Eastbourne: Nieudany rewanż Rosolskiej i Atawo

25

Alicja Rosolska i Raquel Atawo (USA) przegrały 6:7(4) 1:6 z Anną-Leną Groenefeld (Niemcy) i Kvetą Peschke (Czechy) w meczu I rundy turnieju gry podwójnej Aegon International (pula nagród: 819 000 dolarów). Żałować można zwłaszcza pierwszego seta, w którym Polka i Amerykanka nie wykorzystały trzech setboli.

Na korcie spotkały się cztery niezwykle doświadczone deblistki, każda z nich trzydzieste urodziny mają już za sobą. Przewaga Groenefeld i Peschke mogła jednak wynikać z większego zgrania. Obie zawodniczki rozegrały w tym roku wspólnie 30 spotkań. Z kolei Atawo i Rosolska połączyły siły dopiero po raz trzeci w karierze. Zdarzyło im się jednak już zmierzyć z dzisiejszymi rywalkami. Przed rokiem w Stuttgarcie przegrały 2:6 4:6. Niestety nie udało się wykorzystać okazji do rewanżu.

Panie rozpoczęły dzisiaj rywalizację od wyniku 1:0 w pierwszym secie dla Groenefeld i Peschke. Przy takim rezultacie mecz został przerwany wczoraj z powodu opadów deszczu. W środowe popołudnie aura okazała się na szczęście łaskawsza i bez przeszkód można było dokończyć rywalizację. Pierwsza partia zakończyła się tie-breakiem, choć przy stanie 6:5 Rosolska i Atawo miały trzy piłki setowe przy serwisie przeciwniczek. Niewykorzystane szanse zemściły się na nich w dodatkowej rozgrywce. Jeden mini-break zadecydował o tym, że to Groenefeld i Peschke wygrały pierwszą partię 7:6(4).

W drugim secie Polka i Amerykanka nie miały nic do powiedzenia. Na dzień dobry zostały przełamane, przez co od razu znalazły się w niekorzystnej sytuacji. Ostatecznie drugą partię zakończyły z jednym gemem na koncie. Ale nawet o honorową zdobycz trzeba było się napracować, ponieważ Groenefeld i Peschke miały w tym gemie dwa break-pointy. Niemiecko-czeska para wykorzystała już pierwszą piłkę meczową i po 90 minutach rywalizacji spotkanie dobiegło końca.

Ćwierćfinałowymi przeciwniczkami Groenefeld i Peschke będą Amerykanki Lauren Davis i Alison Riske lub rozstawione z numerem drugim Yung-Jan Chan (Tajwan) i Martina Hingis (Szwajcaria).