Dubaj: Klasyk w finale

29

Novak DjokovicNovak Djokovic (Serbia, 1) wygrał 2:1 (6:0 5:7 6:4) z Tomasem Berdychem (Czechy, 4) w półfinale turnieju w Dubaju. Lider rankingu w pierwszej odsłonie nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi i nie oddał mu nawet jednego gema. Czech zebrał się w sobie i w drugiej partii nawiązał już walkę. Co więcej zdołał wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do trzeciego seta. Pięć breaków w tej części spotkania, ale o jedno więcej zdobył Berdych.

W decydującej odsłonie tylko jedno przełamanie na korzyść Djokera. Serb wykorzystał słabsze podanie turniejowej „czwórki” i dzięki temu zameldował się w finale imprezy. Tam zmierzy się z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 2). „Król Roger” w swoim pojedynku gładko ograł Bornę Corica (Chorwacja). Dwa szybkie sety i niecałej godzinie cieszył się z awansu.

Novak Djokovic (Serbia) – Tomas Berdych (Czechy) 6:0 5:7 6:4

Roger Federer (Szwajcaria) – Borna Coric (Chorwacja) 6:2 6:1