Doha: Finał nie dla Radwańskiej

52

Agnieszka RadwanskaNa półfinale zakończyła się przygoda Agnieszki Radwańskiej z turniejem WTA w Doha (pula nagród: 2,369 mln dolarów) rozgrywanego na kortach twardych. Rozstawiona z numerem czwartym Polka przegrała 3:6 3:6 z przewodzącą rankingowi WTA, Victorią Azarenką (Białoruś, 1). Cały pojedynek trwał godzinę i 18 minut, a w finale zwyciężczyni tego meczu zagra ze zwyciężczynią drugiego półfinału, w którym Serena Williams (USA, 2) zmierzy się z Marią Szarapową (Rosja, 3).

Na otwarcie spotkania panie przełamały się wzajemnie. Ponownie udało się to Białorusince w piątym gemie. W dziewiątej odsłonie tego seta Victoria Azarenka doszła do kolejnego break pointa, którego wykorzystała, co oznaczało, że po 35 minutach obrończyni tytułu wygrała pierwszą partię.

Niestety, równie słabo rozpoczął się dla Polki drugi set, która przegrała swoje pierwsze podanie. Dalej tenisistki grały „gem za gem”. Krakowianka starała się odrobić straty, jednak Victoria Azarenka zachowała trzeźwy umysł i przez całą drugą odsłonę nie dała się przełamać ani razu i wykorzystując pierwszą piłkę meczową awansowała do finału.