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Amatorski Tenis Polski

PitS pisze:Świnko, zapomniałeś o koledze z Płocka.
Skąd wiesz, że zapomniałem? Może to celowe działanie? ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amatorski Tenis Polski

Grywam na atp i GPWA. Zalety GPWA względem atp w postaci braku konieczności posiadania licencji wyjaśnili koledzy.

Dodam, że w mojej opinii poziom turniejów GPWA w odpowiedniej randze jest wyższy niż konkurencji. Mam tu głównie na myśli I rangę i większość turniejów II rangi.*

* Dotyczy moich osobistych doświadczeń.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Amatorski Tenis Polski

Chlip, ktoś o mnie pamiętał :::yay:::

Zdarzyło mi się kilka(naście? Chyba jeszcze nie!) być na GPWA, z tego co pamiętam to zawsze na I albo II randze, więc poziom był z reguły bardzo wysoki.
#NKrising
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

atp - nowe, mniej "amatorskie" wymagania?

Zajrzałem na stronę internetową najbardziej prężnych amatorsko kortów w Olsztynie (TKKF Skanda) i czytam:

Zmiany regulaminowe atp, wprowadzone w styczniu 2013, zdyskwalifikowały nasze stowarzyszenie jako pełnoprawnego organizatora turniejów i tym samym kilkuletnia współpraca została zakończona. Może dziwić, że doświadczony organizator turniejów, przez sam program i jego uczestników wyróżniany i nominowany do tytułów klubu roku, nie ma szans spełnić nowych wymagań.

Co do licha? Co się zmieniło?
Zasięgnąłem języka i wyszło, że atp związał się w tym roku mocniej z PZT, co zaskutkowało m.in. nowymi wymaganiami nałożonymi na organizatorów/ośrodki turniejów zgłaszanych do atp. Potrzebni instruktorzy, trenerzy, starania o licencje klubowe PZT - korty typu Skanda, bez żadnego sponsora, samofinansujące się lub uzyskujące zaledwie parę złotych dotacji z budżetu miasta - nie mają szans na spełnienie warunków.
Wygląda na to, że atp zakłada iż amatorski tenis nie może być prowadzony przez amatorów - jedynie PZT zagwarantuje (wymusi) właściwy poziom tej zabawy?

Cóż... mnie to właściwie nie rusza, mało gram już w turniejach a legitymację atp miałem tylko przez rok (2008?). Teraz na turnieje na Skandzie możemy nawet Nadala zaprosić, bo nie będą obowiązywały "amatorskie" ograniczenia ustalone przez atp, ale... czy atp idzie w dobrą stronę? A może to jest tzw. wrogie przejęcie (przez PZT)?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Wygląda na to, że od początku chodziło o kasę. A i na nic szczególnego się nie zapowiadało te atepe.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Amatorski Tenis Polski

Niewielu pozostaje prawdziwymi pasjonatami w erze kapitalizmu.
Teraz to już pewnie będzie z górki - cała pierwotna ideologia budowana wokół atp zniknie jak bańka mydlana.
Nowa droga to ewidentny krok w tył.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: atp - nowe, mniej "amatorskie" wymagania?

TomPL pisze:Zajrzałem na stronę internetową najbardziej prężnych amatorsko kortów w Olsztynie (TKKF Skanda) i czytam:

Zmiany regulaminowe atp, wprowadzone w styczniu 2013, zdyskwalifikowały nasze stowarzyszenie jako pełnoprawnego organizatora turniejów i tym samym kilkuletnia współpraca została zakończona. Może dziwić, że doświadczony organizator turniejów, przez sam program i jego uczestników wyróżniany i nominowany do tytułów klubu roku, nie ma szans spełnić nowych wymagań.

Co do licha? Co się zmieniło?
Zasięgnąłem języka i wyszło, że atp związał się w tym roku mocniej z PZT, co zaskutkowało m.in. nowymi wymaganiami nałożonymi na organizatorów/ośrodki turniejów zgłaszanych do atp. Potrzebni instruktorzy, trenerzy, starania o licencje klubowe PZT - korty typu Skanda, bez żadnego sponsora, samofinansujące się lub uzyskujące zaledwie parę złotych dotacji z budżetu miasta - nie mają szans na spełnienie warunków.
Wygląda na to, że atp zakłada iż amatorski tenis nie może być prowadzony przez amatorów - jedynie PZT zagwarantuje (wymusi) właściwy poziom tej zabawy?

Cóż... mnie to właściwie nie rusza, mało gram już w turniejach a legitymację atp miałem tylko przez rok (2008?). Teraz na turnieje na Skandzie możemy nawet Nadala zaprosić, bo nie będą obowiązywały "amatorskie" ograniczenia ustalone przez atp, ale... czy atp idzie w dobrą stronę? A może to jest tzw. wrogie przejęcie (przez PZT)?
Sprawa jest jak zwykle prozaicznie prosta jak to zwykle chodzi w przypadku atp. Chodzi o pieniądze. Wokół PZT są klany które próbują zawładnąć jak najszerszym kawałkiem tortu.
Stąd pomysł w odwrotną stronę trendu jakim jest podwójne licencjonowanie trenerów, raz przez Ministerstwo Sportu, drugi raz przez PZT. Teraz trzeba zrobić żeby ludzie się chcieli licencjonować w PZT, oprócz uprawnień zawodowych jakie nadało MS. Do tej pory wystarczyło zmuszenie klubów zawodniczych aby mieli tych instruktorów którzy płacą za dodatkowe licencje PZT. Mało, bo kluby zawodnicze słabe, trenerom lepiej się żyje z amatorów niż zawodników, słowem kicha.
To po pęcinkach stowarzyszenia amatorskie, niech zatrudnią trenerów (naszych trenerów) bo inaczej wypad.

Przysłowiowy strzał w kolano. Kolejny już.

Będzie mało, kluby będą certyfikować w atp nawierzchnie, potem linie, ławki, i drewno na nie.

Głowa do góry, będziecie mieli fajniejsze turnieje od teraz podobnie jak my w Kielcach, gdzie już nie ma ani jednego turnieju atp.

Ogladałem wczoraj Chłopów i powiem: niech skapieją.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Amatorski Tenis Polski

Masz rację PitS - 25 lat grałem w turniejach w Olsztynie organizowanych bez pomocy atp (i bez pomocy PZT) i dobrze mi z tym było. Nie oglądałem Chłopów więc powiem - niech spadają na drzewo ;).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

TomPL pisze:Masz rację PitS - 25 lat grałem w turniejach w Olsztynie organizowanych bez pomocy atp (i bez pomocy PZT) i dobrze mi z tym było. Nie oglądałem Chłopów więc powiem - niech spadają na drzewo ;).
Na pohybel. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Jest i dobra strona - ogromna przestrzeń do zagospodarowania, tj. ogromna rzesza amatorów, którzy czekają na nowy projekt.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Amatorski Tenis Polski

I tę przestrzeń mógłby zagospodarować portal... tenis.net.pl :].
Tylko najpierw trzeba opracować jakieś przyzwoite i realistyczne zasady a potem to rozreklamować i wdrożyć. Ale czy można aż tyle wymagać od JCz i czy w ogóle warto...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

TomPL pisze:I tę przestrzeń mógłby zagospodarować portal... tenis.net.pl :].
Tylko najpierw trzeba opracować jakieś przyzwoite i realistyczne zasady a potem to rozreklamować i wdrożyć. Ale czy można aż tyle wymagać od JCz i czy w ogóle warto...
http://www.tenis.net.pl/amatorzy/
http://www.tenis.net.pl/gpw/ocyklu.php
http://tenis.net.pl/liga/
:]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amatorski Tenis Polski

PitS pisze:
TomPL pisze:I tę przestrzeń mógłby zagospodarować portal... tenis.net.pl :].
Tylko najpierw trzeba opracować jakieś przyzwoite i realistyczne zasady a potem to rozreklamować i wdrożyć. Ale czy można aż tyle wymagać od JCz i czy w ogóle warto...
http://www.tenis.net.pl/amatorzy/
http://www.tenis.net.pl/gpw/ocyklu.php
http://tenis.net.pl/liga/
:]
Ograniczamy się tylko do Warszawki? :]
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amatorski Tenis Polski

Niestety Martinek. :(
Szkoda, że u nas nie ma takich organizatorów. ;(
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland

Wróć do „Turnieje amatorskie”