Dubaj: Coric sprawia niespodziankę!

33

Borna_CoricBorna Coric (Chorwacja) wygrał 2:0 (6:1 6:3) z Andy’m Murray’em (Wielka Brytania, 3) w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Szkot w poprzedniej rundzie rozgromił swojego rywala, a tym razem nie był w stanie poradzić sobie z utalentowanym Coricem. Chorwat zaskakuje już kolejny raz w niedługim czasie. Kilka miesięcy temu wyeliminował Nadala co także było uważane za sensację.

W pierwszym secie trzy breaki na korzyść młodego tenisisty i bardzo pewne zwycięstwo. Murray na korcie nie istniał i na pewno był w lekkim szoku. Nikt nie spodziewał się tak znakomitej gry Corica. W drugiej odsłonie Borna nie zwolnił tempa. Andy próbował się dopasować do poziomu. Zagrał o wiele lepiej, jednak nie starczyło to do wygrania choćby seta. Reprezentant Chorwacji przełamał doświadczonego przeciwnika i tym samym zapewnił sobie awans do półfinału, gdzie zmierzy się z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 2).

Borna Coric (Chorwacja) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:1 6:3

Tomas Berdych (Czechy) – Sergiy Stakhovsky (Ukraina) 6:3 4:6 6:2

Roger Federer (Szwajcaria) – Richard Gasquet (Francja) 6:1 [krecz Gasqueta]

Novak Djokovic (Serbia) – Marsel Ilhan (Turcja) 6:1 6:1