Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Warszawa - letnia liga singlowa

Witam,
przymierzam się do startu w sezonie letnim w singlowej lidze tenisowej. Chciałbym zapytać się o Wasze opinie nt. tychże lig rozgrywanych na terenie Warszawy.
Chodzi mi głównie o poziom organizacyjny łącznie z publikowaniem aktualnych wyników na stronie internetowej, stopień rozbudowania - ilość lig, zaangażowanie uczestników - małą ilość walkowerów, stawianie się zawodników na mecz, poziom sportowy, stan kortów oraz infrastruktury.

Mój poziom jest zbyt słaby abym startował w GPWA, ale jakaś lokalna liga klubowa mogłaby być ciekawa.

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam!
ramones76
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2013, 16:27

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Oo dobry temat, też jestem ciekawy. Co nikt nie gra?

Ja latem grałem w MTC na Morelowej, z tym, że nie w lidze, a w tzw. Challenge'rze.
30 osób, wyniki tylko na tablicy w klubie, całościowo oceniam pozytywnie, poziom sportowy w sam raz dla mnie, choć myślałem, że będzie mi trudniej. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

ramones76 pisze:Ja latem grałem w MTC na Morelowej, z tym, że nie w lidze, a w tzw. Challenge'rze.
A jak mniej więcej oceniasz poziom swojej gry i uczestników tego Challenge'a? Bo przymierzam się do tego, żeby latem tam pograć.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Ja mam krótkie doświadczenie ligowe. Napiszę jak to widzę.

Latem to zapisałem się na ligę Proplay na Ochocie, ale z powodu kontuzji zagrałem tam tylko kilka meczy. Chyba jest mniej "prężna" iż zimowa, aczkolwiek jeśli się chce grać koniecznie w lidze to polecam tam spróbować. Liga zimowa jest organizowana osobno i to w niej gram. Może i bym się przyczepił do organizacji, ale przez pryzmat moich doświadczeń z innymi ligami to nie narzekam, wręcz skaczę do góry ze szczęścia.

Na OTC Okęcie grałem trochę i zrezygnowałem. Organizacyjnie dramat był jak dla mnie.

Chciałem grać Na Deskach, ale czekałem dość długo na miejsce, do tego musiałem zapłacić spore startowe, więc zniesmaczony czekaniem i wpisowym ostatecznie odpuściłem. Ludzie sobie chwalą, więc pewnie jakbym nie grał na Proplay to bym grał właśnie tam.

Jakoś mam wrażenie, że latem ludzie wolą grać sobie turnieje, ze znajomymi na otwartych kortach, niż rywalizować w lidze, ale to może tylko takie moje subiektywne spostrzeżenie.

Tak nawiasem śmiem twierdzić, że nie znalazłem do tej pory klubu, który byłby prężny organizacyjnie i w którym bym się dobrze czuł i chciał grać tylko tam.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

widget pisze: Tak nawiasem śmiem twierdzić, że nie znalazłem do tej pory klubu, który byłby prężny organizacyjnie i w którym bym się dobrze czuł i chciał grać tylko tam.
Ależ znalazłeś, nawet sporo kiedyś o nim pisałeś. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

hohvar pisze:
widget pisze: Tak nawiasem śmiem twierdzić, że nie znalazłem do tej pory klubu, który byłby prężny organizacyjnie i w którym bym się dobrze czuł i chciał grać tylko tam.
Ależ znalazłeś, nawet sporo kiedyś o nim pisałeś. :wink:
:)
No może dlatego tak jakoś nie mogę się do końca tenisowo odnaleźć teraz. Za wysoko postawiona poprzeczka.
(Zresztą jedzenie też mam teraz koszmarne, knajp setki a prawie żadna nie robi jedzenia od podstaw, a jak już robi co ceny ma z kosmosu. Że o pizzy nie wspomnę. Nawet trochę analogiczna sytuacja.)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Sorry, taki mamy kraj... :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Słyszałem, że liga na Proplay w miarę dobrze działa na poziomach I - III, im niżej tym jest gorzej - wiele walkowerów, brak dyscypliny graczy jeśli chodzi o terminowość spotkań, itd.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Clapton pisze:Słyszałem, że liga na Proplay w miarę dobrze działa na poziomach I - III, im niżej tym jest gorzej - wiele walkowerów, brak dyscypliny graczy jeśli chodzi o terminowość spotkań, itd.
No prawda to panie prawda. Idę od 8, czy 9 ligi, czyli od samego dołu i jest jak mówisz. Generalnie ja dzwonię, bo jakbym czekał na innych to bym się pewnie nie doczekał, ale takie życie, a gdzieś grać muszę. Teraz jestem w 4 i zobaczymy. Dalej już mogę się nie doczłapać z moją grą, więc jest ryzyko pozostania w strefie "chaosu".
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

To pewnie w okresie urlopowym wszystko siada.
Awatar użytkownika
Georgia
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 4 wrz 2013, 12:54

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Clapton - zapraszam na ligę na kortach KT Smecz Ursynów. Poziom zróżnicowany, 7 lig, szybka możliwość awansu oraz rodzinna atmosfera. :)

http://kortysmecz.pl/index.php/category/liga/ :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Pro Play ma jedną zaletę (bo wady są już wymienione). W wyższych ligach gromadzi w kupie ;) relatywnie niezłych graczy. Gra się z nimi regularnie (w ciągu 1,5 miesiąca 7 meczów) co daje jako takie ogranie. Ja dokładam do tego kilka meczów w GPW, kilka sparingów i tenisowo czuję się w miarę spełniony. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
ramones76
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2013, 16:27

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Jakuboto pisze:
ramones76 pisze:Ja latem grałem w MTC na Morelowej, z tym, że nie w lidze, a w tzw. Challenge'rze.
A jak mniej więcej oceniasz poziom swojej gry i uczestników tego Challenge'a? Bo przymierzam się do tego, żeby latem tam pograć.
Grałem pierwszy raz w czymś takim. Z wrodzoną skromnością siebie oceniam na dobre 3,5 :) z tym, że ze mną trudno i niechętnie się gra, bo gram jak to co poniektórzy mówią "szachy", więc zaskakiwałem nietypowością. Przegląd graczy mam w miarę dobry, bo zaczynałem od końca, a dotarłem do Mastersa, który jest organizowany na koniec edycji Challengera dla pierwszych 8-miu , wiec:
1 - poza zasięgiem
2-4 ciężko, ale można powalczyć
5-12 fajnie można pograć
13-18 tu trafiały się zróżnicowane osoby
reszta miła i wydawała mi się nie do przejścia, ale udało się...
Fakt, głównie ja wywoływałem, ale ludzie w miarę zdyscyplinowani.
Nie sugeruj się moim wynikiem, bo to że samouk gra w półfinale, to z tych cudoniespodzianek, która nie powinna się tam zdarzyć. :wink:
Teraz trwa zimowa wersja, ale mniej osób i granie możliwe tylko w weekendy lub przedpołudniami w tygodniu, ale latem tez pewnie pogram znów.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Georgia pisze:Clapton - zapraszam na ligę na kortach KT Smecz Ursynów
Dziękuję! :::yay:::
Obiektyw pisze:Pro Play ma jedną zaletę (bo wady są już wymienione). W wyższych ligach gromadzi w kupie relatywnie niezłych graczy. Gra się z nimi regularnie (w ciągu 1,5 miesiąca 7 meczów) co daje jako takie ogranie
Ja raczej niestety będę się tułał gdzieś w IV lidze. :( Czyli organizacyjna kicha.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

ramones76 pisze:Przegląd graczy mam w miarę dobry, bo zaczynałem od końca, a dotarłem do Mastersa, który jest organizowany na koniec edycji Challengera dla pierwszych 8-miu , wiec:
1 - poza zasięgiem
2-4 ciężko, ale można powalczyć
Kto tam wygrywa/jest w czołówce? Jestem ciekaw, co znaczy "poza zasięgiem". :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
ramones76
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2013, 16:27

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Gary pisze:Kto tam wygrywa/jest w czołówce? Jestem ciekaw, co znaczy "poza zasięgiem". :wink:
"Poza zasięgiem" znaczy poza zasięgiem dla mnie w mojej ocenie.
Na www MTC Morelowa można pogrzebać w aktualnościach i znaleźć odp.na pyt. "kto". :)
Awatar użytkownika
Tespis
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Cześć.

Temat trochę przycichł, a że mam podobne pytanie to nie zakładałem nowego wątku, a skorzystałem właśnie z tego.
Chciałem podpytać trochę gdzie warto się zapisać na letni sezon.

Od razu uprzedzam pytania związane z moim poziomem gry: oceniam się optymistycznie na maks jakieś 3.5, natomiast zero ogrania na punkty, wiec pewnie będzie ma początku lipa (dlatego też chciałem zacząć grać).

To co do tej pory widziałem, zarekomendowano mi:
- Liga Pro play: ale tutaj jeszcze nie widzę, aby wystartował sezon letni, na stronie nie ma informacji
- Challenger Deski: wpisowa 250zl, podobno spory okres oczekiwania, sprawdzałem dzisiaj to jeszcze jest trochę osób na liście rezerwowej.
- Liga na kortach Smecz - też jeszcze nie ma informacji o letniej edycji

Podobno turnieje GPW na początek to jednak nie za dobry pomysł, ze względu na małe doświadczenie w grze na punkty a tam jednak grają już ograni/lepsi gracze - nie wychodzi to za ekonomicznie w stosunku to ilości gry.

Co jeszcze polecacie, może macie jakieś info na temat powyższy (poza tym co już zostało napisane w tym wątku).
Może by się pokusić o jakieś Warszawski Challenger forumowy? Czy może już podobne pomysły były?
Dajcie znać gdzie gracie na punkty, lub gdzie planujecie się zapisać na sezon letni.

PS. Jakby ktoś z forum miał ochotę pograć na punkty to ja bardzo chętnie.
Dzięki, czekam na Wasze odpowiedzi.
Tespis
Rakieta: Yonex RD Ti 80
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Ja gram na DeSkach, a latem będę grał jeszcze na Pro-Playu. Oprócz tego był/jest jeszcze challenge na Orle, ale nie wiem, czy będzie nadal funkcjonował po zmianie władzy na tamtejszych kortach. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Gary pisze:Ja gram na DeSkach, a latem będę grał jeszcze na Pro-Playu.
Fajnie :). Pio się dzisiaj odgrażał, że też zagra w letniej.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Tespis
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - letnia liga singlowa

Gary pisze:Ja gram na DeSkach, a latem będę grał jeszcze na Pro-Playu. Oprócz tego był/jest jeszcze challenge na Orle, ale nie wiem, czy będzie nadal funkcjonował po zmianie władzy na tamtejszych kortach. :wink:
Ok, a masz może info od kiedy startuje letni Pro-play? Na stronie się nie mogę doczytać...
Jak tam jest z poziomem ligowym? Która ligę proponujesz dla gracza z bliskim zeru ograniem na punkty? Bazując na regulaminie z poprzedniej edycji, jeżeli się nie grało w poprzednich edycjach, przydzielenie do ligi odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.

No i co z tym Forumowym Challenger? Ile mamy osób z Warszawy na forum ;)? Ma to w ogóle sens?
Tespis
Rakieta: Yonex RD Ti 80

Wróć do „Turnieje amatorskie”