Doha: Venus ponownie lepsza

27

Radwanska Getty ImagesAgnieszka Radwańska przegrała 1:2 (4:6 6:1 3:6) z Venus Williams (USA, 7) w ćwierćfinale turnieju w Doha. Polka mecz rozpoczęła od straty podania, którego nie zdołała już odrobić w pierwszym secie. Co prawda miała jedną okazję, ale starsza z sióstr Williams skutecznie obroniła break pointa. W późniejszej części partii tenisistki grały pewnie przy swoich podaniach co wyprowadziło Venus na prowadzenie w całym meczu.

W drugiej odsłonie zupełnie inna gra Isi. Radwańska zdominowała tę część spotkania i zdecydowanie zwyciężyła. Trzy razy przełamała Amerykankę i wyrównała stan rywalizacji. Jak się okazało tylko na tyle było stać Agnieszkę. Krakowianka w trzecim secie przegrała dwa swoje gemy serwisowe, tylko raz zdobyła breaka i musiała pożegnać się z turniejem. Williams w półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku: Viktoria Azarenka (Białoruś) vs. Caroline Wozniacki (Dania, 3).

Agnieszka Radwańska (Polska) – Venus Williams (USA) 4:6 6:1 3:6