Eastbourne: Radwańska bez tytułu

20

agnieszka_radwanskaRozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska nie zdobyła swojego piętnastego tytułu. Szansa na kolejny triumf miała miejsce na nawierzchni trawiastej w Eastbourne (pula nagród: 731 tys. dolarów), jednak w spotkaniu finałowym Polka musiała uznać wyższość Belindy Bencic (Szwajcaria), która cieszyła się ze zwycięstwa 6:4 4:6 6:0 po dwóch godzinach i dwunastu minutach.

W pierwszej odsłonie obie panie skupiały się na swoim serwisie, przez co oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Po bardzo długim siódmym gemie Szwajcarka zdołała zdobyć breaka.

Już na początku drugiej partii zaliczkę zrobiła sobie krakowianka, która wyszła na prowadzenie 3:0. Osiemnastolatka nie odpuściła i doprowadziła do remisu. Decydujące przełamanie przyszło w ostatnim gemie.

Ostatni set to już popis jednej tenisistki, dzięki czemu, po rozegraniu trzech finałów, w końcu może się cieszyć  ze swojego pierwszego tytułu w cyklu WTA.