Eckental: Janowicz pokonał najmłodszego tenisistę z TOP 200

27

Jerzy Janowicz od zwycięstwa w dwóch setach rozpoczął zmagania w challengerze w Eckental. Rozstawiony z numerem siódmym Polak wygrał 7:6(3) 6:1 z Felixem Augerem-Aliassimem (Kanada).

Choć spotkanie trwało tylko godzinę i 21 minut, polscy kibice zdążyli najeść się strachu. To 17-letni Kanadyjczyk lepiej wszedł w pojedynek i w pewnym momencie prowadził już 5:2. Janowicz odrobił jednak straty, a następnie doprowadził do tie-breaka, którego wygrał, oddając rywalowi tylko trzy punkty. W drugim emocji było jak na lekarstwo. Od stanu 1:1 Janowicz wygrał pięć gemów z rzędu, czym zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Igor Sijsling (Holandia). Tenisista z Amsterdamu sklasyfikowany jest obecnie w połowie szóstej setki, ale lekceważyć go nie można. To przecież finalista turnieju gry podwójnej Australian Open sprzed czterech lat. W singlu wygrał natomiast 50 spotkań na szczeblu ATP World Tour.